Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Letos bude oznámen nový Tomb Raider

Úterý 2.5.2017 09:10
Autor: Michal "Miky" Burian, Rubrika: Novinky
PC, PS4, Xbox One

Letos bude oznámen nový Tomb Raider
Další dobrodružství archeoložky Lary Croft.

 

V březnu roku 2013 studio Crystal Dynamics restartovalo sérii Tomb Raider a přineslo hráčům mnohem akčnější a temnější dobrodružství Lary Croft. Ta jako mlaďounká a nezkušená ztroskotala u břehů neznámého ostrova. O dva roky později následovalo pokračování Rise of the Tomb Raider, které bylo stále akční, ale zároveň přineslo více hádanek.

Restart Tomb Raider se ale neprodával podle představ vydavatelství Square Enix. Rise of the Tomb Raider tak vznikalo za podpory Microsoftu, který za to získal časovou exkluzivitu pro své konzole Xbox One a Xbox 360. Už na začátku toho všeho byla plánována trilogie, třetí díl by měl být oznámen v letošním roce.

Podle divoké spekulace z loňského listopadu má třetí díl nést název Shadow of the Tomb Raider - za předpokladu, že budeme věřit fotografii pocházející údajně z metra v Montrealu.

Pro nás je dnes ovšem mnohem zajímavější, že nový Tomb Raider bude oznámen v letošním roce. Nestane se tak ale v červnu na E3 v Los Angeles, ale až později. Alespoň to slíbila komunitní manažerka. Z toho se dá usuzovat, že nevyjde do konce letošního roku, ale nejdříve v roce 2018.

Otázkou zůstává, kdo na novém Tomb Raider vlastně pracuje. Poslední dva díly dělalo studio Crystal Dynamics, trojku mají údajně mít na starost kluci a holky z Eidos Montreal - ti mají za sebou vývoj Deus Ex: Human Revolution, Thief, Deus Ex: Mankind Divided a vypomáhali s Tomb Raider a Rise of the Tomb Raider. Crystal Dynamics navíc za pomoci Eidos Montreal pracuje na dosud nepřiblížené hře Avengers.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
Carljack
  1x    2.5.2017 21:50 Carljack

Konečně! A hlavně ještě i od jiného tvůrce, to může být fakt zajímavé. Doufám, že tento díl nemá v plánu ukončit trilogii, ale spíše prodloužit velmi zajímavou sérii. Je pravda, že jsem zatím hrál pouze jedničku, ale nutno podotknout, že již třikrát a stále mě neskutečně baví, takže se fakt těším až se pustím v následujících letech do druhého pokračování... a budu velmi rád, za nějaké blízké informace o tomto třetím díle.

Ales
      2.5.2017 21:27 Ales

@ odpověď na komentář od CzePavel99:Ja taky. Hlavne, aby udrzeli kvalitu...Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

CzePavel99 napsal:Tak to jsem teda zvědav jak moc se to bude lišit když to bude teda zřejmě dělat Eidos Montreal.

CzePavel99
  1x    2.5.2017 18:14 CzePavel99

Tak to jsem teda zvědav jak moc se to bude lišit když to bude teda zřejmě dělat Eidos Montreal.

Alcatras
      2.5.2017 16:23 Alcatras

Raději bych koridor, jako u předchozích Tomb raider a Uncharted. Po třetí to samé jako dojdi do oblasti, posbirej věci a součástky, ziskem xp a pak zas postoupit, mě už moc nebere. Hlavně hlavolamy, více lokaci a ne jen nějaký ostrov. Min. díl ukázal tak pěknou a prosvicenou arabskou lokaci a pak to šlo zas do temna.

Mr.Lolendo
      2.5.2017 14:23 Mr.Lolendo

Že by potěch x letech Lara získala schopnost se volně potápět. O omezeném plavání v ledové vodě ani nemluvě...
Kdysi běžná věc dnes je považována za HC a tedy nepřítel dnešního mainstreamu.

skylines
      2.5.2017 13:42 skylines

Poslední dva jsou super takže proč ne.

Ardis
      2.5.2017 13:24 Ardis

Vždycky jsem preferoval Uncharted, každopádně se na 3. díl těším - přeci jen konec ROTTR tak nějak naznačoval, že bude pokračování...

Lazy
  4x    2.5.2017 12:36 Lazy

Ze bude novy dil bylo jasne hned na konci Rise of the Tomb Raider \:D/

Shadowblade
  1x    2.5.2017 12:31 Shadowblade

^_^

odkaz ]

dopitapetr
  4x    2.5.2017 11:29 dopitapetr

Už teď se těším. Předchozí dva díly byly parádní.

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.