Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Na rozloučenou

Středa 11.10.2017 22:20
Autor: Tereza "Ylbirda" Fuková, Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing

Na rozloučenou

Pro hodnocení musíte být přihlášen
To se mi líbí Tento blogový článek se líbí uživatelům:Bruce Wayne, FireWolf, silenyhrac, Jusmen, stuntman, erazghûl, Wast, Mythix, Alphonse800, Tessy94, Desert_Eagle_5, Virus, Semuel, OneShot

Většina mých čtenářů/přátel již o této novince asi ví, ale chci se rozloučit.


Začala jsem na Zingu v lednu letošního roku, byla to úplná náhoda, Ondra mě našel na steamu, začali jsme si psát no a pak jsem už psala pro Zing recenze na indie hry. Ze začátku jsem se necítila úplně dobře, nevěděla, kde hry hledat, které si brát, jak odlišit zrno od plev (s tím mám stále problémy). Postupem času jsem si zvykla a hned druhá recenze, kterou jsem sepsala mi otevřela další dveře – CzechLP mě chtěl na pozici externí recenzentky. Tam jsem zdaleka tak dlouho nevydržela, časový rozvrh, kdo kdy smí a nesmí hrát plus podivné bodování mě nijak neoslovily. Z původního plánu vydržet tam teda aspoň půl roku byly nakonec jenom tři měsíce. Ale o to víc času jsem měla na Zing.

Detention - hororová adventura z Tchajwanu

Jak šel čas, začala jsem více vnímat komunitu, chod webu i různé nešvary. Od pozdního vydávání „méně zajímavých článků“ až po špatnou úroveň jazyka. To je něco na čem poněkud lpím, roky si píšu deník, píšu blog, ráda čtu, snažím se, aby byl můj písemný projev dobrý (protože umím lépe psát, než mluvit). Nabízela jsem tedy, že mohu články na zingu korigovat před tím, než budou zveřejněny, samozřejmě za nějakou drobnou odměnu, protože toho na zingu vyjde přece jenom hodně a v té době jsem už tak psala recenze zadarmo, tak proč dělat zadarmo ještě korektury. Odměnou mi měly být slevy na xzone, což jsem odmítla a tím byla celá záležitost vyřešena, protože žádné další jednání o potenciální odměně neproběhlo.

Blackwood Crossing - o ztrátě a smíření

Korektury jsem samozřejmě dělala po celé své působení na Zingu, ale především Ondrovi a občas Ježkovi. Ale to je totiž něco jiného, Ondra je člověk, se kterým jsme si výborně sedli, píšeme si prakticky každý den, je to kamarád. A navíc, on čte a opravuje všechny moje texty.

No a pak začal donate. Neslavná záležitost, moc se to nedařilo, což je samozřejmě škoda, zároveň jaksi pochopitelné. Již po prvním měsíci jsem se obracela na Michala s tím, že se mi jeho formulace v textech nelíbí, že jeho „zveřejňujeme recenze o indie, které jiné weby trestuhodně přehlížejí“ zrovna nekoresponduje s tím, že od odeslání indie recenze až po její zveřejnění můžou uběhnout třeba tři týdny, protože zajímavější hry mají přednost (což je něco, co stále nechápu – jaký je rozdíl v tom, jestli velká hra vyjde v pondělí a malá ve čtvrtek, nebo naopak).

Syberia 3 - zklamání roku?

Situace se každopádně nezlepšovala a po různých podvratných akcích, jež neměly valného úspěchu jsem se rozhodla pro poněkud guerillový postup. Bylo mi několikrát vytýkáno, že jakožto redaktorka bych se neměla vyjadřovat o redakci a jejích členech negativně. Takže, co jsem udělala? Co mi bylo na dosah ruky? Falešný profil. Se svým osobním životem se příliš nesvěřuji, takže asi málokdo ví, že mám přítele Tima, jenž je o pár let starší než já (ročník 1989). S trochou drzosti jsem dokonce použila jako profilovku fotku nás dvou s maskami, čili takové polomaskování. Pár písmen, pár čísel, v rámci anonymity ještě jiná VPN a jsem připravená na útok.

The Lions Song - bitový feel good

Články o donate, špatně sepsané recenze, místy útočně, místy konstruktivně. To účtu vysloužilo pověst trolla a hrubé zacházení. Vrcholu situace dosáhla dnes. V úterý zveřejněné preview bylo okomentováno v tom stylu, že má autor špatný písemný projev a že mu rád pomůžu, protože od šéfredaktora se pomoci nedočká, jelikož ten má sám co dohánět. Jistě, do šéfredaktora nebylo třeba šťouchat, ale zpráva byla určena autorovi a pomoc jsem myslela vážně. Jaké tedy bylo moje překvapení, když jsem se dnes ráno vzbudila a komentář byl pryč? Poněkud mě to vytočilo, napsala jsem další komentář a pro jistotu udělala screenshot. Komentář byl opět pryč, ale čekala na mě aspoň soukromá zpráva, totiž, že jsem kritická vůči Zingu, takže se moje komentáře budou mazat. Už se ve mně vařila krev, takže jsem sepsala blogový článek. Ten byl tedy také smazán, s tím, že když jsem tak milá/ý ve zprávách, proč s tím jdu na veřejnost.

The Room - adventura z mobilu na desktop

Ve výsledku jsem tedy poslala (velmi hrubě - tím myslím, že jsem opravila jen ty nejvýraznější chyby) opravený text a dozvěděla se, že mé komentáře byly smazány, protože útočily na šéfa, a protože jsem dělal/a randál a mohlo by to přilákat víc lidí. Což ovšem byl účel, protože když se všechno bude tutlat, tak se nic nezmění.

Proč tohle tady sepisuju a jdu s kůží na trh?

Viděla jsem dneska večer video Tondy Blaníka.

https://www.facebook.com/kancelarblanik/videos/2014519015482933/?hc_ref=ARST6LctdCuA0g8kyrVuP4Rb8jgYb81JIE1SV5hRtcSU2W4xErEb9WMxBZLxl1tzh-0

Svým blaníkovským stylem vysvětluje, že si myslí, že prezidentem může být každý, a že máme tendenci na tento post volit neotesance, hulváty a bezcharakterní prasata.

A já si říkám, sakra, herec může urážet prezidenta, říkat o něm, že je bezcharakterní prase a nikomu to nevadí. Ale běda, když někdo napíše, že Michal nemá vytříbený styl, to se hned musí zavádět cenzura.

Takže vám to tady takto předkládám. Budu mít trošku problémů? Možná ano. Budu mít klid v duši? Za pár dní jistě budu. Změní se něco? Bohužel asi ne. Přečtete si tenhle příspěvek? To se uvidí.

Do budoucna, ačkoli již oficiálně se Zingem nespolupracuji, vás ještě čeká rozhovor s tvůrci Rusty Lake (vyjde zítra) a recenze na hry Ken Follett's Pillars of Earth a Beat the Game.

Ještě nevím, zda se budu do budoucna na Zingu vyskytovat, kdo chce se mnou nadále udržovat kontakt, může si mě najít na facebooku nebo na steamu. Uvidíme, kdy se mi vrátí chuť na hraní, momentálně jsem spíše přešla na pasivní koukání na videa a k hraní se ne a ne donutit. Takže pauzu asi opravdu potřebuju, přece jenom, začínám sepisovat diplomku a tak bych měla mít na starosti jiné věci.

Samozřejmě mě mrzí, že se věci takto vyvinuly, měla jsem v plánu zveřejnit další články na blogu, polemiku o číselném hodnocení her i recenzi na hororovou adventuru Year Walk z roku 2014. No, uvidíme, asi k tomu už nedojde.

 

Mějte se krásně a pište básně a díky všem čtenářům za věrnost a interakci!

 

Terka

Hodnocení článku: ( 9.4 / 12 hlasů )
Pro hodnocení musíte být přihlášen
Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
Lootmaster
  1x    16.11.2017 13:57 Lootmaster

Tady se to rozjelo :-D normálně jsem si k tomu udělal popcorn ...

Miky člen redakce
  2x    8.11.2017 12:15 Miky

@ odpověď na komentář od Ylbirda:Svůj komentář si napsala dobře, ale teď do toho zahrň ještě rozpočet, který nelze nafouknout a jsme u toho problému, kdy nelze neustále vydávat dva články za den, aniž by to nemělo dopad na rozpočet. Dále do toho musíš zahrnout, že některé AAA hry máme na recenzi v předstihu a mají stanovené embargo, kdy mohou vyjít. V takovém případě se snažíme, pokud je to možné, vydat recenzi na embargo, abychom ji měli ve stejný čas jako v zahraničí. Potom pochopitelně dochází k odsunu indie recenzí a dalších článků, protože recenze takové hry ti vygeneruje mnohem lepší čísla, ať už v zobrazení nebo v nových přístupech na web.

Pokud to chceš v číslech, tak recenze očekávané AAA hry na embargo (před vydáním hry) ti udělá desetitisíce zobrazení, zatímco indie recenze pár tisíc a někdy bohužel ani to ne. Takže je potom jasné, že přednost dostávají AAA hry, protože u čtenářů jsou mnohem žádanější.

Ylbirda napsal:Já netvrdím, že má mít přednost indie hra před aktuální AAA hrou. Já jenom tvrdím, že jestli vyjde indie hra v pondělí a AAA v úterý, nebo naopak, je úplně jedno, kliky to bude mít úplně stejné, a nebo na tom naopak indie bude lépe, protože na ni třeba klikne víc lidí.
Otázka pak samozřejmě taky je, co je únosná čekací doba, protože po nějaké době od vydání hry samozžejmě recenze ztrácí na hodnotě.
Já si prostě jenom myslím, že do jisté míry by měl fungovat systém "vydá se to podle toho, kdy to došlo", samozřejmě s výjimkou AAA a velmi aktuálních věcí, ale nepřijde mi, že by se to dělo tak často, aby některé recenze čekaly na vydání měsíc.

Ylbirda
  4x    6.11.2017 20:05 Ylbirda

@ odpověď na komentář od Miky:Já netvrdím, že má mít přednost indie hra před aktuální AAA hrou. Já jenom tvrdím, že jestli vyjde indie hra v pondělí a AAA v úterý, nebo naopak, je úplně jedno, kliky to bude mít úplně stejné, a nebo na tom naopak indie bude lépe, protože na ni třeba klikne víc lidí.
Otázka pak samozřejmě taky je, co je únosná čekací doba, protože po nějaké době od vydání hry samozžejmě recenze ztrácí na hodnotě.
Já si prostě jenom myslím, že do jisté míry by měl fungovat systém "vydá se to podle toho, kdy to došlo", samozřejmě s výjimkou AAA a velmi aktuálních věcí, ale nepřijde mi, že by se to dělo tak často, aby některé recenze čekaly na vydání měsíc.

Miky napsal:Já nenapsal, že indie hry nikoho nezajímají. Já napsal, že mnohem lepší čtenost mají recenze velkých her, což je prostě pravda a není se čemu divit. Nikde jsem nenapsal, že mi jde o kliky, ale když mi recenze AC: Origins přinese tisíce lidí z venčí a recenze nějaké indie hry pár desítek nebo stovek, tak přece dám přednost recenzi AC: Origins. Když nevydám recenzi AAA hry včas, tak mám v soukromých zprávách, v emailech a v komentářích desítky až stovky dotazů, kdy bude recenze atd. Tak přece nenechám tyhle hráče čekat. Myslím, že každý jako první vydává to, co čtenáře zajímá nejvíce a potom jiné věci.

Nebo ty bys v mojí pozici nechala čekat recenzi očekávané hry a místo toho vydala recenzi indie hry? Mě se taky nelíbí, že spousta článků musí čekat týdny na vydání, ale Zing není nafukovací a k tomu, když od srpna jedeme na rozpočet, tak prostě nemohu za den vydat tři články, a to z důvodu financí a potom také z důvodu, že ty články vcelku rychle zapadnou. A to nechce nikdo.

Takže je to začarovaný kruh. Týden má sedm dnů a her často v tom týdnu vyjde mnohem víc a do toho různé speciály, rozhovory, preview. Zkrátka něco musí počkat.

Miky člen redakce
  1x    6.11.2017 19:55 Miky

@ odpověď na komentář od Ylbirda:Já nenapsal, že indie hry nikoho nezajímají. Já napsal, že mnohem lepší čtenost mají recenze velkých her, což je prostě pravda a není se čemu divit. Nikde jsem nenapsal, že mi jde o kliky, ale když mi recenze AC: Origins přinese tisíce lidí z venčí a recenze nějaké indie hry pár desítek nebo stovek, tak přece dám přednost recenzi AC: Origins. Když nevydám recenzi AAA hry včas, tak mám v soukromých zprávách, v emailech a v komentářích desítky až stovky dotazů, kdy bude recenze atd. Tak přece nenechám tyhle hráče čekat. Myslím, že každý jako první vydává to, co čtenáře zajímá nejvíce a potom jiné věci.

Nebo ty bys v mojí pozici nechala čekat recenzi očekávané hry a místo toho vydala recenzi indie hry? Mě se taky nelíbí, že spousta článků musí čekat týdny na vydání, ale Zing není nafukovací a k tomu, když od srpna jedeme na rozpočet, tak prostě nemohu za den vydat tři články, a to z důvodu financí a potom také z důvodu, že ty články vcelku rychle zapadnou. A to nechce nikdo.

Takže je to začarovaný kruh. Týden má sedm dnů a her často v tom týdnu vyjde mnohem víc a do toho různé speciály, rozhovory, preview. Zkrátka něco musí počkat.

Ylbirda napsal:Michale,
já to na veřejnosti řešit nechtěla. Chtěla jsem to s tebou x-krát řešit osobně přes skype, což se taky stalo, ale dokud jsem s tím nešla na veřejnost, tak moje problémy nebyly pro tebe důležité.
A buď upřímný, nechal bys existovat fórum, ve kterém si redaktorka stěžuje na šéfredaktora? O tom silně pochybuju.
To, že nemáš vytříbený styl, to je prostě pravda, má to tak plno lidí, proto jsem taky nabízela, že budu dělat korektury.
Jinak si pořád myslím, že hraješ špinavou hru především ty, navenek předstíráš, jak ti na indie hrách záleží, ale pak tady klidně do komentáře napíšeš, že indie recenze vlastně nikoho nezajímají, a že ti jde především o kliky. Ale tak to holt je, na tohle máme každý jiný názor a řešili jsme to už mnohokrát.
Ještě bych chtěla dodat, že kvůli penězům jsem na Zingu opravdu nebyla. Pro mě za mě bych klidně psala recenze dál zadarmo, ale potřebovala bych tedy nějakou jinou „odměnu“, jako třeba brzké vydání sepsaného díla nebo nějakou komunikaci.
Na závěr bych chtěla říct, že i když nebudeš cenzurovat nic, nemusíš se bát. Za těch pár týdnů od vydání článku se nic nestalo, prostě je pár dní trochu humbuk a pak to utichne, tak co.

Ylbirda
  4x    6.11.2017 19:27 Ylbirda

@ odpověď na komentář od Miky:Michale,
já to na veřejnosti řešit nechtěla. Chtěla jsem to s tebou x-krát řešit osobně přes skype, což se taky stalo, ale dokud jsem s tím nešla na veřejnost, tak moje problémy nebyly pro tebe důležité.
A buď upřímný, nechal bys existovat fórum, ve kterém si redaktorka stěžuje na šéfredaktora? O tom silně pochybuju.
To, že nemáš vytříbený styl, to je prostě pravda, má to tak plno lidí, proto jsem taky nabízela, že budu dělat korektury.
Jinak si pořád myslím, že hraješ špinavou hru především ty, navenek předstíráš, jak ti na indie hrách záleží, ale pak tady klidně do komentáře napíšeš, že indie recenze vlastně nikoho nezajímají, a že ti jde především o kliky. Ale tak to holt je, na tohle máme každý jiný názor a řešili jsme to už mnohokrát.
Ještě bych chtěla dodat, že kvůli penězům jsem na Zingu opravdu nebyla. Pro mě za mě bych klidně psala recenze dál zadarmo, ale potřebovala bych tedy nějakou jinou „odměnu“, jako třeba brzké vydání sepsaného díla nebo nějakou komunikaci.
Na závěr bych chtěla říct, že i když nebudeš cenzurovat nic, nemusíš se bát. Za těch pár týdnů od vydání článku se nic nestalo, prostě je pár dní trochu humbuk a pak to utichne, tak co.

Miky napsal:Prosím? O čem teď mluvíš? Jaké zákulisní hry? Redaktoři od srpna 2017 dostávají za své články zaplaceno, za každou práci, kterou pro Zing dělají dostávají zaplaceno. A to díky tomu, že já jsem se vzdal části svého platu a byl navýšen rozpočet ze strany Xzone, což jsem vyjednal já. Jistě se budeš chtít zeptat, proč jsem se části svého platu nevzdal dřív, tak odpovím hned. Do srpna 2017 to nešlo, bydlel jsem v pronajatém bytě, kde byl vysoký nájem, zatímco od srpna 2017 bydlím ve svém vlastním domě a již nemám tak vysoké náklady.

A ještě jednou připomínám, že vždy jsem byl k redaktorům upřímný a všichni věděli, že po finanční stránce na tom Zing není nejlépe. Tereza byla dobrovolnice, která psala články ve svém volném čase a věděla, že za to nebude mít ani korunu. Tak kde jsou ty špinavé hry? Nic jsem ji nesliboval. Až na konci července jsem všem redaktorům psal, že od srpna 2017 budou za své články dostávat peníze.

Kdo další opustil v poslední době redakci? Sama Tereza začala hrát špinavé hry, když si vytvořila další profil a začala mě veřejně špinit a urážet za to, že na Zingu jsou chyby a že některé články vycházejí později. Ano, některé články mají zpoždění pár týdnů a bohužel se stalo, že i měsíc, ale Zing není nafukovací a přednost dostávají recenze, které čtenáře zajímají. Takhle to dělá každý. Navíc máme stanovený rozpočet a ten nelze přesáhnout. Tak jak to potom mám dělat? Mám odložit recenzi očekávané hry, dát místo toho recenzi indie hry, když ta velká recenze bude mít klidně desetkrát větší čtenost? To přece nedává smysl.

Už takhle jsem začal čas od času vydávat dva články za den, aby nebylo to prodlení takové, ale to nejde pokaždé z důvodu financí. Nechci svým redaktorům dlužit peníze, které jim nebudu moci v dalším měsíci dát.

Ta cenzura má svůj smysl. Se podívejte, jak si hromada lidí v komentářích stěžuje, že se tam řeší něco úplně jiného nebo že se tam pár lidí hádá. Potom se objeví Tereza se svým falešným profilem a napíše tam, že nemám vytříbený styl. Na ten komentář odpoví x dalších a off-topic je na světě. Když to chtěla řešit na veřejnosti, měla si k tomu vybrat diskuzní fórum a ne článek o hře.

Miky člen redakce
      6.11.2017 14:37 Miky

@ odpověď na komentář od Playman:Já jsem ale vysvětlil, proč jsem takový komentář smazal. Navíc, když podobný komentář smažu, snažím se většinou hned poslat soukromou zprávu a s dotyčným to začít řešit. Takže nevím, proč píšeš zrovna tohle. S tvým názorem nesouhlasím. Ale chápu, každému se člověk nezavděčí. Na Zing chodí tisíce a tisíce lidí denně a zkrátka se najde pár jedinců, kterým není něco po chuti. To je v pořádku, ale není v pořádku to, jakým způsobem to vyjadřují. Ono je nutné se zamyslet nad tím, že jiným zase tyhle komentáře vadí. Oni si chtějí přečíst slušnou diskuzi, která je k věci článku a ne něco jiného. Denně mi chodí spousta stížností na nejrůznější komentáře a jak jsem již psal, nesedím u PC 24 hodin denně, nemůžu tak zastavit každý flame.

Playman napsal:Miky ohledně té cenzury. Pochopím když se smaže komentář kterej je hodně za hranou slušného chování, plný vulgarismů atp. Ale to, když smažeš pouhý názor někoho, kterej se ti lidově řečeno "nehodí do krámu" z různých důvodů, to fakt není v pořádku. Jenom proto, že měl odlišný názor a tobě se prostě něchtělo na něj reagovat. Ty by jsi měl ty čtenáře motivovat k tomu, aby zde vznikali platné diskuze a názory, které mají smysl. Měl by jsi takového čtenáře kultivovat. Už na tobě samém bude rozhodnutí, zda chceš být chápán jako prostý cenzor či jako kultivovaný šéfredaktor schopný svébytného projevu, který pomocí rozumné argumentace je schopný přesvědčit druhého o tom, že jeho názor byl chybný.

Někdy naprosto iracionálně mažeš komentáře, které si smazání absolutně nezaslouží. Tím nechráníš Zing před možným vznikem flamu / hádky ale spíše naopak přihráváš k negativnímu prostředí. Výlev který je plný vulgarismů a nevhodného chování necháš být ale opravdový názor, který ti není po chuti, smažeš. Chceš tu diskuzi vést? Nebo ji chceš raději cenzurovat? Zdá se, jako by jsi chtěl spíše to druhé. Tak to již můžeš rovnou všechny komentáře plošně zakázat a být ten zlý "cenzor".

Playman
  3x    6.11.2017 14:31 Playman

Miky ohledně té cenzury. Pochopím když se smaže komentář kterej je hodně za hranou slušného chování, plný vulgarismů atp. Ale to, když smažeš pouhý názor někoho, kterej se ti lidově řečeno "nehodí do krámu" z různých důvodů, to fakt není v pořádku. Jenom proto, že měl odlišný názor a tobě se prostě něchtělo na něj reagovat. Ty by jsi měl ty čtenáře motivovat k tomu, aby zde vznikali platné diskuze a názory, které mají smysl. Měl by jsi takového čtenáře kultivovat. Už na tobě samém bude rozhodnutí, zda chceš být chápán jako prostý cenzor či jako kultivovaný šéfredaktor schopný svébytného projevu, který pomocí rozumné argumentace je schopný přesvědčit druhého o tom, že jeho názor byl chybný.

Někdy naprosto iracionálně mažeš komentáře, které si smazání absolutně nezaslouží. Tím nechráníš Zing před možným vznikem flamu / hádky ale spíše naopak přihráváš k negativnímu prostředí. Výlev který je plný vulgarismů a nevhodného chování necháš být ale opravdový názor, který ti není po chuti, smažeš. Chceš tu diskuzi vést? Nebo ji chceš raději cenzurovat? Zdá se, jako by jsi chtěl spíše to druhé. Tak to již můžeš rovnou všechny komentáře plošně zakázat a být ten zlý "cenzor".

Miky člen redakce
      6.11.2017 12:00 Miky

@ odpověď na komentář od Alfajk:Čteš my myšlenky. Tohle bude součástí nového Zingu, který za pár měsíců (možná dřív) spustíme. Jde o to, že současný Zing je zastaralý, jeho vývoj probíhal téměř před 8 lety a od té doby se na něm toho moc nedělalo. Rozhodli jsme se proto ho neopravovat a nevylepšovat, ale postavit zbrusu nový web, na jiném redakčním systému a udělat ho moderně a funkčně.

Alfajk napsal:Na ten offtopic by mozna pomohl sytém vláken - hlavni komentar a k tomu odpovedi, v defaultu vse nechat rozbaleny s tim, ze si kazdy to vlakno, ktere ho nezajima, muze schovat

Alfajk
      6.11.2017 11:57 Alfajk

@ odpověď na komentář od Miky:Na ten offtopic by mozna pomohl sytém vláken - hlavni komentar a k tomu odpovedi, v defaultu vse nechat rozbaleny s tim, ze si kazdy to vlakno, ktere ho nezajima, muze schovat

Miky napsal:Prosím? O čem teď mluvíš? Jaké zákulisní hry? Redaktoři od srpna 2017 dostávají za své články zaplaceno, za každou práci, kterou pro Zing dělají dostávají zaplaceno. A to díky tomu, že já jsem se vzdal části svého platu a byl navýšen rozpočet ze strany Xzone, což jsem vyjednal já. Jistě se budeš chtít zeptat, proč jsem se části svého platu nevzdal dřív, tak odpovím hned. Do srpna 2017 to nešlo, bydlel jsem v pronajatém bytě, kde byl vysoký nájem, zatímco od srpna 2017 bydlím ve svém vlastním domě a již nemám tak vysoké náklady.

A ještě jednou připomínám, že vždy jsem byl k redaktorům upřímný a všichni věděli, že po finanční stránce na tom Zing není nejlépe. Tereza byla dobrovolnice, která psala články ve svém volném čase a věděla, že za to nebude mít ani korunu. Tak kde jsou ty špinavé hry? Nic jsem ji nesliboval. Až na konci července jsem všem redaktorům psal, že od srpna 2017 budou za své články dostávat peníze.

Kdo další opustil v poslední době redakci? Sama Tereza začala hrát špinavé hry, když si vytvořila další profil a začala mě veřejně špinit a urážet za to, že na Zingu jsou chyby a že některé články vycházejí později. Ano, některé články mají zpoždění pár týdnů a bohužel se stalo, že i měsíc, ale Zing není nafukovací a přednost dostávají recenze, které čtenáře zajímají. Takhle to dělá každý. Navíc máme stanovený rozpočet a ten nelze přesáhnout. Tak jak to potom mám dělat? Mám odložit recenzi očekávané hry, dát místo toho recenzi indie hry, když ta velká recenze bude mít klidně desetkrát větší čtenost? To přece nedává smysl.

Už takhle jsem začal čas od času vydávat dva články za den, aby nebylo to prodlení takové, ale to nejde pokaždé z důvodu financí. Nechci svým redaktorům dlužit peníze, které jim nebudu moci v dalším měsíci dát.

Ta cenzura má svůj smysl. Se podívejte, jak si hromada lidí v komentářích stěžuje, že se tam řeší něco úplně jiného nebo že se tam pár lidí hádá. Potom se objeví Tereza se svým falešným profilem a napíše tam, že nemám vytříbený styl. Na ten komentář odpoví x dalších a off-topic je na světě. Když to chtěla řešit na veřejnosti, měla si k tomu vybrat diskuzní fórum a ne článek o hře.

Miky člen redakce
  2x    6.11.2017 09:58 Miky

@ odpověď na komentář od Wast:Prosím? O čem teď mluvíš? Jaké zákulisní hry? Redaktoři od srpna 2017 dostávají za své články zaplaceno, za každou práci, kterou pro Zing dělají dostávají zaplaceno. A to díky tomu, že já jsem se vzdal části svého platu a byl navýšen rozpočet ze strany Xzone, což jsem vyjednal já. Jistě se budeš chtít zeptat, proč jsem se části svého platu nevzdal dřív, tak odpovím hned. Do srpna 2017 to nešlo, bydlel jsem v pronajatém bytě, kde byl vysoký nájem, zatímco od srpna 2017 bydlím ve svém vlastním domě a již nemám tak vysoké náklady.

A ještě jednou připomínám, že vždy jsem byl k redaktorům upřímný a všichni věděli, že po finanční stránce na tom Zing není nejlépe. Tereza byla dobrovolnice, která psala články ve svém volném čase a věděla, že za to nebude mít ani korunu. Tak kde jsou ty špinavé hry? Nic jsem ji nesliboval. Až na konci července jsem všem redaktorům psal, že od srpna 2017 budou za své články dostávat peníze.

Kdo další opustil v poslední době redakci? Sama Tereza začala hrát špinavé hry, když si vytvořila další profil a začala mě veřejně špinit a urážet za to, že na Zingu jsou chyby a že některé články vycházejí později. Ano, některé články mají zpoždění pár týdnů a bohužel se stalo, že i měsíc, ale Zing není nafukovací a přednost dostávají recenze, které čtenáře zajímají. Takhle to dělá každý. Navíc máme stanovený rozpočet a ten nelze přesáhnout. Tak jak to potom mám dělat? Mám odložit recenzi očekávané hry, dát místo toho recenzi indie hry, když ta velká recenze bude mít klidně desetkrát větší čtenost? To přece nedává smysl.

Už takhle jsem začal čas od času vydávat dva články za den, aby nebylo to prodlení takové, ale to nejde pokaždé z důvodu financí. Nechci svým redaktorům dlužit peníze, které jim nebudu moci v dalším měsíci dát.

Ta cenzura má svůj smysl. Se podívejte, jak si hromada lidí v komentářích stěžuje, že se tam řeší něco úplně jiného nebo že se tam pár lidí hádá. Potom se objeví Tereza se svým falešným profilem a napíše tam, že nemám vytříbený styl. Na ten komentář odpoví x dalších a off-topic je na světě. Když to chtěla řešit na veřejnosti, měla si k tomu vybrat diskuzní fórum a ne článek o hře.

Wast napsal:Je docela alarmující, že se se k návštěvníkům a tedy čtenářům Zingu neustále dostávají informace o podivné zákulisní hře. Řešení je stále v nedohlednu a stále zní stejná a už notně ohraná písnička. Nechtělo by to vážně se zamyslet a spustit nějakou sebereflexi?

Je mi hrozně líto lidí kteří problémy co tady jsou zlehčují a nebo se dokonce snaží lézt vlivným lidem do zadnice. U podobných lidí bych byl opatrný a rozlišoval bych jen dle toho jak kdo je pro web užitečný a že tady ta autorka byla užitečná není žádných pochyb. Na místě dotyčného šéfredaktora bych volil omluvu jednak je to žena a navíc má pravdu. Nebyla přece jediná která se rozhodla opustit redakci Zingu což dokazuje, že je to větší problém než se může zdát.

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.