Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

S modem, který měl přidat Liberty City do GTA V, je také konec

Čtvrtek 15.6.2017 19:02
Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček, Rubrika: Novinky
PC

S modem, který měl přidat Liberty City do GTA V, je také konec
Rockstar slibuje brzké oficiální vyjádření a hráči bombardují Steam stránku hry negativními recenzemi, aby se mstili za zánik OpenIV modu.

 

Dnes je opravdu temný den pro modding GTA V. Po poledni jsme vás informovali o zániku populárního modu/editoru/nástroje/správce souborů OpenIV, na jehož možnostech a existenci závisela celá řada modifikací pro GTA IV, GTA V a dokonce Maxe Payna 3. Stalo se tak poté, co autoři OpenIV obdrželi výzvu společnosti Take-Two Interactive, která vlastní studio Rockstar i značku GTA. Ta požaduje zastavení vývoje a distribuce projektu. Důvodem má být skutečnost, že prostřednictvím OpenIV modu mohou třetí strany obejít zabezpečení hry a modifikovat soubory nepovoleným způsobem.

Autoři OpenIV pracovali také na modifikaci, která měla za cíl převést celé město Liberty City z GTA IV do GTA V. Bohužel ani na ní nedojde. Vyšlo najevo, že součástí výzvy o zastavení prací a distribuce OpenIV je i výzva o ukončený vývoje modu Liberty City in GTAV.

Původně se zdálo, že tento projekt může přežít a obejít všechny podmínky a omezení licenčního ujednání, protože pro jeho fungování byla potřeba i hra, z níž byl veškerý obsah převzat, tedy GTA IV. To byl ale očividně omyl. Poslední zprávy z května přitom hovořily o tom, že by měl mod vyjít někdy během letošního roku.

Mody pro GTA V začínají padat jako hrušky. Celá kauza je stále výraznější, což nejspíš donutilo zástupce Rockstaru, aby oznámili, že chystají oficiální prohlášení, které má celou situaci se stále omezenějším moddingem GTA V objasnit. Takže musíme čekat, i když bych osobně radil nečekat zázraky. Rockstar s největší pravděpodobností musí v takových případech skákat tak, jak Take-Two píská.

Hráči a fanoušci jsou samozřejmě naštvaní a zatím se Take-Two Interactive mstí tak, že bombardují stránku obchodu GTA V na Steamu negativními recenzemi. V době psaní této novinky Steam uvádí, že za posledních 30 dnů bylo zveřejněno jen 40% kladných recenzí. Toto číslo bude nejspíš v blízké době ještě klesat.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
skylines
      24.6.2017 16:11 skylines

Pravdu mají tak trochu všichni. OpenIV nijak nezasahuje do online ale dovoluje ostatním do něj zasahovat což je ten jedinný problém který s ním je ale to jde stejně snadno i bez něj - jen jsou ty cheaty potom daleko nudnější. Je to naprosto to stejné jako kdyby ve své době žalovali Winrar protože uměl otevírat *. cab který byl populární u starších her.

Lazy
      24.6.2017 15:47 Lazy

@ odpověď na komentář od Mighty:Taky si myslim ze mody muzou zasahovat (pokud je nekdo zneuzije) i do Online a to je opravdu velky problem, i kdyz to R nerekne nahlas.

Pouze pokud to bude zasahovat jen do SP [ odkaz ] takze problem je podle me to, ze jim proste mody lezou do online.

Mighty napsal:Tu facku sis měl dát za toho fanboye :) ne za reakce na ty moje "spekulace". Zbytek mi byl uplně ukradenej ty blude.
A ten nástroj jistě umí ovlivnit i Online, jen ty si naivně myslíš, že ne...

a už končim, určitě budeš fajn člověk, kterej si takový zacházení nezaslouží :)

PS: divim se, že celej ten trolling od prvního příspěvku prošel :D . . a že ses tak krásně chytl :D

Mighty
  2x    24.6.2017 10:54 Mighty

@ odpověď na komentář od Peter:Tu facku sis měl dát za toho fanboye :-) ne za reakce na ty moje "spekulace". Zbytek mi byl uplně ukradenej ty blude.
A ten nástroj jistě umí ovlivnit i Online, jen ty si naivně myslíš, že ne...

a už končim, určitě budeš fajn člověk, kterej si takový zacházení nezaslouží :-)

PS: divim se, že celej ten trolling od prvního příspěvku prošel :-D . . a že ses tak krásně chytl :-DKomentář byl naposledy upraven upraven 24.6.2017 11:04

Původní verze před úpravami:Tu facku sis měl dát za toho fanboye :-) ne za reakce na ty moje "spekulace". Zbytek mi byl uplně ukradenej ty blude.
A ten nástroj jistě umí ovlivnit i Online, jen ty si naivně myslíš, že ne...
over

Peter napsal:Opravdu nevím, proč bych si měl dat facku, když to, co píšeš jsou čisté spekulace. Ale de vidět, že tvůj fanboismus potlačuje tvou logiku.
Ať už s nebo bez OpenIV GTA Online byl a bude rájem hackerů. To ty si naivně myslíš, že každý hacker používá tento software a jeho zakázaní bude mít zázračné důsledky, ale skutečný účinek bude právě opačný...Co třeba kdyby se snažili radši vyhnat hackery, kteří využívají jiných neduhů. Ne, radši bloknem moddery, kteří drží GTA naživu po desetiletí. Navíc je zajímavý, že si Rockstar nedělal starosti s hackrama od prvního dne a vůbec nic s tím nedělal. Ale najednou, když zjistili, že GTAO je dojná kráva.... A má to několik výhod - uživatelé módů nehrajou online (to je palí určitě nejvíc, protože z toho nejsou penízky) a ani nemusí obtěžovat prací své techniky, kteří by skutečně museli něco udělat proti hackrům, ale lehčí je zakázat módy.

GTA 5 má měsíčně průměrně 50 000 hráčů. To mi chceš říct, že těch posledních 22 000 negativních recenzí sou hackeři? ? A to uběhly pouze dva dny, počkej za měsíc. Zníš opravdu paranoidně.

Peter
  2x    24.6.2017 10:33 Peter

@ odpověď na komentář od cernejstri1:Lehká odpověď. Píšu sem, protože se ve svých komentech držím tématu OpenIV a moddování GTA (a nikoho neurážím) . Návíc, když tady 'Mighty' šíří lživé (minimálně naivní) bludy, ve kterých tvrdí, že zakazují módy kvůli kompromitování GTA Online. Ale přitom v officialní žádosti (Cease and desist order) je jasně řečeno , že T2 vadí manipulování se SINGLEPLAYEREM. Nemá to nic společnýho s GTAO a hackerama, o ty se Rockstar a T2 nikdy nezajímali a na tom se nic nezmění.
P. S. Nikdo tě nenutí to číst. Navíc je to až za článkem, máš snad svobodnou vůli ne?Komentář byl naposledy upraven upraven 24.6.2017 10:38

Původní verze před úpravami:Lehká odpověď. Píšu sem, protože se ve svých komentech držím tématu OpenIV a moddování GTA (a nikoho neurážím) . Návíc, když tady 'Mighty' šíří lživé (minimálně naivní) bludy, ve kterých tvrdí, že zakazují módy kvůli kompromitování GTA Online. Ale přitom v officialní žádosti (Cease and desist order) je jasně řečeno , že T2 vadí manipulování se SINGLEPLAYEREM. Nemá to nic společnýho GTAO a hackerama, o ty se Rockstar a T2 nikdy nezajímali a na tom se nic nezmění.
P. S. Nikdo tě nenutí to číst. Navíc je to až za článkem, máš snad svobodnou vůli ne?

cernejstri1 napsal:Proč si nepíšete do zpráv to nechápu :-D :-D :-D

Proč to má číst každej kdo se sem půjde kouknout na novinky na zing . cz

Lazy
  1x    20.6.2017 15:43 Lazy

@ odpověď na komentář od cernejstri1:Nahodou super pocteni :-D

cernejstri1 napsal:Proč si nepíšete do zpráv to nechápu :-D :-D :-D

Proč to má číst každej kdo se sem půjde kouknout na novinky na zing . cz

cernejstri1
      20.6.2017 15:19 cernejstri1

@ odpověď na komentář od Peter:Proč si nepíšete do zpráv to nechápu :-D :-D :-D

Proč to má číst každej kdo se sem půjde kouknout na novinky na zing . czKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Peter napsal:Vidím, že jsi to úplně vzdal, ale asi ti už nic nezbylo. Potom cos tady psal, že sem chudinka a že se mnou nebudeš ztrácet čas, tak i přesto sem chodíš a odpovídáš...Každej ať si udělá obrázek jak jsi v pohodě a vysoko nad věcí.

A doporučuji přečíst si celý sdělení: [ odkaz ]
Protože Take-Two ve svý žádosti mluví POUZE o singleplayerových módech a GTA Online NIJAK nezmiňuje.
"But, Take-Two's C&D was specific for out Singleplayer mods and have no mentions about GTA Online. "
Takže to s hackerama nemá nic společnýho.... .

Peter
      20.6.2017 10:50 Peter

@ odpověď na komentář od Mighty:Vidím, že jsi to úplně vzdal, ale asi ti už nic nezbylo. Potom cos tady psal, že sem chudinka a že se mnou nebudeš ztrácet čas, tak i přesto sem chodíš a odpovídáš...Každej ať si udělá obrázek jak jsi v pohodě a vysoko nad věcí.

A doporučuji přečíst si celý sdělení: [ odkaz ]
Protože Take-Two ve svý žádosti mluví POUZE o singleplayerových módech a GTA Online NIJAK nezmiňuje.
"But, Take-Two's C&D was specific for out Singleplayer mods and have no mentions about GTA Online. "
Takže to s hackerama nemá nic společnýho.... .

Mighty napsal:Já na tebe reagoval jen abych ti zvedl ego a udělal ti lepší den :)
Cíleně jsem si vymýšlel, abys mne tu mohl veřejně ponížit a . . :D

Mighty
  1x    20.6.2017 09:16 Mighty

@ odpověď na komentář od Peter:Já na tebe reagoval jen abych ti zvedl ego a udělal ti lepší den :-)
Cíleně jsem si vymýšlel, abys mne tu mohl veřejně ponížit a . . :-DKomentář byl naposledy upraven upraven 20.6.2017 09:23

Původní verze před úpravami:Já na tebe reagoval jen abych ti zvedl ego a udělal ti lepší den :-)

Peter napsal:Odpovídám právě kvůli tomu, že to jsou bláboly a nebyls to náhodou ty kdo psal, že se mnou nebudeš ztrácet čas?
A vidím, že se začínáš uchylovat i k osobním urážkám - evidentně jsi nad vodou a vůbec se neztrácíš ve svých "argumentech".
"90% - slepe nahozene cislo" - Takže ty sám uznáváš, že je to číslo úplně vymyšlený. Výborně to sem chtěl slyšet.
"Dále OpenIV vede k tomu, že je online plný "dětí", které neumí hrát férově a potřebují vychytávky na prachy, "insta- kill" všech lidí na serveru atp. tak se nedá dělat nic jiného, než zakročit. " - Tady sám píšeš, že se má zakročit proti dětem, který zaplňujou servery a zneužívaj (ale jen podle tebe a tys sám uznal, že tvoje odhady jsou absurdní) OpenIV. Když je něco plný, tak čekám, že je to většina a od toho "zakročení" očekávám, že se těch hackerů zbavím. Proč bych jinak "zakročoval", když by to nemělo žádnej účinek. A ono to žádnej účinek mít nebude - hackeři ho budou stále používat a ti poctiví se ho radši zbavěj ať si nedělaj problémy.

Dva roky proti hackerům neudělali nic. A první věc co udělají proti cheaterum je, že zakážou mód? To je standardní? Kdyby skutečně chtěli bojovat proti hackům, snažili by se nějak zabezpečit servery ty dva roky, tým na to mají zrovna oni dost velkej. Ne, je to jen první krok (aby to zakázali najednou na to ani oni nejsou takový blázni) jak přeměnit módy na nějakou placenou verzi anebo do toho zatáhnout mikrotransakce a pořádně to podojit.

Je rozdíl mezi férovým podnikáním a hamižností.

Peter
  1x    20.6.2017 01:42 Peter

@ odpověď na komentář od Mighty:Odpovídám právě kvůli tomu, že to jsou bláboly a nebyls to náhodou ty kdo psal, že se mnou nebudeš ztrácet čas?
A vidím, že se začínáš uchylovat i k osobním urážkám - evidentně jsi nad vodou a vůbec se neztrácíš ve svých "argumentech".
"90% - slepe nahozene cislo" - Takže ty sám uznáváš, že je to číslo úplně vymyšlený. Výborně to sem chtěl slyšet.
"Dále OpenIV vede k tomu, že je online plný "dětí", které neumí hrát férově a potřebují vychytávky na prachy, "insta- kill" všech lidí na serveru atp. tak se nedá dělat nic jiného, než zakročit. " - Tady sám píšeš, že se má zakročit proti dětem, který zaplňujou servery a zneužívaj (ale jen podle tebe a tys sám uznal, že tvoje odhady jsou absurdní) OpenIV. Když je něco plný, tak čekám, že je to většina a od toho "zakročení" očekávám, že se těch hackerů zbavím. Proč bych jinak "zakročoval", když by to nemělo žádnej účinek. A ono to žádnej účinek mít nebude - hackeři ho budou stále používat a ti poctiví se ho radši zbavěj ať si nedělaj problémy.

Dva roky proti hackerům neudělali nic. A první věc co udělají proti cheaterum je, že zakážou mód? To je standardní? Kdyby skutečně chtěli bojovat proti hackům, snažili by se nějak zabezpečit servery ty dva roky, tým na to mají zrovna oni dost velkej. Ne, je to jen první krok (aby to zakázali najednou na to ani oni nejsou takový blázni) jak přeměnit módy na nějakou placenou verzi anebo do toho zatáhnout mikrotransakce a pořádně to podojit.

Je rozdíl mezi férovým podnikáním a hamižností.

Mighty napsal:Kdyz pisu takove blaboly proc se jimi tolik zabyvas? :D V reakci na tvuj prispevek napisu, ze to detske reseni negativnimi recenzemi nikam nepovede a ty mi ta to napises slohovku o tom jakej jsem fanboy. Nejpis ti neco lezi v zaludku. Chudinko, snad ti bude co nejdriv dobre. Jeste znovu k tem 90% - slepe nahozene cislo, spekulace, "odhad" - rika ti to neco? Pokud nestacilo vysvetleni jednou, zkusil bych to znovu, ale ma to vubec cenu?
Naivne si nemyslim, ze se zakazem OpenIV se online vycisti, pisu o tom nekde takhle konkretne, nebo sis to zase v hlave upravil k obrazu svemu abys me tady mohl pak takhle konfrontovat? Jiste zakaz OpenIV nepovede k eliminaci cheateru a urcite to nebyl uplne nejlepsi tah R*.

Aby R* instantne zakazal vsechny mody, musel by upravit zdrojovy kody, nejak je zasifrovat atp. Delaji to? Ne, zakazujou tak mody? Ne.

Mod jsem zadny neudelal, kolik jich mas na konte ty kdyz mas potrebu sem tuhle vec tahat?

ad penize - je jasny ze jim jde o prachy...kdybys delal hry tak bys je delal zadarmo pro poteseni vsech ze ano

shaak
  1x    18.6.2017 20:07 shaak

Wow, už jen 14 % za poslední dobu je pozitivní a celkově jen 68 %. To je celkem síla. :-D
odkaz ]

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.