Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Vývoj OpenIV modu pro GTA IV a GTA V po deseti letech zastaven

Čtvrtek 15.6.2017 13:24
Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček, Rubrika: Novinky
PC

Vývoj OpenIV modu pro GTA IV a GTA V po deseti letech zastaven
Společnost Take-Two, pod níž spadá Rockstar, si vyšlápla na další populární mod a požádala o zastavení vývoje a distribuce. Tvůrci modifikace se rozhodli vyhovět.

 

Jestli jste se někdy věnovali moddingu GTA IV nebo GTA V, nejspíš jste se setkali s modifikací OpenIV, která slouží jako editor a správce souborů obou her a také Maxe Payna 3. Ta je na světě už téměř deset let, ale nyní jí zazvonil umíráček. Právníci společnosti Take-Two Interactive, pod níž spadá i Rockstar, zaslali autorům modu žádost o zastavení vývoje a distribuce modu.

Důvodem je prý skutečnost, že prostřednictvím OpenIV modu mohou třetí strany obejít zabezpečení hry a modifikovat soubory způsobem, který je v rozporu s právy Take-Two. Kdyby tvůrci žádosti nevyhověli, mohli by být souzeni, což autoři nemají zapotřebí. Ti prohlásili, že by se sice mohli soudit, ale přinejlepším by nedostali vůbec nic a zachování statutu quo jim nestojí za měsíce námahy  v rámci soudního řízení.

Podle nich OpenIV mod není škodlivý a v první řadě nemá vliv na GTA Online. Právě modifikace, které zasahují do online režimu GTA V, mívají nejčastěji problémy a Take-Two i Rockstar je obvykle tvrdě stíhají. Jak se ale zdá, určité aspekty OpenIV modu jsou přeci jen v rozporu s licenčním ujednáním Rockstaru.

Modifikace tedy nebude dále vyvíjena a distribuována. Zbývá otázka, proč došlo k zásahu až teď, po téměř deseti letech existence, a ne dříve. A také jak dopadne snaha převést Liberty City z GTA IV do GTA V, kterou mají na svědomí autoři OpenIV modu a která byla v minulosti s OpenIV přímo spojována.

V poslední době právníci Take-Two Interactive zařídili zastavení prací na větším množství modů. Nejvýraznější z nich je nejspíš modifikace, která měla do GTA V převést mapu z Red Dead Redemption. V tomto případě mohla podle všeho za zásah Take-Two skutečnost, že autoři modu využívali soubory přímo převzaté z RDR pro Xbox 360, což je opět v rozporu s licenčním ujednáním.

Pro modderskou scénu série GTA každopádně zánik OpenIV nevěstí nic dobrého. Možnosti tohoto nástroje využívala celá řada modifikací a bez něj mohou mít moddeři mnohem komplikovanější práci. Mnozí se také obávají, že se z OpenIV stane exemplární příklad a odteď bude z pohledu Take-Two Interactive nelegální každý mod. Snad tomu tak nebude.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
Peter
  2x    16.6.2017 13:52 Peter

Chlapci s Take-Two si začínají kopat hluboký hrob a hlavně pro GTA. Ale vidina prachů je vždy silnější.

Jamajčan
      16.6.2017 12:14 Jamajčan

@ odpověď na komentář od Unmar:Aha, to jsem nějak přehlédl...

Unmar napsal:OpenIV je jen nastroj pro vkládání módu do gta.

Tom@n
  1x    15.6.2017 19:30 Tom@n

Musí se to střídat no. Jednou ty a pak kámoš. Když to prodáte oba si sami sourcnete nový auta a pak znova dokola. V mezičase to kombinovat s Gunrunning a kokainem třeba a každej vydělá. Jen to je na dlouho, to je pravda, ale dá se.

J0hny_magor
      15.6.2017 19:27 J0hny_magor

Díky za radu ale posledního jsme už přehraní tak na rok dopředu a věřím tomu že nejsme sami :-DKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Bonny
      15.6.2017 19:18 Bonny

@ odpověď na komentář od J0hny_magor:To je pravda, tak aspon muzete hrat posleni heist a celkem rychle vydelavat :-DKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

J0hny_magor napsal:Díky za objasnění. Je to škoda že to nejde. V případě že si bude chtít zahrát napřiklad parta 4 lidí a dostane zaplaceno jen jeden tak se na něj brzo s prominutím vyserou. Rockstar by tohleto mohl trošku vylepšit.

J0hny_magor
  2x    15.6.2017 18:02 J0hny_magor

Díky za objasnění. Je to škoda že to nejde. V případě že si bude chtít zahrát napřiklad parta 4 lidí a dostane zaplaceno jen jeden tak se na něj brzo s prominutím vyserou. Rockstar by tohleto mohl trošku vylepšit.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Tom@n
      15.6.2017 17:40 Tom@n

@ odpověď na komentář od J0hny_magor:Jen ten co to prodává dostane tu částku...ten co pomáhá dostane mrzký peníz. Tak je to od začátku ale. Jak u Bikers tak I/E i původní Finance & Felony.

J0hny_magor napsal:Zdravím. Mám dotaz ohledně nového přídavku gunrunning. Hraju to s kamarádem . Koupil jsem si bunkr , pozval ho přez securoserv do party a zapl jsem job. Prvni jsme navezli material do bunkru , začla výroba a poté jsme to jeli prodat. Jenže problém je v tom že peníze se přičetli jen mi ale mu ne. Nevíte nékdo jak udélat aby prachy co vyděláme tak šli na půl? ( každému na účet) díky za každou radu. :)

Bonny
      15.6.2017 16:41 Bonny

@ odpověď na komentář od J0hny_magor:Mam pocit, ze to nejdeKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

J0hny_magor napsal:Zdravím. Mám dotaz ohledně nového přídavku gunrunning. Hraju to s kamarádem . Koupil jsem si bunkr , pozval ho přez securoserv do party a zapl jsem job. Prvni jsme navezli material do bunkru , začla výroba a poté jsme to jeli prodat. Jenže problém je v tom že peníze se přičetli jen mi ale mu ne. Nevíte nékdo jak udélat aby prachy co vyděláme tak šli na půl? ( každému na účet) díky za každou radu. :-)

J0hny_magor
      15.6.2017 16:03 J0hny_magor

Zdravím. Mám dotaz ohledně nového přídavku gunrunning. Hraju to s kamarádem . Koupil jsem si bunkr , pozval ho přez securoserv do party a zapl jsem job. Prvni jsme navezli material do bunkru , začla výroba a poté jsme to jeli prodat. Jenže problém je v tom že peníze se přičetli jen mi ale mu ne. Nevíte nékdo jak udélat aby prachy co vyděláme tak šli na půl? ( každému na účet) díky za každou radu. :-)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

VaxMarkus
      15.6.2017 15:12 VaxMarkus

@ odpověď na komentář od Neo113:To co dělají je ostudné komunita drží jejich hry pořád v TOPU a to řadu let. Věřím, že hodně lidí koupí hru ptž je na ní hromada modu, které chtějí vyzkoušet.

Neo113 napsal:Mody držia GTA V naživu bez modovania to nieje ono ved odjakživa sa GTA moduje . . toto je čista demencia Take Two

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.