Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

BJ Blazkowicz se probouzí, Wolfenstein 2: The New Colossus oznámen

Pondělí 12.6.2017 06:48
Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček, Rubrika: Novinky
PC, PS4, Xbox One

BJ Blazkowicz se probouzí, Wolfenstein 2: The New Colossus oznámen
Frau Engel v. Blazkowicz: Úsvit revoluce proti nacistům.

 

Podle očekávání došlo na plnohodnotné odhalení hry Wolfenstein 2: The New Colossus, který vyjde 27. října 2017 pro PC, PS4 a Xbox One. The New Colossus dějově přímo navazuje na The New Order z roku 2014. Notorický likvidátor nácků přežil souboj s generálem Deathsheadem a probouzí se v roce 1961, aby zjistil, že jeho milovaná Anya čeká dvojčata.

Svět Wolfensteina ale rozhodně není světem, kde by mohli v klidu vyrůstat potomci takových chrabrých frajerů. Deathshead je možná po smrti, ale znetvořená Frau Engel a její nacističtí kolegové stále vládnou světu železnou pěstí s hákovým křížem na každém kloubu. A tak musí Blazko a jeho noví i dobře známí přátelé začít s revolucí napříč Amerikou.

Obsáhlý trailer naznačuje, že zatímco The New Order ukazoval, jak by vypadala hudba 60. let s vlivem nacistických principů, The New Colossus se očividně zaměří spíše na televizní kulturu. I tentokrát nás každopádně čeká likvidace nacistů a jejich zrůdných robotických výtvorů, řada zbraní, z nichž některé můžete nosit v každé ruce, výrazné postavy nebo pestré lokace.

Podíváme se minimálně do New Orleans, kde zcela přirozeně čeká konflikt nejen s nacisty, ale i s krokodýli. Další lokality zahrnují město Roswell v Novém Mexiku nebo Manhattan po dopadu atomové bomby. Jak už víme z časů The New Order, právě atomovka shozená na New York zapříčinila kapitulaci Ameriky během války.

Během hry se Blazkowicz musí dát do kupy a bojovat proti nacistům všemi dostupnými prostředky, v čemž mu pomůže mocný exoskelet Da'at Yichud, který si můžete pamatovat z The New Order, nebo různé nové zbraně. Laserkraftwerk je perfektní pro rozstřílení nácků na cucky, zatímco Dieselkraftwerk rozsívá zkázu pomocí plynových granátů. A když dojde na boj zblízka, hodí se sekerka. Různé zbraně navíc lze různě upravovat.

Z předešlých dílů se vrací Caroline, Bombate, Set, Max Hass, Fergus nebo Wyatt a samozřejmě Anya. Nové postavy zahrnují třeba Hortona nebo Grace. Ti všichni pomohou BJovi v boji proti Frau Engel a nacistické armádě, v rozpoutání revoluce napříč Amerikou a v zajištění světlé budoucnosti pro Blazkowiczovu rodinu.

Hru pohání engine id Tech 6 a u kormidla vývoje je samozřejmě opět švédské studio MachineGames, zodpovědné za The New Order i samostatně hratelný prequel The Old Blood.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
Corvus
      13.6.2017 15:35 Corvus

@ odpověď na komentář od six feet under:Kdepak. RPG, tahová RPG, adventury. To jsou mé nej žánry. Stačí se podívat na můj profil ;-)

six feet under napsal:Corvus tipuju te na tahovy strategie nebo moorhuhny?
A to FPS prakticky vůbec nehraju hehe dobry

skylines
      13.6.2017 15:01 skylines

@ odpověď na komentář od six feet under:Protože ho drží za nohu a krokodýl téměř nikdy nepustí a začne se otáčet aby nohu ukroutil. Tak asi proto. :-D

six feet under napsal:Jsem nadseny z Wolfa, jen par veci mi trochu vadi, proc strilet krokodyla? Trsku lacina zabava, proc neni moznost predhodit nacka krokousovi, to bych chapal, lsd tam nebude doufam moc, zacina mi to pripominat spis serious sama nez Wolfensteina, tak pristi Wolf bude doufam z 2svetove nejlepe neco na zpusob RTCW

six feet under
      13.6.2017 14:58 six feet under

Corvus tipuju te na tahovy strategie nebo moorhuhny?
A to FPS prakticky vůbec nehraju hehe dobry

six feet under
      13.6.2017 14:55 six feet under

Jsem nadseny z Wolfa, jen par veci mi trochu vadi, proc strilet krokodyla? Trsku lacina zabava, proc neni moznost predhodit nacka krokousovi, to bych chapal, lsd tam nebude doufam moc, zacina mi to pripominat spis serious sama nez Wolfensteina, tak pristi Wolf bude doufam z 2svetove nejlepe neco na zpusob RTCW

Corvus
  1x    13.6.2017 11:41 Corvus

@ odpověď na komentář od HappyLima:Jo, to se mi na sérii od Machine Games strašně líbí... předchozí Wolfenstein hry... ty mi prostě absolutně nesedly, ale The New Order a The Old Blood... to je prostě neskutečný nářez. I humorem. Hodně si to bere z Hanebných panchartů a tím se přesně trefují do mého vkusu. Tarantina já můžu. Není nic lepšího než rozkopnout dveře za úderu nějakého mocného kytarového riffu a ustřelit nějakému frickovy koule. Ve Wolfovi se v akci vyžívám. A to FPS prakticky vůbec nehraju. Jendoznačně ale patří série od MG na nejvyšší příčky FPS žánru.

Jinak se taktéž těším na zapracování KKK a hlavně na oblast Manhattanu po atomovém výbuchu. Bude to zase jízda!

HappyLima napsal:Já jsem z toho videa úplně nadšen. Hned ten pvní hraný filmeček - je vidět, že to dělali chytří lidé se smyslem pro nadsázku a vtip. Už ta malá knížečka ve sběratelce u předchozího dílu byla jedinečná svým humorem. Tohle bude chytrá hra od chytrých lidí. Bravo, Machine Games!

Razzak
  1x    13.6.2017 11:22 Razzak

@ odpověď na komentář od john.malik:Tak Wolfenstein je hlavne o masakrovani nacku a ne amiku.

john.malik napsal:Proč neudělají hru kde budu masakrovat amíky? náckové jsou proti ním hodní páni v dnešní době :) :) :) nebo aspoň mulťák USA vs Deutschland:)

rawneox
  4x    12.6.2017 17:39 rawneox

BJ mit frau Engel? B-) JA! ! :-D :-D Nazi šnicl já rád :-) Ještě aby Bethesda udělala hru kde budem kosit džihádisty a jsem spokojenej na 100% :-)

HappyLima
  2x    12.6.2017 17:33 HappyLima

Já jsem z toho videa úplně nadšen. Hned ten pvní hraný filmeček - je vidět, že to dělali chytří lidé se smyslem pro nadsázku a vtip. Už ta malá knížečka ve sběratelce u předchozího dílu byla jedinečná svým humorem. Tohle bude chytrá hra od chytrých lidí. Bravo, Machine Games!

Carljack
      12.6.2017 17:14 Carljack

Výborná a asi i očekávaná novinka. Wonfensteina mám zrovna rozehraného, takže oznámení dalšího dílu je pro mě příjemnou novinou. Je to prostě stará dobrá old-school řežba a dvojka by mohla být ještě pestřejší do barevnějších lokací a zajímavějších příběhových zvratů.
Rozhodně mě tato hra láká a stoprocentně kupuji. Asi jediná novinka z Bethesda konference, která stojí za zvážení.

john.malik
      12.6.2017 16:59 john.malik

Proč neudělají hru kde budu masakrovat amíky? náckové jsou proti ním hodní páni v dnešní době :-) :-) :-) nebo aspoň mulťák USA vs Deutschland:)

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.