Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Zpětná kompatibilita Xboxu One se rozšíří o hry z prvního Xboxu

Pondělí 12.6.2017 01:03
Autor: Michal "Miky" Burian, Rubrika: Novinky
Xbox One, Xbox

Zpětná kompatibilita Xboxu One se rozšíří o hry z prvního Xboxu
Krom 385 her z Xboxu 360 si budete moci zahrát i klasiky z éry dávno minulé.

 

Že je zpětná kompatibilita na Xboxu One přeceňovaná a hráči ji tolik nevyužívají? Tak to si myslí podle všeho jen Sony, která zpětnou kompatibilitu PS3 her pro PlayStation 4 neplánuje. Microsoft má přesně jiné plány, koncem letošního roku totiž zpětnou kompatibilitu Xboxu One rozšíří o hry z prvního Xboxu. Na Xboxu One (i S) a Xboxu One X si tak budete moci zahrát nejen hry z Xboxu 360, ale také ty klasické z éry dávno minulé.

Phil Spencer na tiskové konferenci v rámci E3 tvrdil, že si jeho tým dal dost záležet a snažil se, aby tato zpětná kompatibilita byla možná. Jak vidno, povedlo se jim to. My sami si budeme moci zpětnou kompatibilitu s hrami určenými pro první Xbox vyzkoušet za pár měsíců. Potvrzena byla zatím jen jedna hra, konkrétně Crimson Skies: High Road to Revenge.

Připomeňme, že na Xboxu One si můžete zahrát již 385 her z Xboxu 360. Uvidíme, kolik jich nakonec bude z prvního Xboxu.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
Kirkes21
      12.6.2017 19:02 Kirkes21

Deus Ex: Invisible War si přeji aby vyšel na XONE protože právě tato hra kdysi dávno vyšla na Xbox. To je ale už dávno zapomenutá historie. Žijme odkazama :-DKomentář byl naposledy upraven upraven 12.6.2017 19:20

Původní verze před úpravami:Deus Ex: Invisible War Remastered si přeji aby vyšel na XONE protože právě tato hra kdysi dávno vyšla na Xbox. To je ale už dávno zapomenutá historie. Žijme odkazama :-D

shaak
  1x    12.6.2017 18:04 shaak

@ odpověď na komentář od Chesse:A zase mluvíš o sobě. :-D To, že ty si remastery kupuješ rád neznamená, že to tak mají všichni. Tam jde o tu možnost volby.
Tohle je totiž na tom, když je někdo fanboy nějaké firmy nejhorší. Ať už je to Sony, Apple, Microsoft, Valve... Je to jedno.
Microsoft udělal krok správným směrem.

Vůbec nechápu tu tvoji reakci na Parasita. On by tu funkci třeba rád využil. Teď uvažujme, že ten tvůj výrok, kterým jsi reagoval na Parasita je absolutní pravda. Tak pak se ptám - a proč má kvůli tomu chybět zpětná kompatibilita? Vždyť je to jenom v zájmu zákazníků. Je jedno, že to část vůbec nevyužije. Možnost volby je vždycky dobrá. Místo toho, abyste se jako komunita ozvali a trošku na Sony zatlačili, aby na té zpětné kompatibilitě taky zapracovali, tak budete jenom opakovat PR žvásty. A co hry, které nemají remaster? Já bych teda fakt přál těm, co ještě s PlayStationem tu čest neměli, aby si s koupí nové konzole mohli zahrát všechny staré pecky z PS i PS2, protože mají knihovnu plnou herních klenotů.
Bylo by fajn se trošku zamyslet, jestli tím, když obhajuješ každý krok nějaké společnosti, nejsi jen sám proti sobě.

Chesse napsal:Radsi je podporim koupi Remasteru, ktery dal nejakou praci na vytvoření a ma pridanou hodnotu jako napr. komplet edice, lepsi vizual, trofeje atd.
A ano kompatibilitu stejne nakonec vyuzije pramálo lidi...

Chesse
      12.6.2017 17:10 Chesse

@ odpověď na komentář od shaak:Radsi je podporim koupi Remasteru, ktery dal nejakou praci na vytvoření a ma pridanou hodnotu jako napr. komplet edice, lepsi vizual, trofeje atd.
A ano kompatibilitu stejne nakonec vyuzije pramálo lidi...Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

shaak napsal:Jasně, to není tak, že Microsoft vyšel vstříc zákazníkům a Sony na zpětnou kompatibilitu prostě kašle (a bude radši vydávat placené remastery) , ono je to tak, že Sony to prostě nepotřebuje. Však Sony ví přeci lépe než zákazníci, co vlastně zákazníci chtějí. :-)

shaak
  1x    12.6.2017 16:10 shaak

@ odpověď na komentář od Chesse:Jasně, to není tak, že Microsoft vyšel vstříc zákazníkům a Sony na zpětnou kompatibilitu prostě kašle (a bude radši vydávat placené remastery) , ono je to tak, že Sony to prostě nepotřebuje. Však Sony ví přeci lépe než zákazníci, co vlastně zákazníci chtějí. :-)

Chesse napsal:Sony nepotrebuje stare hry aby prodavala svoji nejvykonejsi konzoli ;)

Cokovenecek
  3x    12.6.2017 14:21 Cokovenecek

@ odpověď na komentář od Chesse:Jéje, tak tam mají zpětnou kompatibilitu. Je to důvod, proč otravovat s tím, že to nikdo nevyužije? Jak vidíš komentáře tady na zingu, tak to zase tak pravda není.
Sony má lepší line-up, ale nevidím důvod, proč kvůli tomu oxidovat tady. :-)

Chesse napsal:Sony nepotrebuje stare hry aby prodavala svoji nejvykonejsi konzoli ;)

Chesse
  2x    12.6.2017 12:45 Chesse

@ odpověď na komentář od Parasit:Sony nepotrebuje stare hry aby prodavala svoji nejvykonejsi konzoli ;-)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Parasit napsal:Škoda že i Sony nemá stejnou vizi.

Parasit
      12.6.2017 12:05 Parasit

Škoda že i Sony nemá stejnou vizi.

Robbi
  1x    12.6.2017 07:31 Robbi

Staré need for speed, burnouty, ralli sport challenge, medal of honor, wolfenstein. \:D/ Díky Phile. ^_^

fabioozo86
      12.6.2017 07:16 fabioozo86

ano pls beru vsema deseti - stare undergroundy, matrix, a stare dily medal of honor

Hejda
      12.6.2017 04:15 Hejda

Tak teď budu doufat za the thing a budu moc štasnejKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.