Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

20 minut z hraní Life is Strange: Before the Storm

Středa 14.6.2017 10:08
Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček, Rubrika: Novinky
PC, PS4, Xbox One

20 minut z hraní Life is Strange: Before the Storm
Chloe bohužel nebude mít stejnou dabérku jako v původním Life is Strange a bonusová epizoda Farewell bude skutečně jen pro vlastníky Deluxe edice hry.

 

Tvůrci Life is Strange: Before the Storm, samostatně hratelná minisérie, která slouží jako prequel k původnímu Life is Strange, zveřejnili necelých 20 minut záběrů z hraní. Ty pochází z rozpracované verze hry, přičemž jsou sestříhané ze tří delších pasáží.

Díky záběrům si můžete udělat docela dobrou představu o tom, co vás v Life is Strange: Before the Storm čeká. Bohužel tu ale máme i pár špatných zpráv a jednu z nich se můžete dozvědět i díky videu, přesněji řečeno díky tomu, co v něm uslyšíte, pokud jste hráli Life is Strange.

Dabérka a scénáristka Ashley Burch, která nadabovala Chloe v původní hře, si tuto roli v Before the Storm nezopakuje, protože se účastní stávky dabérů známé pod zkratkovitým názvem SAG-AFTRA. Účelem stávky je ve stručnosti vynutit lepší platové a pracovní podmínky pro dabéry a dabérky v herním průmyslu. Někteří fanoušci tuto skutečnost přirozeně nenesou dobře, protože hlas Chloe byl podobně výrazný jako její charakter a k té postavě zkrátka neodmyslitelně patří. Ashley Burch se však na vývoji stále podílí, minimálně na konzultacích ohledně Chloe.

Další zpráva je bohužel ještě horší. Jak bylo oznámeno při odhalení hry, tvůrci kromě tří základních epizod se souvislým příběhem připravují speciální epizodu nazvanou Farewell. V ní se naposled ujmeme role Max Caulfield, protagonistky původního Life is Strange. Nyní máme potvrzeno, že tento obsah, k jehož vydání dojde po třetí epizodě, bude k dispozici jen těm, kteří si zakoupí Deluxe edici.

K Farewell tedy nebudou mít přístup ti, kteří si zakoupí Season Pass k první epizodě nebo celou sérii naráz. Vývojáři samozřejmě fanoušky ujišťují, že jde pouze o bonus s vlastním příběhem, jenž se odehrává dávno před událostmi Before the Storm. Ti, kteří si pořídí kompletní sérii, budou mít přístup k celému příběhu hry, ale i tak je opravdu smutné vidět, že má někdo zase potřebu upírat hráčům určitý obsah, když si nepřiplatí, zvlášť když se zaměřuje na oblíbenou a důležitou postavu.

Případ Farewell zkrátka zní jako další hnusná, vůči zákazníkům a fanouškům nepřátelská praktika, která je jen dalším z mnoha důvodů, proč by měli hráči kritizovat obchodní praktiky Square Enix. Mnozí se přirozeně obávají, že je Farewell jen obsah vystřižený ze samotné hry, aby byl prodáván jako exkluzivní součást dražší edice.

Ale kdo ví, třeba bude Farewell epizoda tak krátká (nebo tak bezvýznamná či nekvalitní), že nakonec nebude nikoho mrzet, že si nepřiplatil za Deluxe edici. Ta dále zahrnuje všechny tři základní epizody, tři obleky pro Chloe a mód Mixtape, v němž můžete vytvořit playlist licencované hudby použité ve hře.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
Lišák
      17.6.2017 15:59 Lišák

Dabing taký toporný. Též se bojím změny postavení Chloe. Vyhovovala mi její dominantnější, respekt (stres...) vzbuzující role v tandemu. :-D

carhrozny
      15.6.2017 17:12 carhrozny

Pokračovania trhákov bývajú málokedy lepšie ako prvý diel takže si počkám.

Ales
      15.6.2017 09:22 Ales

@ odpověď na komentář od antiku:jj, už jsem si to našel na Steamu a dal do oblíbených. Díky. ;-)

antiku napsal:Toto mi na krabicovku přijde moc malý.

Corvus
  2x    15.6.2017 07:04 Corvus

Já hlavně doufám, že všechny tři epizody nebudou o "pussy sem a fuck the world tam". Ale asi ne. Vypadá to, že Chloe ještě tak úplně nezmagořila do punkové smažky (protože prequel) a snad se dočkáme i nějakých těch emocí, jak naznačil i krátký gameplay. Pochopitelně všichni očekáváme nějakou lesbickou scénu s Rachel, že. Takže se celkem těším. Sledovat ukázku bylo fajn, příjemný návrat do Arcadia bay.

Lincoln
  2x    14.6.2017 23:24 Lincoln

No ten dabing je divnej. Přijde mi jako by se s ní neztotožnila a jen čte řádky, takové na můj vkus strojové ... ale tak trefil jsem jen scénku z baru, tak možná mi to tak přijde. Nechci si kazit dojmy hned, tak jsem to raději vypl :-D

napoleon1815
      14.6.2017 20:16 napoleon1815

Miluji rebelující a odvázané holky jako je Chloe \:D/ podle mě to bude hra roku, Life is Strange jsem zbožňoval

antiku
      14.6.2017 19:33 antiku

@ odpověď na komentář od Ales:Toto mi na krabicovku přijde moc malý.

Ales napsal:Zajimalo by me, zda bude Deluxe edice nabizena pouze digitalne nebo i krabicovne.

Corvus
  5x    14.6.2017 18:56 Corvus

@ odpověď na komentář od Exiperus:Tak to mě jednoznačně Max. Chloe na mě byla moc punk a nezodpovědná :-D Takové holky já nerad. :-D

Exiperus napsal:No já nevím jak vy, ale na původním LiS mě právě nejvíce zaujala Chloe. Takže z téhle hry jsem úplně nadšený, protože to je pro mě asi jediná postava ze všech her, u které lituji, že není reálný člověk :D :D takže AŤ UŽ JE SRPEN! ! ! :D

Ales
      14.6.2017 18:18 Ales

Zajimalo by me, zda bude Deluxe edice nabizena pouze digitalne nebo i krabicovne.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Vitah23
      14.6.2017 18:17 Vitah23

Neříkám, že nejsem zvědavý, jsem a hodně, ale zároveň se docela bojím, protože tohle může skončit pouze úspěchem nebo propadákem, a v případě toho druhého to dosti poškodí LiS season 2 a to by byla škoda.

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.