Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Rockstar chce nadále podporovat modding GTA V

Pondělí 19.6.2017 17:34
Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček, Rubrika: Novinky
PC

Rockstar chce nadále podporovat modding GTA V
V oficiálním prohlášení tvrdí, že za zákaz OpenIV modu může vliv na GTA Online a že se snaží najít jiný způsob, jak dále podporovat tvořivou komunitu. Aktualizováno.

 

Update: Kauza jménem OpenIV alias nepřímý zákaz moddingu GTA V a GTA IV pokračuje. Naštvaní hráči nadále bombardují stránku obchodu GTA V na Steamu negativními recenzemi, a tak je nyní pouze 13% recenzí za posledních 30 dní kladných. To už je úctyhodný výkon. Je určitě zajímavé vidět, že se fanoušci zvyklí na podporu moddingu dokážou sjednotit proti společnému nepříteli, kterým je společnost Take-Two Interactive, bohužel ale stále platí, že negativní Steam recenze toho nejspíš příliš nezlepší.

Na celou situaci už reagují i tvůrci videí. A tak vznikla machinima The Purge, v níž zástupci Take-Two Interactive a Rockstaru, který je za zánik OpenIV také mnohdy viněn, zabíjejí a ničí různé mody. Postupně si vyšlápnou třeba na Maria, DeLorean nebo gorilu Harambe.

Původní zpráva (16. 6. 2017 14:30): Včera došlo k zániku OpenIV modu, populárního nástroje a editoru, který umožňoval upravovat GTA V, GTA IV a Maxe Payna 3 a vkládat do nich všechny možné modifikace. Společnost Take-Two Interactive, která vlastní studio Rockstar i značku GTA, od tvůrců OpenIV po téměř deseti letech existence požaduje zastavení vývoje a distribuce projektu, přičemž se autoři rozhodli vyhovět. Spolu s OpenIV byl zrušen i vývoj modu, který měl převést město Liberty City z GTA IV do GTA V.

Jak bylo oznámeno, studio Rockstar přispěchalo s oficiálním prohlášením, které bylo zasláno serveru PC Gamer. Podle očekávání je na vině v první řadě snaha uchránit stále činnou a nadmírou plodnou a výdělečnou dojnou krávu jménem GTA Online.

„Akce Take Two nebyly přímo cílené na singleplayerové mody. OpenIV bohužel umožňuje fungování nedávných škodlivých modů, které dovolují obtěžování hráčů a každému zasahují do zážitku z GTA Online. Snažíme se vymyslet, jak můžeme pokračovat v podpoře kreativní komunity bez negativního dopadu na naše hráče.“

Tvůrci OpenIV sice tvrdí, že jejich mod nemá na GTA Online žádný vliv, ale v Take-Two Interactive a Rockstaru si očividně myslí něco jiného. Je ale zjevné, že jinak se pozice Rockstaru ve vztahu k modům nemění a s modifikacemi, které mají vliv jen na singleplayerové GTA V, problém nemají. Jenomže bez nástroje typu OpenIV je i používání mnoha singleplayerových modů dost komplikované, možná dokonce nemožné. Nezbývá tedy než čekat na řešení, s nímž snad Rockstar dříve či později přijde.

Hráči mezitím pokračují ve svých protestech. Procento kladných recenzí na Steam stránce GTA V za posledních 30 dní se již stihlo dostat na nelichotivých 22% a již vznikají i různé petice. Bohužel tímto způsobem nejspíš ničeho nedocílí. Komunikace Rockstaru s hráči a fanoušky bez ohledu na jimi používanou platformu bývá často omezená a spíše jednosměrná a už jsme se mohli mnohokrát přesvědčit, že sebelepší petice se studiem nehnou. A negativní recenze na Steamu nejspíš také mnoho nezmůžu.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
shaak
      22.6.2017 13:32 shaak

@ odpověď na komentář od Anciabl:Steam Workshop by nebyl špatnej. Ale to by zase šli proti sobě, protože by to vyřadilo Social Club.

Anciabl napsal:Chtělo by to aby udělal R* nějakej nástroj na mody jak má Bethesda a třeba by to pak měli víc pod kontrolou

Anciabl
      22.6.2017 12:40 Anciabl

@ odpověď na komentář od shaak:Chtělo by to aby udělal R* nějakej nástroj na mody jak má Bethesda a třeba by to pak měli víc pod kontrolou

shaak napsal:Dobře, nemám 100% jistotu, ale stačí se dívat jak to v herním průmyslu teď funguje a jakou asi mají motivaci to modování omezit. Tohle není jen můj názor, stačí se podívat, co k tomu řekl John Bain.
Pravda je, že to určitě někomu k vytvoření hacku pomoct mohlo, ale tímhle krokem prostě nevyřeší žádný z problému v multiplayeru, kromě menšího počtu hráčů, než by se jim líbilo. A početr hráčů opravdu vzrostl, takže se očividně povedlo. Ten nástroj z internetu nezmizí a dokud R* hodně nezmění soubory hry, tak bude fungovat dál. Mimo jiné půjde hacky vytvořit i bez OpenIV.

shaak
      22.6.2017 12:35 shaak

@ odpověď na komentář od Anciabl:Dobře, nemám 100% jistotu, ale stačí se dívat jak to v herním průmyslu teď funguje a jakou asi mají motivaci to modování omezit. Tohle není jen můj názor, stačí se podívat, co k tomu řekl John Bain.
Pravda je, že to určitě někomu k vytvoření hacku pomoct mohlo, ale tímhle krokem prostě nevyřeší žádný z problému v multiplayeru, kromě menšího počtu hráčů, než by se jim líbilo. A početr hráčů opravdu vzrostl, takže se očividně povedlo. Ten nástroj z internetu nezmizí a dokud R* hodně nezmění soubory hry, tak bude fungovat dál. Mimo jiné půjde hacky vytvořit i bez OpenIV.

Anciabl napsal: Nevím kde bereš takovou jistotu. V dnešní době ti hacker udělá nástroj na škodění ze všeho. Vždyt je to napsaný i tady článku pod kterej píšeš. Nikdo neví jak to přesně je

OpenIV bohužel umožňuje fungování nedávných škodlivých modů, které dovolují obtěžování hráčů a každému zasahují do zážitku z GTA Online. Snažíme se vymyslet, jak můžeme pokračovat v podpoře kreativní komunity bez negativního dopadu na naše hráče. “

Anciabl
  1x    22.6.2017 12:27 Anciabl

@ odpověď na komentář od shaak: Nevím kde bereš takovou jistotu. V dnešní době ti hacker udělá nástroj na škodění ze všeho. Vždyt je to napsaný i tady článku pod kterej píšeš. Nikdo neví jak to přesně je

OpenIV bohužel umožňuje fungování nedávných škodlivých modů, které dovolují obtěžování hráčů a každému zasahují do zážitku z GTA Online. Snažíme se vymyslet, jak můžeme pokračovat v podpoře kreativní komunity bez negativního dopadu na naše hráče. “

shaak napsal:Ehm, víš, že ten OpenIV, kvůli kterému se komunita tolik bouří byl udělaný tak, aby s ním nikdo nemohl do Online módu? Nevíš. Víš, že ten krok byl čistě kvůli penězům a hackery to neomezí? Teď už to víš. SP módy jsou přímá konkurence Onlinu, kde chce Take-Two a R*, aby jsi ten čas trávil. Je to přesný opak Bethesdy, která těm módům vděčí za tak extrémně dlouhý životní cyklus TES a Fallout her. (Hlavně Skyrim) Stačí jim tu hru jen 5x vydat v různých edicích a lidi jim to stejně kupují jako diví. A to jsou roky staré hry. U nich je jenom v jejich zájmu, aby komunita život těch her jen prodlužovala. Zatímco u GTA V pochopitelně chtějí, aby byl jediný způsob, jak tu hru udělat zajímavou i po delší době, byl Online.

shaak
      22.6.2017 12:09 shaak

@ odpověď na komentář od d3X3r:Ehm, víš, že ten OpenIV, kvůli kterému se komunita tolik bouří byl udělaný tak, aby s ním nikdo nemohl do Online módu? Nevíš. Víš, že ten krok byl čistě kvůli penězům a hackery to neomezí? Teď už to víš. SP módy jsou přímá konkurence Onlinu, kde chce Take-Two a R*, aby jsi ten čas trávil. Je to přesný opak Bethesdy, která těm módům vděčí za tak extrémně dlouhý životní cyklus TES a Fallout her. (Hlavně Skyrim) Stačí jim tu hru jen 5x vydat v různých edicích a lidi jim to stejně kupují jako diví. A to jsou roky staré hry. U nich je jenom v jejich zájmu, aby komunita život těch her jen prodlužovala. Zatímco u GTA V pochopitelně chtějí, aby byl jediný způsob, jak tu hru udělat zajímavou i po delší době, byl Online.

d3X3r napsal:Ať si tvořivá komunita trhne. To co se odehrává v online na kompu je jeden velkej bordel. PvP neexistuje, protože když střelíte do cápka tak na Vás v lepším případě hodí tisíc vlaků čímž shodí server, nebo v tom horším, Vás zavče do budovy odkuď se nelze dostat. Takže Vám zbyde jenom odpojit se, přičemž si zase hezky člověk počká na loading u kterýho občas stihnete i epizodu Vašeho oblíbeného seriálu. Rockstar dělá nádherný content, který je velmi zábavný, ale to jak se do teďka stavěl k hackerům, který si řikají moddeři je katastrofální.

Ondrej_V
      22.6.2017 10:16 Ondrej_V

@ odpověď na komentář od d3X3r:Tak si s přáteli vytvořte prázdnou public session a pak každého vykopněte... Rychlý a snadný, pak není problém nemít moddery v session. ezpz.

d3X3r napsal:Ať si tvořivá komunita trhne. To co se odehrává v online na kompu je jeden velkej bordel. PvP neexistuje, protože když střelíte do cápka tak na Vás v lepším případě hodí tisíc vlaků čímž shodí server, nebo v tom horším, Vás zavče do budovy odkuď se nelze dostat. Takže Vám zbyde jenom odpojit se, přičemž si zase hezky člověk počká na loading u kterýho občas stihnete i epizodu Vašeho oblíbeného seriálu. Rockstar dělá nádherný content, který je velmi zábavný, ale to jak se do teďka stavěl k hackerům, který si řikají moddeři je katastrofální.

d3X3r
      22.6.2017 10:08 d3X3r

Ať si tvořivá komunita trhne. To co se odehrává v online na kompu je jeden velkej bordel. PvP neexistuje, protože když střelíte do cápka tak na Vás v lepším případě hodí tisíc vlaků čímž shodí server, nebo v tom horším, Vás zavče do budovy odkuď se nelze dostat. Takže Vám zbyde jenom odpojit se, přičemž si zase hezky člověk počká na loading u kterýho občas stihnete i epizodu Vašeho oblíbeného seriálu. Rockstar dělá nádherný content, který je velmi zábavný, ale to jak se do teďka stavěl k hackerům, který si řikají moddeři je katastrofální.

Mighty
  1x    20.6.2017 08:15 Mighty

@ odpověď na komentář od El_Scorpio:Tady se raději budou udělovat negativní recenze na steamu :-D

El_Scorpio napsal:Akákoľvek forma protestu je zbytočná, pokiaľ to vydavateľ nepocíti finančne. Čiže protestuje sa peňaženkou, nie statusmi, heštegmi, či recenziami. Nekupujte DLC, makrotranzakcie a pod. sprostosti a to sa začnú diať veci...

Cokovenecek
  1x    19.6.2017 23:00 Cokovenecek

@ odpověď na komentář od El_Scorpio:Ajaj, to jsi řekl na špatném herním serveru. Tady lidi obhajují DLC a mikrotransakce nejvíce. :-D

El_Scorpio napsal:Akákoľvek forma protestu je zbytočná, pokiaľ to vydavateľ nepocíti finančne. Čiže protestuje sa peňaženkou, nie statusmi, heštegmi, či recenziami. Nekupujte DLC, makrotranzakcie a pod. sprostosti a to sa začnú diať veci...

El_Scorpio
      19.6.2017 22:32 El_Scorpio

Akákoľvek forma protestu je zbytočná, pokiaľ to vydavateľ nepocíti finančne. Čiže protestuje sa peňaženkou, nie statusmi, heštegmi, či recenziami. Nekupujte DLC, makrotranzakcie a pod. sprostosti a to sa začnú diať veci...

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.