Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

CI Games končí s vývojem AAA her

Úterý 27.6.2017 12:57
Autor: Michal "Miky" Burian, Rubrika: Novinky
PC, PS4, Xbox One

CI Games končí s vývojem AAA her
Vývoj AAA her je příliš drahý, další tituly CI Games budou menší, ale prý kvalitní. Jak to bude s Lords of the Fallen 2?

 

Polská společnost City Interactive se chtěla svými tituly vyrovnat konkurenci a kupříkladu letošní Sniper: Ghost Warrior 3 zasadila do otevřeného světa, kde hráči plnili nejen příběhové mise, ale také různé vedlejší úkoly. Nejen z toho důvodu byl vývoj dost nákladný a pro vedení CI Games se bohužel nevyplatil. Sniper: Ghost Warrior 3 se prodává pod očekáváním, hráči si stěžují na mnoho nedodělků a ani recenze nejsou moc pozitivní (naše zde). Není tak divu, že CI Games mění své plány. Firma končí s vývojem nákladných AAA projektů a bude se soustředit na menší projekty.

V následujících letech (konkrétně od roku 2017 do roku 2019) máme od CI Games čekat menší tituly, které se budou vyznačovat vysokou kvalitou a udržitelným rozpočtem pro výrobu a marketing. Zároveň vývojáři budou budoucí hry co nejvíce ladit, aby nedošlo k problémům jako u nedávno vydaného Sniper: Ghost Warrior 3 - špatná optimalizace, velké propady frekvence snímků za sekundu, celá řada bugů nebo problémy s uložením hry.

Počínaje rokem 2018 chtějí CI Games každý rok vydat alespoň jednu novinku, zatímco budou vyvíjet další tituly. Věří, že je to v jejich silách, podle svých slov mají zkušený tým vývojářů.

Co se týče Lords of the Fallen 2, tak pokračování hardcore RPG titulu z roku 2014 je stále ve vývoji. V současné době nevíme, jaký vliv bude mít změna strategie na Lords of the Fallen 2. Vyjít by měl v roce 2018. Zároveň se máme dočkat i další taktické akce po vzoru Sniper: Ghost Warrior 3, ale už bez otevřeného světa. Ten je příliš drahý.

Od změny si CI Games slibují stabilitu a zvýšení příjmů. Po vydání Sniper: Ghost Warrior 3 klesly akcie společnosti a firma se dostala do finančních problémů. Prezident Marek Tymiński přiznal, že bylo chybou soustředit se na vývoj drahých AAA titulů a zapomenout na menší tituly. Lepším finančním výsledkům má pomoci také čínský trh. CI Games budou chtít vytvořit nějaký projekt, jenž zaujme místní hráče. S největší pravděpodobností půjde o free-to-play.

Pokud jste si koupili Sniper: Ghost Warrior 3, tak hra bude dostávat nový obsah, stejně tak patche.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
jiiirka
      27.6.2017 22:33 jiiirka

Pro mě byl SGW3 skvělej, dohrál jsem ho už dvakrát :-D, je ale škoda, že to není pořádně doladěné.
Od dalších her nevím co čekat...

Behavioralista
  4x    27.6.2017 18:56 Behavioralista

Ale na Denuvo se peníze našly. Pro mě za mě ať zkrachují. Studií co vydává nedodělané sračky je pořád hromada.

LuckyBaal
      27.6.2017 17:07 LuckyBaal

Ať se na to dívám zleva nebo zprava, nijak mi tato zpráva den nekazí. Jejich hry nejsou buď dobré od základu nebo jsou rozbité. Jen nevím, co z toho je horší :-)

Alfajk
  1x    27.6.2017 17:04 Alfajk

jejich hry jsou pri nejlepsim prumerny...a proc si kazda firma mysli, ze jejich hra musi bejt taky open world? na linearni akci s par odbockama neni nic spatnyho, pro nektery hry se dokonce hodi mnohem vic, nez nejakej 10x videnej a ohranej open world s opakujicima se cinostma, navic to potom netahne ani pribeh, kterej je casto rozvleklej prave diky open world hratelnosti

Pec41
  3x    27.6.2017 16:47 Pec41

@ odpověď na komentář od Darkzur:Předpokládám, že studiu mohli dojít finance a museli titul vydat co nejrychleji, protože nebylo možné hru finančně podpořit po delší dobu.

Darkzur napsal:chyba se soustředit na velké AAA hry? ? TenTymiński by si měl uvědomit, že chyba nebyla, že je to AAA velká hra, ale že i asi vydali příliš brzy, když byla plná bugů a všemožných nedodělků--joo kdo chce moc. .

Darkzur
  6x    27.6.2017 13:56 Darkzur

chyba se soustředit na velké AAA hry? ? TenTymiński by si měl uvědomit, že chyba nebyla, že je to AAA velká hra, ale že i asi vydali příliš brzy, když byla plná bugů a všemožných nedodělků--joo kdo chce moc. .

declare
      27.6.2017 13:54 declare

Tak pokud na hru napíšou, že hrání této hry je silné afrodiziakum, tak číňani to budou kupovat jako teplou rýži. .

dez1nd
      27.6.2017 13:54 dez1nd

Malem jsem se rozbrecel kdyz jsem prisel o save ma druhe mape hry. Od te doby jsem to nezapl. No s fps propadem jsem se nesetkal. Uf njn kdyz ti keca do prace nekdo kdo o tom vi kulovy tak se nedivim ze SGW3 moc neuspelKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Cokovenecek
  5x    27.6.2017 13:28 Cokovenecek

Ehhh...Ani mi to nevadí, jejich hry nejsou žádné terno.

Neo113
      27.6.2017 13:15 Neo113

Nedivím sa že majú problémy Sniper Ghost Warrior 3 mohla byť dobrá hra keby ju nevydali nedokončenú resp neoptimalizovanu s množstvom chýb. . a ich free-to-play tiež bohviečo nebude , musia spraviť niečo čo ľudí osloví niečo nové a kreatívne ale vzhľadom že financíí je málo tak odtoho neočakávam nič a ak sa neschopia tak ich čaká zánik alebo budu prepúšťať alebo ich dakto odkúpi pripadne sa spoja ale to už predbieham až čas ukáže

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.