Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Pořádná nálož informací o multiplayeru Call of Duty: WWII

Středa 14.6.2017 20:47
Autor: Vojtěch "Riley" Zikán, Rubrika: Novinky
PC, PS4, Xbox One

Pořádná nálož informací o multiplayeru Call of Duty: WWII
Podrobný popis jednotlivých divizí, scorestreaků a módu War, objasnění svastiky ve hře a datum betatestu.

 

V úterý časně ráno byl na konferenci Sony vypuštěn trailer, který poprvé ukázal veřejnosti podobu multiplayeru letošního Call of Duty. Po velmi příznivých reakcích přichází tvůrci ze studia Sledgehammer Games a zodpovídají fanouškům většinu jejich dotazů. Připravte se však, že toho bude hodně, tudíž vám doporučuji si ke čteni připravit horký nápoj. Podobně jako jsme to doporučili u tuny informací o Assassin's Creed Origins.

Jak již bylo zmíněno, systém Create-a-Class je nahrazen Divizemi, které svým způsobem fungují podobně jako třídy z jiných titulů. Každá divize má svoji speciální schopnost a divizní trénink. Ve hře je celkem pět divizí a každá je zaměřená na odlišný způsob vedení boje. S tím souvisí i zbraně. Každá divize má předem určenou jednu kategorii zbraní, kterou může používat. Např. divize Armored, zaměřená na manipulaci s těžkými zbraněmi, nemůže používat samopal nebo odstřelovací pušku. A samozřejmě naopak.

Nahrazeny byly i perky, které od dob prvního Modern Warfare poskytovaly všemožné výhody. Přivítejte tedy základní výcviky (Basic Trainings), které mají podobnou funkci jako jejich předchůdci a dávají hráčům řadu pasivních efektů. Rozdílem však je, že zatímco perků si šlo navolit maximálně až šest, základní výcvik jde vybrat jen jeden v daný čas. Zároveň jeden výcvik poskytuje až několik výhod najednou.

Divize, jejich zaměření a určené zbraně

Infantry (útočné pušky)

Airborne (samopaly)

Armored (lehké kulomety)

Mountain (odstřelovací pušky)

Expeditionary Force (brokovnice)

Zbraně navíc nejsou limitovány na frakce, a tak mohou jednotky Spojenců klidně používat německou výbavu a samozřejmě naopak. Ve hře se neutkají jen Němci a Američani, ale také členové francouzského odboje a Britové společně s Kanaďany. Vzhledem k výskytu map z východní fronty samozřejmě nesmíme opomenout Rudou armádu. Do první linie se postaví i ženy, které však vzbudily mnoho vášnivých reakcí a podle některých jsou spíše na škodu.

Návrat hlásí scorestreaky a opět fungují na stejném principu jako v předešlých dílech. Hráč musí získat v jednom životě určitý počet bodů, aby mohl využívat všelijaké technické vymoženosti. Vedle průzkumného letadla se objeví i kobercové bombardování, minometná salva, nálet útočného letounu (do jehož kokpitu sám hráč usedne), provtizdušná zbraň, plamenomet či oddíl parašutistů, který bude ovládán umělou inteligencí.

Kus řeči přišel i na nový sociální prvek nazvaný Headquarters, který funguje na stejném principu jako Věž ze série Destiny. V tomto lobby se může najednou sejít až 48 různých hráčů, kteří spolu budou komunikovat, prohlížet si dosažená ocenění a trénovat na střelnici. Ano, oblíbená Firing Range z Advanced Warfare a Modern Warfare Remastered nás opět poctí svou přítomností. Nyní můžete testovat svoji přesnost ve více lidech, zatímco ve dvou zmíněných titulech to nešlo.

Jste-li soutěživí a rádi byste větší výzvu, můžete někoho klidně vyzvat na duel v nedaleké jámě. I když se může v lobby nacházet až 48 hráčů, nic podobného rozhodně nečekejte v samotné hře. Znovu se jedná o klasické zápasy šesti proti šesti.

Ukázka Headquarters
Ukázka Headquarters

O módu War již z dřívějška víme, že bude doprovázen příběhovým pozadím. Narozdíl od klasického online režimu budeme bojovat na upravených či kompletně jiných mapách. V průběhu zápasu budeme muset plnit určité úkoly, jako například něco zničit nebo naopak ochránit. Pro lepší představu přiblížím dění při operaci Breakout. Americké jednotky v první polovině hry obsadí německé předsunuté velitelství a posléze opraví zničený most. Pokud uspějí, začne druhé kolo a tentokrát musí zničit sklad munice a doprovodit americký tank za nedaleký kostel a zničit německá protivzdušná děla.

Hráči, kteří se vžili do německých vojáků, tohle samozřejmě nesmí dopustit a musí po určitou dobu město bránit a sabotovat nepřátelský postup. Obě strany mohou využívat prostředí mapy, a tak lze na určitých pozicích vystavět kulometné věže či připravit hradbu z pytlů písku. V multiplayeru se objeví i tanky a budou omezené pouze na mód War. Hráči mohou usednout za kulomet, který je připevněn na obrněnci.

Rozloučit se budeme muset se skluzem. Ten nahradí starý známý plavný skok, který byl v prvních dvou dílech Black Ops. Součástí hry nebude ani Final Killcam, jelikož byl nahrazen prvkem Play of the Game. Na konci zápasu se přehraje všem hráčům nejlepší zabití, podobně jako například v populární střílečce Overwatch. Z loňského Infinite Warfare si tvůrci berou popisky vedle minimapy, z nichž se dozvíte, v jaké části mapy se zrovna nacházíte.

Vody internetových diskuzí rozvířila i absence hákových křížů na německých vlajkách. To se bude týkat pouze zombie módu a multiplayeru. V kampani bude svastika běžně k vidění, zatímco v online části hry bude nahrazena železnými kříži.

Další potvrzená věc se týká úpravy vzhledu, opět si lze uzpůsobit uniformu vaší postavy. S tím přichází na řadu další věc, a to bonus za předobjednávku. Kromě přístupu do betatestu obdrží všichni hráči Premium Gear Set, ve kterém se nachází jedna speciální uniforma pro každou divizi.

A když už je řeč o betatestu, známe konečně datum pro obě konzole. Majitelé PS4 budou mít přístup do prvního kola bety již 25. srpna a mohou hrát až do 28. srpna. Druhé kolo začíná o týden později (1. září), kdy se k testování přidávají i hráči na konzoli Xbox One. Přístup do bety, jak již bylo zmíněno v odstavci výše, získají všichni, kteří si hru předobjednají.

Když přišla otázka na PC platformu, tvůrci mlčeli a sdělili nám, že k oznámení dojde až později. Nerad bych kreslil čerta na zeď, ale minulý rok betatest Infinite Warfare minul PC mílovými kroky.

Když pár dní po vydání Advanced Warfare (listopad 2014) dával spoluzakladatel Sledgehammer Games, Michael Condrey, rozhovor pro herní magazín Metro, zmínil, že by rád viděl v jejich příštím díle nějaké bláznivé změny v multiplayeru. Mě jako dlouholetého fanouška série těší fakt, že překopali některé již zajeté mechanismy a pokusili se o něco nového. Nejvíce mě oslovily divize, ve kterých vidím potenciál i pro budoucí díly od zbylých dvou studií. A co vy? Jak se Vám líbí multiplayer nového Call of Duty?

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
Bajco
      25.6.2017 08:13 Bajco

Tu máte dôkaz, že bohužial multiplayer ani zombie mod nebude autentický. Potvrdil to aj šéf Sledgehammer studia Michael Condrey.

odkaz ]

Jamajčan
  1x    19.6.2017 13:18 Jamajčan

@ odpověď na komentář od CzePavel99:Líp bych to neřek´.

CzePavel99 napsal:Fakt netuším co lidi čekali, ale já dostal přesně to co jsem chtěl. Klasický Call of Duty.
Grafika i ozvučení podařené, divize jsou zajímavý nápad, nový war mod, Headquarters a mnohem více. Celkově se mi to fakt líbí a těším se.

To jste jako čekali realistickou hru a bitvy 60 hráčů? To vždycky spíše splňoval Battlefield a ne Codko.
Vůbec mi nevadí že tam jsou věci jenž se v druhé světové buď velmi málo používali či byli jako prototypy. Alespoň tam bude co odemykat a přizpůsobovat. To že němci mají americké zbraně mě taky netrápí, hodně by to limitovalo s čím můžeme a nemůžeme hrát, a to rozhodně není dobře. U těch ženy a svastiky bych se přikláněl ke změně, ale nemyslím si že by mi to kazilo zážitek ze hry.

Riley člen redakce
  1x    17.6.2017 22:23 Riley

@ odpověď na komentář od antiku:Samozřejmě, že půjdou. Němci, stejně jako ostatní národy, budou plně hratelné a upravitelné ve finální verzi. Tohle je pouze verze určená pro prezentování na E3. Zde je dost věcí osekaných, jak bylo vidět např. dva roky zpátky u Black Ops 3.

antiku napsal:odkaz ] Vidíte tam někde Němce? To má být 6v6 TDM. Zatím oznámili pouze Americký headquaster. V tomto doufám změnu, že půjdou upravovat i vojáci v jiných národech, včetně Němců.

antiku
      17.6.2017 11:36 antiku

odkaz ] Vidíte tam někde Němce? To má být 6v6 TDM. Zatím oznámili pouze Americký headquaster. V tomto doufám změnu, že půjdou upravovat i vojáci v jiných národech, včetně Němců.

Alcatras
  1x    17.6.2017 10:59 Alcatras

Přesně. Jediné co mě štve jsou ty ženské tam. Jinak to je úplně klasické CoD.

CzePavel99
  3x    17.6.2017 10:51 CzePavel99

Fakt netuším co lidi čekali, ale já dostal přesně to co jsem chtěl. Klasický Call of Duty.
Grafika i ozvučení podařené, divize jsou zajímavý nápad, nový war mod, Headquarters a mnohem více. Celkově se mi to fakt líbí a těším se.

To jste jako čekali realistickou hru a bitvy 60 hráčů? To vždycky spíše splňoval Battlefield a ne Codko.
Vůbec mi nevadí že tam jsou věci jenž se v druhé světové buď velmi málo používali či byli jako prototypy. Alespoň tam bude co odemykat a přizpůsobovat. To že němci mají americké zbraně mě taky netrápí, hodně by to limitovalo s čím můžeme a nemůžeme hrát, a to rozhodně není dobře. U těch ženy a svastiky bych se přikláněl ke změně, ale nemyslím si že by mi to kazilo zážitek ze hry.

antiku
      16.6.2017 16:12 antiku

Všichni nadávají na Kingdom Come, že se tam mluví anglicky. Zajímalo by mě kolik z nich hraje CoD a vůbec jim nevadí, že německý velitel tam mluví anglicky s divným přízvukem a pořád dokola opakuje tu stejnou větu (ve war modu) . Párkrát tam ta němčina naštěstí v multiplayeru byla slyšet.

adamoun
      16.6.2017 16:04 adamoun

@ odpověď na komentář od Ryan:Tak to má být
...kromě těch animací teda, do plné verze by je ještě snad mohli vylepšit

Ryan napsal:Ach jo, zase rychlá magořina působící velmi komicky bez špetky realistyčnosti, .... to abych si dal člověk lajnu aby ten multiplayer stíhal .... Battlefield je na tom teda lépe po stránce animací.

Ryan
      16.6.2017 15:56 Ryan

Ach jo, zase rychlá magořina působící velmi komicky bez špetky realistyčnosti, .... to abych si dal člověk lajnu aby ten multiplayer stíhal .... Battlefield je na tom teda lépe po stránce animací.

HD-G.I.D
      16.6.2017 14:58 HD-G.I.D

No ten gameplay z MP ma zatial iba presvedcil ze asi zrusim predobjednavku :-D a ostanem pri BF1 ktory je vlastne prvy BF kotry som si bol ochotny kupit len z toho ze som videl videa a nehral ani betu

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.