Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Spisovatel Drew Carpyshyn se vrací do BioWare

Pondělí 21.9.2015 17:45
Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček, Rubrika: Novinky
PC

Spisovatel Drew Carpyshyn se vrací do BioWare
Člověk podepsaný například pod dějem Knights of the Old republic a prvních dvou Mass Effectů se vrací do studia, aby opět pracoval na MMO The Old Republic.

 

Pokud jste se někdy zajímali o novodobou tvorbu studia BioWare, pravděpodobně jste zakopli o jméno Drew Carpyshyn. Tak se jmenuje oceňovaný spisovatel, který se podepsal pod příběh prvních dvou dílů ze série Mass Effect, prvního dílu Star Wars: Knights of the Old Republic nebo Jade Empire. V roce 2012, po práci na MMO The Old Republic, ale odešel, aby se věnoval knižní trilogii Chaos Born. A nyní je zpět.

Pokud očekáváte, že se ujme scénáristického kormidla napjatě očekávaného Mass Effectu: Andromeda, musím vás zklamat. Karpyshyn totiž prostřednictvím svého blogu oznámil, že bude opět pracovat ve studiu BioWare Austin na The Old Republic.

Což ale není tak překvapivé, s příchodem expanze Knights of the Fallen Empire je zjevné, že se tvůrci chtějí znovu zaměřit především na vyprávění příběhu srovnatelné s jejich singleplayerovými hrami.

Karpyshyn nicméně tvrdí, že se bude zatím zaměřovat na The Old Republic. Slovo zatím poměrně jasně naznačuje, že v budoucnu by mohl předalekou galaxii tisíce let před událostmi filmové ságy opustit a pracovat na jiném projektu. Určitě to může být Mass Effect: Andromeda, klidně se ale časem může podílet na nové značce, na níž v BioWare pracují.

Pro úplnost dodám, že Drew Karpyshyn je znám i díky prvním knihám ze světa Mass Effectu a díky knižní trilogii o Darthu Baneovi, zasazené do světa Star Wars. Tam patří také jeho vynikající kniha Revan, která nedávno vyšla u nás.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
Novrt
      22.9.2015 11:30 Novrt

nice, ale kdyby radši udělali nějakou mrda singleplayerku jako byla Kotor ze světa sw ;-)

Lootmaster
      22.9.2015 11:11 Lootmaster

Že by z Mass Efectu a dalšího Dragon Age zmizel ten buzní nádech ? :-D .... na Star Wars: The Old Republic je ho škoda stejnak to nikdo nehraje a pokud ano tak má mezerník na dvě poloviny z odklikaných rozhovorů.

pajmič
      22.9.2015 00:59 pajmič

ltr33: Stálo by to za stejnou věc, za jakou to stálo normálně at už s nim či bez něj. Jediný rozdíl v Karphyho verzi byla trochu jiná forma, ale vysledek by byl stejnej. Rozhodnutí, která byla v originálním konci byli i tom jeho. Já vidim chybu spíš na straně EA. Ta hra měla být ve vývoji minimálně dalších 6 měsíců, aby tam dostali to, co původně chtěli. Ale to už je passé. EA má nový vedení a jsou momentálně ochotný odkádat svoje hry, což byl v minulosti opak. ME2 byl EA posunut dopředu 3 měsíce, což mělo za následek mazání hodně obsahu, ale i tak je ME2 nejlepší hra, kterou EA kdy vydalo. Zamysli se nad tím ITR33 :-)

stuntman
      22.9.2015 00:08 stuntman

Nebolo by špatné, keby časom začal pracovať znova na Me sérii...

ltr33
      21.9.2015 18:32 ltr33

Nachuja - jak se dívám, tak u mě poslední hra co mě bavila byla v roce 2012 (mirors edge) :-D tak snad si to zase napraví s novýma hrama (taky se dívám, ale ono za ty 3 roky od nich kromě BF, TS, TF skoro nic nevyšlo :-D)

MachujaNapitchi
      21.9.2015 18:26 MachujaNapitchi

ltr33: Mass Effect 2 se mi líbil, Dragon Age: Origins taky z dalších EA her Medal of Honor: Allied Assault mě bavil, SimCity 3000 bylo super, NFS: Underground 2 a Most Wanted ten první, Battlefield: Bad Company 2 byla dobrá hra. Všechny tyto hry jsou již dost staré a od té doby opravdu kvalitní titul v EA nevydali Fifu a NHL si zahraji taky to je jasné :-D

hRDLA
  1x    21.9.2015 18:19 hRDLA

zlatá hudba pro uši, jen ať pracuje na dalších projektechKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Xenus
  1x    21.9.2015 18:17 Xenus

Jo já to radši nehraji jinak bych dopadnul jako posledně celý Prosinec a půlku ledna 18hodin hrát od 1lvl. :-D

ltr33
  2x    21.9.2015 18:13 ltr33

No, škoda, že nebyl u 3 :-D podle leaknutých zpráv by to stálo za to...
Nachuja - EA má i kvalitní hry, toto byla spíš chyba BW...

Exekucnak
  1x    21.9.2015 18:11 Exekucnak

Pro me jako hrace tor a fanouska sw skvela zprava, jen tak dal!Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.