Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

V Microsoftu nespěchají s odhalením svých exkluzivit

Pondělí 19.6.2017 13:10
Autor: Michal "Miky" Burian, Rubrika: Novinky
Xbox One, PC

V Microsoftu nespěchají s odhalením svých exkluzivit
Nechtějí udělat stejnou chybu jako u Scalebound. Tohle akční RPG bylo odhaleno moc brzy + konkurence pro Horizon: Zero Dawn.

 

Na první pohled se může zdát, že Microsoft zaspal a nemá žádné pořádné exkluzivity pro Xbox One a Windows 10. Zatímco Sony má ve vývoji Uncharted: The Lost Legacy, God of War, Spider-Mana, Days Gone, Detroit: Become Human, Knack 2 nebo několik titulů pro PlayStation VR, tak u Microsoftu víme jen o Forze Motorsport 7, State of Decay 2, Sea of Thieves, Crackdown 3, Ori and the Will of the Wisp a řadě menších her. Ty jsou ale jen často časovou konzolovou exkluzivitou.

Zdání ale klame. Šéf divize Phil Spencer ujišťuje fanoušky, že toho má Microsoft ve vývoji mnohem víc, ale nechce uspěchat jejich odhalení. Společnost z amerického Redmondu nechce udělat stejnou chybu jako u Scalebound. Japonské studio PlatinumGames ve spolupráci s Microsoftem dlouhé roky připravovalo akční RPG, které bylo nakonec zrušeno a nikdy nespatří světlo světa.

„Investujeme do vývoje vlastních her a podepsali jsme několik zajímavostí, které jsme předvedli na E3. Vím, že tyhle tituly nebudou připraveny dříve než za dva nebo tři roky, tak je nechceme teď ukazovat,“ konstatoval Spencer a zároveň požádal fanoušky, aby Microsoftu věřili.

Jaké projekty může mít Microsoft ve vývoji? Na seznam určitě můžeme napsat nové tituly ze sérií Gears of War, Halo a Forza Horizon. Dále víme, že tvůrci Halo 5: Guardians z 343 Industries pracují na nějaké novince, která dostala přes novým Halo přednost. A nově vyšlo najevo, že Microsoft hledá hlavního designéra prostředí pro AAA next-gen titul ve stylu Horizon: Zero Dawn, exkluzivity PlayStationu 4. Z toho lze usoudit, že Microsoft chce vytvořit rozsáhlé akční RPG s důrazem na příběh. Právě takové tituly Xboxu dost chybí.

V souvislosti s tím se hodí zmínit dřívější slova Phila Spencera. Nechal se slyšet, že nechce jít ve stopách svých předchůdců a podepisovat časové exkluzivity na různé tituly třetích stran. Vzpomeňte si na časovou exkluzivitu u Dead Rising 4, Rise of the Tomb Raider nebo u různých dodatečných balíčků pro Call of Duty. Spencer chce místo toho investovat do vlastních projektů.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
Jamajčan
      21.6.2017 12:33 Jamajčan

@ odpověď na komentář od Falleen:Taky si myslím, většina zde přítomných by ve své době nevymyslela ani TETRIS! ! !

Falleen napsal:Tady je to koukám samý herní znalec. To je kopírka tamtoho, blablabla...

Carljack
      20.6.2017 14:50 Carljack

Tak uvidíme co představí v příštích letech.

dais
      20.6.2017 08:33 dais

@ odpověď na komentář od myscho:Starší díly nebyly tak akční já myslim Tomb Raider z roku 2013 a Rise of the Tomb Raider viz [ odkaz ]

myscho napsal:Nathan ešte nebol ani na pláne, keď už Lara behala po hrobkách

Cokovenecek
      19.6.2017 23:01 Cokovenecek

@ odpověď na komentář od Falleen:A řekni mi, že není. Samozřejmě, že je. Originální je pouze post-apo zasazení s robotickými dinosaury. Bez nich by to bylo mnohem horší.
Nikdo neříká, že je to špatné, dnes v AAA hrách originalita vymizela, originální je maximálně tak Zaklínač díky příběhu a monstrům a dále například třeba Dark Souls, ale pouze uvádíme věci na pravou míru. Kdyby to nemělo dle čeho kopírovat nebo si brát předlohu, tak by to nevzniklo. To je pravda. Ale hele, ono to někdy nemusí být na škodu. Na škodu je to, když se gameplay propojuje v naprosto jiných hrách od Ubisoftu.

Falleen napsal:Tady je to koukám samý herní znalec. To je kopírka tamtoho, blablabla...

Falleen
      19.6.2017 22:21 Falleen

Tady je to koukám samý herní znalec. To je kopírka tamtoho, blablabla...Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Cokovenecek
      19.6.2017 20:41 Cokovenecek

@ odpověď na komentář od Frezen9::-D

Frezen9 napsal:Jj všichni od sebe kopírujou s ročním odstupem :-D

Alcatras
  2x    19.6.2017 18:17 Alcatras

Lara mohla běhat jak chce. Uncharted se hrál úplně jinak a bez nějakého vykrádání hrobu se to fakt nedá srovnávat :-D :-D on tu psal o těch novějších TB. Uncharted je Indiana Jones v herním provedení a ne TB

Frezen9
  1x    19.6.2017 17:48 Frezen9

Jj všichni od sebe kopírujou s ročním odstupem :-DKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

myscho
  1x    19.6.2017 16:14 myscho

@ odpověď na komentář od dais:Nathan ešte nebol ani na pláne, keď už Lara behala po hrobkách

dais napsal:Nejdřív udělali z Tomb Raider kopii Uncharted a ted chtěj další kopii Horizon? :D

skylines
  5x    19.6.2017 15:58 skylines

@ odpověď na komentář od dais:No a Uncharted je zase okopírovaný Tomb Raider s Indiana Jonesem takže o co jde. Když už používáš to kopírování tak až tam kam sahá a né tam kam se ti hodí :-D

dais napsal:Nejdřív udělali z Tomb Raider kopii Uncharted a ted chtěj další kopii Horizon? :D

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.