Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Total War Saga se zaměří na skromnější válečné konflikty

Středa 5.7.2017 18:15
Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček, Rubrika: Novinky
PC

Total War Saga se zaměří na skromnější válečné konflikty
Nová podsérie nabídne menší tituly, které budou stále využívat tradiční principy, ale spíše navážou na historické zasazení starších dílů.

 

Creative Assembly, studio zodpovědné za vznik populární ságy Total War, dnes oznámilo vznik iniciativy Total War Saga. Ta má za cíl představit hráčům sérii menších her pro PC, zaměřených na skromnější historické události, než jaké pokrývají hlavní tituly ze série.

Hry z podsérie Total War Saga sice mají nabídnout skromnější konflikty, které trvaly třeba jen několik měsíců nebo dokonce týdnů, ale i tak zahrnou tradiční tahovou mapu kampaně, na kterou jsou fanoušci série zvyklí, a samozřejmě bitvy hrané v reálném čase.

Podle slov tvůrců nepůjde o revoluční díly, které představí zcela nová období. Spíše využijí zasazení předešlých dílů, nebo na ně alespoň navážou. Ve studiu momentálně vzniká více her než kdy dřív, přičemž jde většinou o historické tituly. Jejich shrnutí pod značkou Total War Saga je jednoduše způsob, jak vyjádřit, že nejde o další plnohodnotný díl.

Není jasné, kdy první titul vyjde, ale mělo by na něj dojít ještě před vydáním plnohodnotného historického dílu Total War, na němž se podle všeho pracuje. A dobové zasazení? To bude podrobněji oznámeno v následujících měsících, ale první Total War Saga má navázat na Total War: Rome 2, a to podobným způsobem jako Total War: Attila.

Vývojáři uvádí, že nová hra se posune v čase stejným způsobem jako Attila a že je skvělé mít možnost stavět na základech a obsahu dřívějších titulů a více je optimalizovat. Soudě dle těchto slov se skoro zdá, že cílem iniciativy Total War Saga je mimo jiné připravit technologie a další náležitosti pro plnohodnotný historický díl, aby již nedocházelo k nežádoucím problémům a porodním bolestem. Tak jako tak, konkrétní konflikt zatím zůstává záhadou.

Zdá se, že tímto způsobem se vývojáři také snaží rychleji uspokojit poptávku po dalších historických dílech a uklidnit některé hráče, kteří se obávají, že hlavní otěže série definitivně převzala značka Warhammer. Další hra, která ji využívá, tedy Total War: Warhammer 2, vyjde už 28. září.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
HruLeX
      7.7.2017 15:49 HruLeX

@ odpověď na komentář od OPW Player:Zatím jeden z mála titulu, kde ty bitvy aspoň trošku vypadají. :-D Tak nevím, proč některé prvky z tama chybí i v ostatních dílech.

OPW Player napsal:6 let a už chceš remaster? Ti šibe? :D

OPW Player
  1x    6.7.2017 16:35 OPW Player

@ odpověď na komentář od HruLeX:6 let a už chceš remaster? Ti šibe? :-DKomentář byl naposledy upraven upraven 6.7.2017 18:36

Původní verze před úpravami:6 let a už chceš remaster? Ti šibe?

HruLeX napsal:Shogun 2 remastered a budu spokojený. :D

HruLeX
      6.7.2017 11:40 HruLeX

Shogun 2 remastered a budu spokojený. :-D

Tlumic
  1x    6.7.2017 10:15 Tlumic

Kdyby udělali třeba válku mezi pruskem a rakouskem roku 1866, kupoval bych bez váhání. :-) Dobývat Jičín či Hradec Králové, koho by to nelákalo. :-D

James Faith
      6.7.2017 00:37 James Faith

Jinými slovy samostatně hratelné datadisky. Pokud bude slušná cena, tak mi to vyhovuje.

Tejkr
      6.7.2017 00:35 Tejkr

Kingdoms II bych si dal :-D

Chidlink
  2x    5.7.2017 23:44 Chidlink

Nemůžu si pomoct, ale spíš mě to připadá, že udělají nějakých pár rychlosplácanin, na to dají cenovku 40 éček a navzájem se budou poplácávat po zádech, jak to zase pěkně vymysleli.

Raylo™
      5.7.2017 23:25 Raylo™

No na tohle jsem zvedavy, ale spis se tesim na plnohodnotny historicky dil.

ThainDegu
      5.7.2017 20:41 ThainDegu

Pokud by to byla díla na podobné bázi jako v Medieval II: Total War Kingdoms tak bych se asi nezlobil. Otázka je jaká bude cena.

OPW Player
  1x    5.7.2017 20:34 OPW Player

Ačkoliv to může být dobré, tipuju, že tohle bude jen další dojička na peníze.Komentář byl naposledy upraven upraven 5.7.2017 23:17

Původní verze před úpravami:Meh. :/) Tohle je dojička na peníze.

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.