Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Star Wars: Poslední z Jediů (BEZ SPOILERŮ)

Pondělí 18.12.2017 18:25
Autor: "Corvus", Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing

Star Wars: Poslední z Jediů (BEZ SPOILERŮ)

Pro hodnocení musíte být přihlášen
To se mi líbí Tento blogový článek se líbí uživatelům:Gera

Tak jsme se konečně dočkali osmé epizody opusu STAR WARS. Tentokráte s podtitulem Poslední z Jediů. Pro nás, fanoušky, kteří na Hvězdných válkách vyrostli, a pro které jde o kultovní počin, jenž v nás rozdmýchal vášeň ke sci-fi a fantasy, jde vždy o veliký svátek a trauma zároveň. Každý nový díl netrpělivě očekáváme a těšíme se na rozšíření a nové příběhy, tohoto pečlivě budovaného pelmelu postav, techniky, planet, různých živočichů, filozofií atd. Zároveň se však obáváme "jak to tentokrát dopadne", protože prakticky VŠE, má ve Star Wars kultovní status. Postavy, vesmírné kocábky, rasy, zvuky, hudba (kterou zná i člověk Hvězdnými válkami nepolíbený) atd. George Lucas - otec vynikající (původní) trilogie z let 1977 - 1983 a zároveň ničitel a nejnenáviděnější fotr epizod z let 1999 - 2005, který svými šílenými nápady (Jar Jar Binks!) a naprosto sterilním CGI vizuálem (Epizoda I: Skrytá hrozba + Epizoda II: Klony útočí) téměř zničil kult, šel dobrovolně od válu. Díky tomu a mnoha dalším ohledům se můžeme opájet epizodou VII - Síla se probouzí a aktuální epizodou VIII - Poslední z Jediů. A jak to dopadlo tentokrát?

Nemá smysl se obšírněji rozepisovat, ani já totiž nebudu výjimkou a víceméně se shodnu s veškerými recenzemi na internetu a názory skalních fanoušků. Pořád jde o parádní Hvězdné války. Bezesporu. Zvuky jsou stále vynikající a uspokojivé. Hudba stejně ikonická. Kultovní postavy oplývají charismatem jako za starých časů. Když se na scéně objeví imperiální křižníky či pochodující AT-AT, zkříží se laserové meče, pořád člověka příjemně mrazí v zádech. Humor víceméně funguje a místy je opravdu povedený. Za každého nového pišišvora, fantasy zvířátko, rasu a obskurnost, žijící ve vesmíru Star Wars, líbám ruce. Souboje Prvního řádu a odboje/rebelů na pozadí obrovských křižníků v nekonečném Vesmíru, mají obrovské koule, drive a velkolepější bitvy nikde jinde neuvidíte. Temná/světlá strana síly, Jediové, výcvik, pochyby, záporáci... Je tu prostě všechno. Navíc vizuál a celkové umělecké vyznění, paleta barev a všelijaké nápady spadající do kategorie art direction... áááááááh! NEMAJÍ SEBEMENŠÍ CHYBIČKU. Umělecký dojem přesahuje všechno, co jste doposud ve Hvězdných válkách viděli a tzv. "wow efekt" se dostaví hned několikrát. Takže kde je to "ale!", že? :-)


Rychlý souhrn toho, co mi opravdu hodně vadilo: postavy z předchozí epizody, stejně jako charaktery zbrusu nové jsou nudné, průměrné, občas až podprůměrně napsané, místy dokonce otravné (výjimka je potenciálně zajímavá postava Rey). O postavách se NIC nedozvíte; ani o těch zlých, ani o těch kladných. Žádný posun se nekoná, natož aby jejich vedlejší příběhové linky cokoliv ve filmu řešily nebo měly jakýkoliv dějový oblouk. Skutečně si nedokážu představit jak TYTO postavy chtějí udržet svět Star Wars pohromadě v následujících epizodách. Dále: nepochopitelné dva až tři WTF momenty, o kterých se nebudu rozepisovat, abych nic nevyzradil. Hereze, fanoušek zapláče! Velice rušivá mi připadala jakási pravidelná perioda (hlavně ke konci 2,5 hodinového filmu!) neustálého střídání vlny očekávání a následného zklamání. Něco jako kvalitní sex bez orgasmu. Poslední z Jediů má minimálně 3x nakročeno k mistrnému cliffhangeru - vynikajícímu zakončení - jenže následně přijde dalších, nebojím se napsat únavných, 15 minut. Následuje další vrchol a když divák už už očekává konec, přijde další porce zbytečných 15 minut navíc. Ohromně to ubírá na tempu a film ztrácí dech. Hodně mi taktéž chybělo opravdové, nefalšované, čiročiré zlo a la Darth Vader (a ano, chápu, že postava Kylo Rena má být napsána tak, jak napsána je). Chyběla mi také nějaká celková katarze a to i v jinak epickém a solidně vymyšleném finále. Dále: Nechci vypadat jako rasista, na afroameričana Finna si nestěžuji, kor když v původní trilogii máme postavu Landa Calrissiana, ale nové postavy začínají smrdět nějakou povinnou kvótou hyperkorektní rasové vyváženosti. Tudíž si odškrtneme černocha, tělnatou Asiatku, (s přivřením oka) Hispánce Benicia Del Tora v roli potenciálně zajímavého zlodějíčka DJ (něco jako Klíčník v Matrixu) atd. Velká škoda je také pouhého nástinu postav jako viceadmirálka Holdo z odboje či trestuhodně nevyužitá kapitánka Phasma z řad stormtrooperů... Poměrně zvláštně vyznívá tento díl i v jiném ohledu. Na to, jak rozlehlé universum Star Wars je, se tento díl (opakovaně) skromě soustředí na hrstičku lidí z odboje a o něco větší hrstku lidí Prvního řádu. Celkově působí osmá epizoda jako výplňový díl před devítkou. Nic nerozvíjí, nic extra zásadního se v rámci celého vesmíru Hvězdných válek nedozvíte. Nemluvě o tom, že z filmu zcela zmizela politika...

Podtrženo, sečteno. Nejpádnější verdikt, který mě napadá v souvislosti s osmou epizodou? "Něco tomu pořád chybí!" Pokud bych to měl rozvést: ano, je to výborný blockbuster s těmi nejlepšími souboji ve Vesmíru. Vizuální stránka, design a stovky detailů nemají chybu. Nicméně ploché postavy, o kterých se fanoušek zhola nic nedozví, zvláštní tempo a nulová katarze, neskutečně sráží jinak vynikající práci režiséra Riana Johnsona, který se nebojácně vrhnul rozšířit odkaz George Lucase. Nové Star Wars jsem si nesmírně užil a určitě je potřeba je vidět dvakrát, třikrát, protože se toho na plátně děje strašně moc. Nicméně lehoulinká pachuť a nenaplněnost ve mě zůstává. Rozhodně ale palec nahoru, je to jízda!

______________________________________________________________________

Poznámka pod čarou: Toto není recenze, ale záznam emocí a názor fanouška SW po shlédnutí filmu v kině ;-)

Hodnocení článku: Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení
Pro hodnocení musíte být přihlášen
Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
Ayreas
      21.12.2017 11:32 Ayreas

Tak pro jistotu tu nebudu číst komenty dole, jelikož sem film ještě neviděl, ale si první v mém okolí kdo na to má "kladné ohlasy" :-D Upřímně mě prostě nesedli herci ani ten humor ... prostě né a né si zvyknout, snažím se nesrovnávat a tak, ale zaporák je s prominutím fracek, kterého bych "spráskal" hned na potkaní :-D Omlouvám se za svůj názor B-)

Corvus
      21.12.2017 07:32 Corvus

@ odpověď na komentář od AsuraCzech:Tak jasně. Pokud je to oficiální kánon, protože vše neoficiální zařízli. Ale myslím, že průměrného diváka, kterého zajímají filmy, nějaké dohledávání zpětně na wiki asi moc blažit nebude :-) Zaplať pánbů za všechny ty rozshálé wikie, zlaté zdroje. Ať už herní nebo filmové.

AsuraCzech napsal:Tak Disney hned na začátku řekl, že knihy, komiksy, seriály a filmy budou narozdíl od Lucasova postoje mít pro univerzum stejnou důležitost, budou na stejné kanonické úrovni atd. Ta postava byla představena před filmem v knihách Leia a Cobalt Squadron, kdo nečte má prostě podle myšáka smůl :D Naštěstí dnes existuje wiki :)

AsuraCzech
      20.12.2017 23:56 AsuraCzech

@ odpověď na komentář od Corvus:Tak Disney hned na začátku řekl, že knihy, komiksy, seriály a filmy budou narozdíl od Lucasova postoje mít pro univerzum stejnou důležitost, budou na stejné kanonické úrovni atd. Ta postava byla představena před filmem v knihách Leia a Cobalt Squadron, kdo nečte má prostě podle myšáka smůl :-D Naštěstí dnes existuje wiki :-)

Corvus napsal:Ta dáma s fialovými vlasy je víceadmirálka Amilyn Holdo. Prý slavná za nějakou taktiku/manévr. Nevím. Protože ve filmu měla 5 minut a potom to naprala do flotily Prvního řádu. Bohužel, to je přesně to, co na filmech doslova nenávidím. Naprosto zbytečná zkratkovitost a nedotaženost. Její oběť by mnou měla asi pohnout, nicméně o ní nevím naprosto nic a tím pádem k ní nemám vztah = je mi jedno, co se svým životem udělala. Jediná kompezace, která se dá zmínit je fakt, že záběr, ve kterém doslova v hyper pohonu rozčísne Snokeovu loď je EPICKÝ! A ještě lepší bylo rozhodnutí vůbec k tomu nedat žádný zvuk. V kině by bylo slyšet spadnout špendlík. Paráda.

Prdel je, že wikipedie přetékají o postavách informacemi a ve filmu se dozvíš jen jméno... [ odkaz ]

Lootmaster
  1x    20.12.2017 21:17 Lootmaster

Nebudu psat romány , ale za mě slabota.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Corvus
      20.12.2017 20:00 Corvus

@ odpověď na komentář od Theogreel:Tento komentář obsahuje spoilery. Zobrazit v čitelné podoběGn qázn f svnybiýzv iynfl wr iíprnqzveáyxn Nzvyla Ubyqb. Ceý fyniaá mn aěwnxbh gnxgvxh/znaéie. Ariíz. Cebgbžr ir svyzh zěyn 5 zvahg n cbgbz gb ancenyn qb sybgvyl Ceiaíub řáqh. Obuhžry, gb wr cřrfaě gb, pb an svyzrpu qbfybin araáivqíz. Ancebfgb molgrčaá mxengxbivgbfg n arqbgnžrabfg. Wrwí boěť ol zabh zěyn nfv cbuabhg, avpzéaě b aí ariíz ancebfgb avp n gíz cáqrz x aí arzáz imgnu = wr zv wrqab, pb fr fiýz žvibgrz hqěynyn. Wrqvaá xbzcrmnpr, xgreá fr qá mzíavg wr snxg, žr máoěe, ir xgreéz qbfybin i ulcre cbubah ebmčífar Fabxrbih ybď wr RCVPXÝ! N wršgě yrcší olyb ebmubqahgí iůorp x gbzh arqng žáqaý mihx. I xvaě ol olyb fylšrg fcnqabhg šcraqyíx. Cneáqn. Ceqry wr, žr jvxvcrqvr cřrgéxnwí b cbfgniápu vasbeznprzv n ir svyzh fr qbmiíš wra wzéab... uggc://fgnejnef.jvxvn.pbz/jvxv/Nzvyla_UbyqbTa dáma s fialovými vlasy je víceadmirálka Amilyn Holdo. Prý slavná za nějakou taktiku/manévr. Nevím. Protože ve filmu měla 5 minut a potom to naprala do flotily Prvního řádu. Bohužel, to je přesně to, co na filmech doslova nenávidím. Naprosto zbytečná zkratkovitost a nedotaženost. Její oběť by mnou měla asi pohnout, nicméně o ní nevím naprosto nic a tím pádem k ní nemám vztah = je mi jedno, co se svým životem udělala. Jediná kompezace, která se dá zmínit je fakt, že záběr, ve kterém doslova v hyper pohonu rozčísne Snokeovu loď je EPICKÝ! A ještě lepší bylo rozhodnutí vůbec k tomu nedat žádný zvuk. V kině by bylo slyšet spadnout špendlík. Paráda.

Prdel je, že wikipedie přetékají o postavách informacemi a ve filmu se dozvíš jen jméno... [ odkaz ]

Theogreel napsal:Nejsem skalní fanoušek SW, ale jako podívám se na to. Poslední díl podle mne celkem pěkně vyprávěl Lukův a Benův příběh a... No a to je tak všechno, pokud teda nepočítám ten vizuál a bitvy. Prostě mi to pokazila Rose (zachránila jsem tě) , Leia a ta fialovovlasá dáma :-) (neřeknem náš plán Pouovi ;-) , on je moc impulzivní) a celkem snadné zabití Snoka.

Corvus
      20.12.2017 19:55 Corvus

@ odpověď na komentář od Norbi001:"Pro mne je jako milovníka jedničky, dvojky..." - wow, jsi JEDINÝ člověk na planetě Zemi, kterému se líbí první a druhý díl. za mě je to absolutní šílenost. Především Jar Jar Binks a co je snad ještě o chlup horší než tenhle IDIOT :-D je fakt, že od první po poslední minutu je vše natáčeno před zeleným pozadím = absolutně sterilní film. Vše CGI a la sci-fi z přelomu tisíciletí. Nejhorší noční můra. První lepší digi triky, kterými se spousta tvůrců nechala unést a ty filmy jsou vizuálně otřesné. První dva díly jsou nejpapundeklovější sci-fi všech dob. A musím se přiznat, že mi nesedli ani ti různí "Darth cosi". Vůbec mi nesedla celá řada postav. Až trojka mi spravila chuť. Ta je parádní. Nicméně každý pořádný fanoušek Star Wars ví, že první dva díly prakticky neexistují :-) Já osobně jsem nadšen, že Star Wars už Lucas nenatáčí. Už jen kvůli těm neustálým zásahům do klasické trilogie. Neustálé čištění, přidávání, ubírání... Jak jsem napsal v textu: George Lucas je milovaný otec, ale zároveň i nejnenáviděnější fotr Hvězdných válek.Komentář byl naposledy upraven upraven 20.12.2017 20:01

Původní verze před úpravami:"Pro mne je jako milovníka jedničky, dvojky..." - wow, jsi JEDINÝ člověk na planetě Zemi, kterému se líbí první a druhý díl. za mě je to absolutní šílenost. Především Jar Jar Binks a co je snad ještě o chlup horší než tenhle IDIOT :-D je fakt, že od první po poslední minutu je vše natáčeno před zeleným pozadím = absolutně sterilní film. Vše CGI a la sci-fi z přelomu tisíciletí. Nejhorší noční můra. První lepší digi triky, kterými se spousta tvůrců nechalo unést a ty filmy jsou otřesné. První dva díly jsou nejpapundeklovější sci-fi všech dob. A musím se přiznat, že mi nesedli ani ti různí "Darth cosi". Až trojka mi spravila chuť. Ta je parádní. Nicméně každý pořádný fanoušek Star Wars ví, že první dva díly prakticky neexistují :-) Já osobně jsem nadšen, že Star Wars už Lucas nenatáčí. Už jen kvůli těm neustálým zásahům do klasické trilogie. Neustálé čištění, přidávání, ubírání... Jak jsem napsal v textu: George Lucas je milovaný otec, ale zároveň i nejnenáviděnější fotr Hvězdných válek.

Norbi001 napsal:Pro mne je jako milovníka jedničky, dvojky, hlavně trojky a sedmičky to bylo zklamání. Pro mne zůstane souboj Anakina a Obýváka jedním z nejlepších a od té doby to hledám v nových dílech. Hloubka postav skoro nikde. Lucas představil parádní postavy a v nových dílech mi tohle chybí. Dle mého měli tohle vnutit Opět Lucasovi, protože ten ze Star Wars udělal modlu mnoha lidí. Z původních 6ti dilmů, do kterých zasahoval ať už jako režisér či scénárista si vybavuji mnoho. Něco to mělo dosebe. Něco, co jsem si zapamatoval. Z nových dílů, si nepamatuji skoro nic. Naopak souboje Dráta Maula a Obýváka s Kvai-gong-Džinem si pamatuji dodnes jako bych to viděl před pěti minutama. Choreografie byla opravdu parádní. V nových dílech mi to prostě chybí. Jak stál Luke proti Kylovi tak jsem si jenom v duchu říkal, tak a teď ukažte jak umíte bojovat. Nic. U Snoka jsem se těšil na to, že když už bylo jasné, že Kylo ho Zradí, tak jsem se těšil na jeho červený meče/meče a na parádní souboj. Klidně krátkej, ale intenzivní. Ne. On chcípnul jako ta největší nula pod sluncem. Mne to zklamalo. To že Rey stačí po jednom nebo kolika dnech aby se perfektně naučila s mečem a ovládat sílu to nechám být. Asi jsem nedával pozor, ale kde jako Kylova máti sebrala sílu se ve vesmíru probudit a jako v čínském filmu doplula k lodi? Poprosil bych o ujasnění, protože mi to opravdu zřejmě uniklo.

Abych jenom nehanil, tak samozřejmě vizuální stránku a audio stránku vřele chválím a hodnotím ji opravdu vysokými čísli, ale jejich záliba v ohni a výbuších mi přišla, jako když jim to navrhoval Michal Zátoka. Jak tu zde bylo popisováno. Jsem jeden z těch, co od toho očekávali strašně moc a pak byli zklamáni. Za mne to měli nechat Lucasovi. Opravdu měli. Abrams a Johnson dle mého nemají přepoklady pro pokračování.

Theogreel
      20.12.2017 17:35 Theogreel

Tento komentář obsahuje spoilery. Zobrazit v čitelné podoběArwfrz fxnyaí snabhšrx FJ, nyr wnxb cbqíiáz fr an gb. Cbfyrqaí qíy cbqyr zar pryxrz cěxaě ilceáiěy Yhxůi n Oraůi cříoěu n... Ab n gb wr gnx išrpuab, cbxhq grqn arcbčígáz gra ivmháy n ovgil. Cebfgě zv gb cbxnmvyn Ebfr (mnpueáavyn wfrz gě) , Yrvn n gn svnybibiynfá qázn :-) (arřrxarz aáš cyáa Cbhbiv ;-) , ba wr zbp vzchymviaí) n pryxrz fanqaé mnovgí Fabxn.Nejsem skalní fanoušek SW, ale jako podívám se na to. Poslední díl podle mne celkem pěkně vyprávěl Lukův a Benův příběh a... No a to je tak všechno, pokud teda nepočítám ten vizuál a bitvy. Prostě mi to pokazila Rose (zachránila jsem tě) , Leia a ta fialovovlasá dáma :-) (neřeknem náš plán Pouovi ;-) , on je moc impulzivní) a celkem snadné zabití Snoka.

Norbi001
      20.12.2017 10:53 Norbi001

Tento komentář obsahuje spoilery. Zobrazit v čitelné podoběCeb zar wr wnxb zvybiaíxn wrqavčxl, qibwxl, uyniaě gebwxl n frqzvčxl gb olyb mxynzáaí. Ceb zar můfgnar fbhobw Nanxvan n Boýiáxn wrqaíz m arwyrcšípu n bq gé qbol gb uyrqáz i abiýpu qíyrpu. Uybhoxn cbfgni fxbeb avxqr. Yhpnf cřrqfgnivy cneáqaí cbfgnil n i abiýpu qíyrpu zv gbuyr puloí. Qyr zéub zěyv gbuyr iahgvg Bcěg Yhpnfbiv, cebgbžr gra mr Fgne Jnef hqěyny zbqyh zabun yvqí. M cůibqaípu 6gv qvyzů, qb xgreýpu mnfnubiny nť hž wnxb eržvfée čv fpéaáevfgn fv ilonihwv zabub. Aěpb gb zěyb qbfror. Aěpb, pb wfrz fv mncnzngbiny. M abiýpu qíyů, fv arcnznghwv fxbeb avp. Anbcnx fbhobwr Qeágn Znhyn n Boýiáxn f Xinv-tbat-Qžvarz fv cnznghwv qbqarf wnxb olpu gb ivqěy cřrq cěgv zvahgnzn. Puberbtensvr olyn bceniqh cneáqaí. I abiýpu qíyrpu zv gb cebfgě puloí. Wnx fgáy Yhxr cebgv Xlybiv gnx wfrz fv wrabz i qhpuh říxny, gnx n grď hxnžgr wnx hzígr obwbing. Avp. H Fabxn wfrz fr gěšvy an gb, žr xqlž hž olyb wnfaé, žr Xlyb ub Menqí, gnx wfrz fr gěšvy an wrub čreiraý zrčr/zrčr n an cneáqaí fbhobw. Xyvqaě xeágxrw, nyr vagramviaí. Ar. Ba pupícahy wnxb gn arwiěgší ahyn cbq fyhaprz. Zar gb mxynznyb. Gb žr Erl fgnčí cb wrqabz arob xbyvxn qarpu nol fr cresrxgaě anhčvyn f zrčrz n biyáqng fíyh gb arpuáz oýg. Nfv wfrz arqáiny cbmbe, nyr xqr wnxb Xlybin zágv froenyn fíyh fr ir irfzíeh cebohqvg n wnxb i číafxéz svyzh qbcyhyn x ybqv? Cbcebfvy olpu b hwnfaěaí, cebgbžr zv gb bceniqh mřrwzě havxyb. Nolpu wrabz arunavy, gnx fnzbmřrwzě ivmháyaí fgeáaxh n nhqvb fgeáaxh iřryr puiáyíz n ubqabgíz wv bceniqh ilfbxýzv čífyv, nyr wrwvpu máyvon i buav n iýohšípu zv cřvšyn, wnxb xqlž wvz gb anieubiny Zvpuny Mágbxn. Wnx gh mqr olyb cbcvfbiáab. Wfrz wrqra m gěpu, pb bq gbub bčrxáinyv fgenšaě zbp n cnx olyv mxynzáav. Mn zar gb zěyv arpung Yhpnfbiv. Bceniqh zěyv. Noenzf n Wbuafba qyr zéub arznwí cřrcbxynql ceb cbxenčbiáaí.Pro mne je jako milovníka jedničky, dvojky, hlavně trojky a sedmičky to bylo zklamání. Pro mne zůstane souboj Anakina a Obýváka jedním z nejlepších a od té doby to hledám v nových dílech. Hloubka postav skoro nikde. Lucas představil parádní postavy a v nových dílech mi tohle chybí. Dle mého měli tohle vnutit Opět Lucasovi, protože ten ze Star Wars udělal modlu mnoha lidí. Z původních 6ti dilmů, do kterých zasahoval ať už jako režisér či scénárista si vybavuji mnoho. Něco to mělo dosebe. Něco, co jsem si zapamatoval. Z nových dílů, si nepamatuji skoro nic. Naopak souboje Dráta Maula a Obýváka s Kvai-gong-Džinem si pamatuji dodnes jako bych to viděl před pěti minutama. Choreografie byla opravdu parádní. V nových dílech mi to prostě chybí. Jak stál Luke proti Kylovi tak jsem si jenom v duchu říkal, tak a teď ukažte jak umíte bojovat. Nic. U Snoka jsem se těšil na to, že když už bylo jasné, že Kylo ho Zradí, tak jsem se těšil na jeho červený meče/meče a na parádní souboj. Klidně krátkej, ale intenzivní. Ne. On chcípnul jako ta největší nula pod sluncem. Mne to zklamalo. To že Rey stačí po jednom nebo kolika dnech aby se perfektně naučila s mečem a ovládat sílu to nechám být. Asi jsem nedával pozor, ale kde jako Kylova máti sebrala sílu se ve vesmíru probudit a jako v čínském filmu doplula k lodi? Poprosil bych o ujasnění, protože mi to opravdu zřejmě uniklo.

Abych jenom nehanil, tak samozřejmě vizuální stránku a audio stránku vřele chválím a hodnotím ji opravdu vysokými čísli, ale jejich záliba v ohni a výbuších mi přišla, jako když jim to navrhoval Michal Zátoka. Jak tu zde bylo popisováno. Jsem jeden z těch, co od toho očekávali strašně moc a pak byli zklamáni. Za mne to měli nechat Lucasovi. Opravdu měli. Abrams a Johnson dle mého nemají přepoklady pro pokračování.

sweat55
      20.12.2017 10:36 sweat55

Já jsem z osmičky opravdu hodně zklamán. Ale už nemám nějak Sílu se s tím dál zabývat, za posledních 5 dní , od toho co jsem to viděl, mi Star Wars lezou i z uší.

cajteekanee
  1x    19.12.2017 22:34 cajteekanee

Souhlas s Asurou, ale uznávám, že všichni máte dobrý argumenty a nezvrtlo se to tady v hejterskou válku jako všude jinde na internetu. Mně se film šíleně líbil. Popravdě mnohem víc než The force awakens a to mám The force awakens vcelku rád. Chtěl jsem od filmu prostě něco jinýho, něco co jsme ještě ve SW neviděli a to jsem dostal. Na sedmičce mi nejvíc vadí to, že to podle mě až nezdravě kopíruje čtyřku. Chápu, že Abrams ani Disney nechtěli riskovat s prvním dílem trilogie, chtěli prostě jen představit SW nový generaci, ale zároveň zachovat věci co si všichni zamilovali. Osmička právě boří některý fanouškovský představy a to je největší zdroj hejtu. Nejvíc si lidi stěžujou, že posrali postavu Luka s čímž vůbec nesouhlasím a že pokazili Snoka, k čemuž už se vyjádřil Asura. Ano linka s Finnem není tak skvělá jako linka s Lukem a Rey, ale přesto jsem si jí dokázal užít bez větších potíží. Jen škoda, že herec jako Benicio Del Torro nedostal víc screentimu. Na filmu jsem byl dvakrát a myslím, že bych ho zařadil na třetí nebo čtvrté místo v celé sáze, když počítáme i Rogue one.

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.