Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Nová éra Zing.cz aneb co chcete? "write down your comments"

Sobota 20.1.2018 19:32
Autor: David "Playman" Novak, Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing

Nová éra Zing.cz aneb co chcete? write down your comments

Pro hodnocení musíte být přihlášen
To se mi líbí Tento blogový článek se líbí uživatelům:(zatím nikomu, buďte první)

Tento článek je netradiční v mnoha směrech. Jelikož se koukám na statistiky - tak vím, že je můj blog čten ale není komentován! Vzhledem k tomu, že již vím jak bude beta asi vypadat (což nesmím z pochopitelných důvodů šířit dále) ona bude stejně otevřena za pár dnů pro všechny.

Je rok 2018 a všechno se mění. Někomu se narodil další potomek, takže má kompletní rodinu a žije ten reálný život "tam venku od počítače" plnými doušky, jiný nic nehodlá měnit a vesele si hraje.

Jsem zde s vámi již od roku 2010, zažil jsem zde všelijaké časy, né vždy podle pravidel či norem. Jindy ale celkem v klidu a pohodě.

Lobovat za ty, co zde již nejsou, je asi zbytečné. Možná by sami již zde ani nechtěli být.

Bohužel ale měli obrovské kvality ale i nedostatky. (Amahara, Pro-sek, Overpowered, Stixy a mnozí další..)

Nebudu se zde pouštět do jákekoli kritiky čehokoli a kohokoli, válečné sekyry jsou zakopány hluboko...

Tento článek má být inspirací pro šéfredaktora Zing.cz pana Michala Buriana, který vytváří nový design tohoto webu. Při samé práci asi nestihl do dnešních dnů sepsat podobný článek a jelikož zde nejsem úplně neznámým blogerem, rozhodl jsem se, že se zde pokusím odstartovat diskuzi na téma: Co od herního webu vlastně chcete? A očekáváte?

Pokud by se design od základu změnil, uvítali by jste takovou změnu? Či jste konzervativními čtenáři a současný design Vám vyhovuje?

Někdo by starý design označil jako "nemoderní a nepřehledný" ale já, jsem na tomto designu odkojen a vypiplán do současných rozměrů mé maličkosti. (Únor 2018 27 let btw). A řekl bych, že se těch novot osobně i bojím.

Bát se něčeho nového a neznámého je jistě v pořádku. Někdo by možná řekl, že někteří jedinci budou nadávat a stěžovat si za každých okolností, ať se stane cokoli, toto není můj případ.

Já se snažím být co možná nejpozitivnější to jde. A působit na všechny pozitivním dojmem. Proto bych od vás, čtenářů, potřeboval nějáký "ten feedback" neboli zpětnou vazbu:

Dělám do školy podnikatelský záměr. A od vás by bylo super, pokud by jste mi třeba napsali své dojmy na následující obrázek:

Pokud by jste na jídelním lístku viděli toto logo (logo jisté restaurace), tak by jste ihned dotčeně odešli či jak by jste se případně zachovali?

Dík za čtení a v novém designu Zing.cz na shledanou!

Edit: Příliš krátký text musím sem něco "naplácat": "Help me "write down your comments": Nová éra Zing.cz aneb co chcete?"Help me "write down your comments": Nová éra Zing.cz aneb co chcete?"Help me "write down your comments": Nová éra Zing.cz aneb co chcete?"Help me "write down your comments": Nová éra Zing.cz aneb co chcete?"Help me "write down your comments": Nová éra Zing.cz aneb co chcete?"Help me "write down your comments": Nová éra Zing.cz aneb co chcete?"Help me "write down your comments": Nová éra Zing.cz aneb co chcete?"Help me "write down your comments": Nová éra Zing.cz aneb co chcete?"Help me "write down your comments": Nová éra Zing.cz aneb co chcete?"

Hodnocení článku: Zbývá 6 hlasů pro zveřejnění hodnocení
Pro hodnocení musíte být přihlášen
Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
Miky člen redakce
      26.1.2018 13:17 Miky

@ odpověď na komentář od Ondr4h:Sám se podívej jak to teď v betě funguje u komentářů. Stále na tom pracujeme.

Ondr4h napsal:No tak tak poslední věta se mi nelíbila, ani to zjištovaní informací u přispěvovatelů. Je to druh drbaní nové generace, stačí se mrknout na csfd to je plno mašíblů, kteří hodnotí člověka pomocí filmů a jejich hodnocení. Snad tohle nechcete zavést i zde jen za pomocí her.

Funkce zní skvěle, ale nějak se zapomíná na povrchní navstupivší generaci.

Ondr4h
  2x    26.1.2018 13:00 Ondr4h

No tak tak poslední věta se mi nelíbila, ani to zjištovaní informací u přispěvovatelů. Je to druh drbaní nové generace, stačí se mrknout na csfd to je plno mašíblů, kteří hodnotí člověka pomocí filmů a jejich hodnocení. Snad tohle nechcete zavést i zde jen za pomocí her.

Funkce zní skvěle, ale nějak se zapomíná na povrchní navstupivší generaci.

Miky člen redakce
      26.1.2018 12:39 Miky

Mě se zdá, že větší část komunity Zingu nepochopila pořádně, proč jsme spustili betu a zároveň nechali běžet původní Zing. Byl to záměr, chtěl jsem se vyvarovat velké a nečekané změně. Zároveň nám spuštění bety dopřálo čas navíc, abychom mohli novou verzi Zingu pořádně vyladit a udělat tak, jak si nový Zing představujeme společně s vámi. Za týden jsme dostali ohromné množství užitečné zpětné vazby, kterou jsme v předchozích dnech využili a budeme využívat i v dalších dnech.

Za sedm let existence Zingu (letos v létě to bude osm let) jsem od návštěvníků Zingu obdržel mnoho připomínek, mezi nimiž se často objevovala i stížnost na komentáře. Ty jsou podle nich nepřehledné a špatně se v nich vyznají. To byl důvod, proč jsme se u nového Zingu rozhodli pro komentáře, které momentálně ladíme a vylepšujeme. Dnes jsme kupříkladu zvýraznili tlačítko pro zobrazení odpovědí. Včera jsme zase přidali informace o jednotlivých uživatelů, kteří komentují - stačí najet na avatar u komentáře nebo zmáčknou tlačítko i vpravo nahoře u každého komentáře. K tomu jsme ještě přidali možnost nahlásit nevhodný komentář (vlaječka nahoře vpravo u komentáře) nebo vyhledávání u komentářů - hledat lze slova nebo přímo autora.

Co se týče palců nahoru a dolu, tak si vzpomeňte, když jsme palce nahoru spustili tady na starém Zingu. Spousta lidí psala, že chtějí i palce dolu. Dokonce se tyhle připomínky objevovaly i nedávno, tak jsme jim vyhověli a palce zahrnuli do nových komentářů. Pokud je nechcete používat, tak je nepoužívejte, nikdo vás k tomu nenutí, je to jen jedna z možností. Tady záleží pouze na jednotlivých návštěvnících, jak budou palce používat, ale myslím, že by na novém Zingu mohli být rozumní a nedávat palce dolu jen tak, přece jen, každý může na jejich profilu zjistit, jaké palce dali a na jaké komentáře ;-)

Playman
      26.1.2018 12:26 Playman

Já bych řekl, že některé funkcionality jsou zcela zbytečné a jiné měnit, jak to funguje nyní, se rovná sebevraždou stálých návštěvníků. Aby nedošlo k mýlce - měnit zásadním způsobem komentáře aby nefungovaly stejným způsobem jak je tomu u nynějšího starého webu, je trefou vedle a sebevražedným krokem.

Mnozí píší negativně a loučí se s kamarády na zing. cz a říkají, že nový web to "všechno zazdí pryč" tedy že odcházejí a že je tu již nic nedrží.

Což je přesně ta věc, co by novej web vopravdu dělat neměl a měl by se vyvarovat špatných věcí a rozhodnutí.

Myslím, že se shodneme na tom, že nový design Zing. cz by měl celý web na boostit a vynést zase někam výš. Ale zatím to vypadá jako by dělal pravý opak u návštěvníků, neříkám že u mě.

A když mám mluvit čistě za sebe Miky: "palce nahoru, ale i palce dolu" jsou nesmysl a ti kteří to chtějí nemají na to, aby vyjádřili svůj názor slovně, tak chtějí podobné blbosti. Můj názor. A přeji ti, aby jsi měl jen ty nejlepší rozhodnutí. Nikoli rozhodnutí, které celý web zničí a posunou zpátky, na špatnou kolej - již né tak návštěvníky milovanou a oblíbenou.

Playman. 禅Zing. cz禅

Ondr4h
      26.1.2018 09:09 Ondr4h

@ odpověď na komentář od Miky:Někde to funguje tak, že nejsou kolonky na plus nebo mínus, ale je jenom jedna a tam se přičítá nebo odečítá, a kolikrát to nejde po zapornou hodnotu. Člověk nevidí jak před ním hlasovali nemůže to spadnout do osobních roviny. Třeba živě. cz kolkrát je nelogické, protože "experti" někdy shodí názor, který ale mnohdy je pravdivý a pomohl mi vyřešit věc.

Miky napsal:Mrzí mě, že se ti nový web nelíbí, ale stále si myslím, že je to především o zvyku. Tys byl x let zvyklí na tento Zing. Vidíš to, a přitom spousta lidí z komunity Zingu křičí, že chce mít v komentářích nejen palce nahoru, ale i palce dolu. Každému se zamlouvá něco jiného a člověk se nezavděčí všem.

Miky člen redakce
      26.1.2018 09:04 Miky

@ odpověď na komentář od Ondr4h:Mrzí mě, že se ti nový web nelíbí, ale stále si myslím, že je to především o zvyku. Tys byl x let zvyklí na tento Zing. Vidíš to, a přitom spousta lidí z komunity Zingu křičí, že chce mít v komentářích nejen palce nahoru, ale i palce dolu. Každému se zamlouvá něco jiného a člověk se nezavděčí všem.

Ondr4h napsal:Mě se ten nový web nelíbí, vše je takové přehnané diskuze už nepůsobí lehký dojmem ale je tam až moc tlačítek a proměnných. Tlačítka plus a mínus v takových komunitách jsou k ničemu, nereflektují nic jen komu jste s názorem šlápli na jeho oblíbenou hru.

Přiznám se že hrej . cz jsem odešel z podobných důvodů a tady to hrozí taky.

Ondr4h
  1x    26.1.2018 05:53 Ondr4h

@ odpověď na komentář od Miky:Mě se ten nový web nelíbí, vše je takové přehnané diskuze už nepůsobí lehký dojmem ale je tam až moc tlačítek a proměnných. Tlačítka plus a mínus v takových komunitách jsou k ničemu, nereflektují nic jen komu jste s názorem šlápli na jeho oblíbenou hru.

Přiznám se že hrej . cz jsem odešel z podobných důvodů a tady to hrozí taky.

Miky napsal:Ahoj, díky za to, že budeš schopný přivřít oko. Já doufám, že si všichni postupně na nový Zing zvyknete. Rozhodně nechceme přechod uspěchat, proto v současné době běží obě verze a betu postupně ladíme. Dnes jsme například pustili velkou inovací komentářů s informacemi o daných uživatelích, možnost nahlásit komentář, hledání v komentářích, online/offline status nebo označení daného uživatele/komentáře.

Podívej [ odkaz ]

Více o tom brzy napíšu v samotném článku.

Jinak teď budeme ladit homepage, aby byla lepší, krásnější a postupně další věci. Dnes jsme rovněž úspěšně na diskuzním fóru spustili soukromé zprávy a pomalu chystáme systém pro bodování uživatelů.

Miky člen redakce
      25.1.2018 15:27 Miky

@ odpověď na komentář od Groo:Ahoj, díky za to, že budeš schopný přivřít oko. Já doufám, že si všichni postupně na nový Zing zvyknete. Rozhodně nechceme přechod uspěchat, proto v současné době běží obě verze a betu postupně ladíme. Dnes jsme například pustili velkou inovací komentářů s informacemi o daných uživatelích, možnost nahlásit komentář, hledání v komentářích, online/offline status nebo označení daného uživatele/komentáře.

Podívej [ odkaz ]

Více o tom brzy napíšu v samotném článku.

Jinak teď budeme ladit homepage, aby byla lepší, krásnější a postupně další věci. Dnes jsme rovněž úspěšně na diskuzním fóru spustili soukromé zprávy a pomalu chystáme systém pro bodování uživatelů.

Groo napsal:Moc hezký článek. K tomu logu, evokuje to ve mně starou poctivou kuchyni, takovou tu "babičkovskou", žádná mikroskopická porce a talíř poblitý omáčkou. Je to zajímavá kresba, ale podle mne ne úplně vhodná jako logo, přijde mi na logo moc "složitá", ale pokud by byl třeba i jídelní lístek ve stejném duchu, nebo vybavení restaurace, tak proč ne. Je to na mne málo informací, abych mohl vhodně odpovědět.
K designu nového Zingu jsem už psal v komentech k příslušnému článku. Mně se z 90% nelíbí, jsem v tomhle dost "stará konzerva" nemám rád drastické změny, jsem zvyklý kliknout sem, kliknout tam a najít co chci, protože to tam vždycky bylo. Nerad si zvykám na něco nového, když mi to staré vyhovovalo. Na původní Zing jsem začal chodit právě pro mně sympatický vzhleda a dostatek informací, nejdřív několik let pasivně (jako pozorovatel) a pak i registrovaný uživatel.
Nový Zing má jednu velkou výhodu a tou je nadšení. Miky je do tvorby nového webu zapálený a navíc poslouchá komunitu, což je jen a jen dobře. Sice se mi třeba pořád nebude vzhled líbit, ale informační hodnota je pro mne tak vysoká, že jsem ochotný přivřít oko... :)

Groo
      25.1.2018 09:52 Groo

Moc hezký článek. K tomu logu, evokuje to ve mně starou poctivou kuchyni, takovou tu "babičkovskou", žádná mikroskopická porce a talíř poblitý omáčkou. Je to zajímavá kresba, ale podle mne ne úplně vhodná jako logo, přijde mi na logo moc "složitá", ale pokud by byl třeba i jídelní lístek ve stejném duchu, nebo vybavení restaurace, tak proč ne. Je to na mne málo informací, abych mohl vhodně odpovědět.
K designu nového Zingu jsem už psal v komentech k příslušnému článku. Mně se z 90% nelíbí, jsem v tomhle dost "stará konzerva" nemám rád drastické změny, jsem zvyklý kliknout sem, kliknout tam a najít co chci, protože to tam vždycky bylo. Nerad si zvykám na něco nového, když mi to staré vyhovovalo. Na původní Zing jsem začal chodit právě pro mně sympatický vzhleda a dostatek informací, nejdřív několik let pasivně (jako pozorovatel) a pak i registrovaný uživatel.
Nový Zing má jednu velkou výhodu a tou je nadšení. Miky je do tvorby nového webu zapálený a navíc poslouchá komunitu, což je jen a jen dobře. Sice se mi třeba pořád nebude vzhled líbit, ale informační hodnota je pro mne tak vysoká, že jsem ochotný přivřít oko... :-)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Miky člen redakce
  2x    24.1.2018 09:48 Miky

@ odpověď na komentář od BRUNO cz:Strach chápu, ale můžeš mi věřit, že to, co v současné betě je, tak je pouze základní kamen, na kterém budujeme zbrusu nový Zing. Máme přichystáno několik zajímavostí, které budeme postupně v betě spouštět. Kupříkladu již připravujeme nové hodnocení uživatelů za aktivitu (komentáře apod. ) nebo nové diskuzní fórum. Více prozradím později, brzy nadejde čas :-)

Některým čtenářům Zingu jsem poskytl přístup do bety zhruba o týden dříve. Šlo o dost vývojovou verzi, kde spousta věcí nefungovala, případně jsme je testovali a neustále něco upravovali. Proto jsem nechtěl, aby byla beta v té době šířená dál.

BRUNO cz napsal:jj. taky se bojim nového webu - vypada to dost zjednoduseny a zatím horsi nez stavajici. a ted tohle: "Vzhledem k tomu, že již vím jak bude beta asi vypadat (což nesmím z pochopitelných důvodů šířit dále) " LOL! kdo by to jako mohl zneuzit? ? ? :)

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.