Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Seznamte se s Akande Ogundimem, Doomfistem z Overwatch

Čtvrtek 6.7.2017 20:56
Autor: Jan "Honzas4400" Kalný, Rubrika: Novinky
PC, PS4, Xbox One

Seznamte se s Akande Ogundimem, Doomfistem z Overwatch
Po takřka dvou letech čekání jsme se toho konečně dočkali. Doomfist existuje a už je v PTR.

 

Akande Ogundimu. Pětačtyřicetiletý nigerijský žoldák a zároveň jeden z vůdců Talonu. To je ve zkratce Doomfist - dvacátý pátý hrdina populární multiplayerové střílečky Overwatch, jehož existenci nedávno potvrdily nové příběhové události. Na ty dnes navazuje významný update.

Právě dneškem jsme se o Doomfistovi dozvěděli takřka všechno. Kdo to je, jak vypadá, jak zní (bohužel ho nedabuje Terry Crews), jaké jsou jeho schopnosti a... vlastně už si za něho můžete na PC zahrát teď hned.

Doomfist, který utekl z vězení, věří, že jen díky konfliktu se staneme silnějšími. Má tak za cíl v našem světě vyhrotit všelijaké problémy, aby nám „pomohl”.

Příběh Doomfista

„Akande Ogundimu se narodil do uznávané nigerijské rodiny a zdělil společnost, která se zabývala prostetickými technologiemi. Inteligentní a charismatický Ogundimu se takového úkolu ujal a pomohl tomu, aby společnost dokázala přežít. Ve volném čase se ale také věnoval jeho první lásce: kompetitivnímu bojovému umění. Učil se tradičním bojovým stylům jako Dambe a Gidigbo, ale také wrestlingu a moderním stylům, které ho naučily těm nejefektivnějším technikám. Ogundimu se účastnil různých turnajů po celém kontinentu, kde využil své intuice a schopnosti číst protivníky spolu s neuvěřitelnou rychlostí a silou,” dočteme se na oficiálním webu vyprávějícím Doomfistův příběh.

„Když ovšem ztratil svou pravou ruku během omické krize (Omnic Crisis), zdálo se, že je s jeho kariérou konec, ještě než dosáhl svého vrcholu. Jeho společnost mu pomohla se uzdravit díky prostetické ruce. Ta mu ovšem zamezila pokračovat v turnajích. Se stejnou horlivostí, jakou měl v soubojích, se snažil věnovat vedení jeho společnosti, ale prostě tomu něco chybělo… Tedy dokud se mu nenaskytla nová možnost, kterou měl na svědomí Akinijide Adeyemi - druhý Doomfist, Metla Numbani (Scourge of Numbani).”

„Adeyemi nabídl Ogundimu šanci, aby s ním bojoval jako žoldák. Po malé nedůvěře ovšem Ogundimu nabídku přijal. Po čase ho Adeyemi přivedl do Talonu. Přesvědčení Talonu, že jen skrze konflikt se lidstvo stane silnějším, se Ogundimu díky jeho zkušenostem zamlouvalo. V Talonu navíc mohl využít svých zkušeností - ať už jako část komise nebo přímo na bojišti.”

„Adeyemi byl sice Talonu užitečný, ale v Ogunidmuovi viděli daleko větší potenciál díky jeho inteligenci a schopnosti inspirovat ostatní. Adeyemi dokázal profitovat z různých útoků na Numbani, ale Ogundimu měl vyšší cíle. To všechno vedlo k tomu, že Ogundimu zabil jeho mentora a sám se stal Doomfistem.”

„Jako nový Doomfist se Ogundimuovi podařilo dostat v Talonu velmi vysoko a zároveň vytvořil ve světě konflikt, o který se Talon dlouho pokoušel. Než se jim ale všechno podařilo uskutečnit, tak byl Ogundimu poražen a zajat útočným týmem z Overwatche - Tracer, Winstonem a Genjim. Byl uvězněn v přísně střežené věznici na několik let, kde trpělivě čekal. Když ucítil, že nadešel jeho čas, dostal se z věznice, vzal si zpět svou rukavici a porazil roboty OR15 v Numbani. Nyní se vrátil do Talonu a jeho vnitřních kruhů a je připraven zažehnout válku, která znovu pohltí celý svět.”

Jeho schopnosti

Doomfist s obtížností o třech hvězdičkách je ofenzivním hrdinou, který dokáže vážně nadělat paseku. Jeho primární útok je malý ruční kanón - malá brokovnice s krátkým dosahem. Alternativní útok naopak využije jeho rukavici; dovednost Rocket Punch lze podržet a nabít, přičemž po jejím puštění vás vystřelí dopředu, udělí nepříteli poškození, knockback a pokud narazí do zdi, tak ještě další poškození.

Dovedností na klávese SHIFT je pak Rising Uppercut, která Doomfista krátce a lehce vystřelí vzhůru, čímž může zároveň vystřelit i nepřítele, který je před ním. Schopností E je Seismic Slam, která dělá opak. Místo toho, aby Doomfista vystřelila vzhůru, tak s ním hodí o zem a zároveň dá ostatním nepřátelům obrácený knockback (tzn. že je posune směrem k němu).

A pak je tu samozřejmě ultimátní schopnosti. Meteor Strike vyšle Doomfista doslova do nebe, kde má možnost pěkně namířit a fláknout sebou o zem, čímž udělí výrazné poškození každému v dosahu. Doomfist má také pasivní dovednost - The Best Defense... - která mu automaticky generuje dočasný štít kdykoliv svými schopnostmi ostatní poškozuje. Na jednotlivé schopnosti se můžete podívat na oficiálním webu hry, na který jsme odkazovali výše.

A pokud vlastníte Overwatch na PC, můžete si Doomfista už nyní vyzkoušet na PTR serverech, kde zároveň najdete i další opravy a úpravy, o kterých si můžete přečíst zde. Lze tak očekávat, že během dvou až tří týdnů vyjde i normálně, a to i na konzole.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
Honzas4400 člen redakce
      13.7.2017 12:53 Honzas4400

Pokud by to někoho zajímalo, tak byly do PTR přidány jeho itemy

hRDLA
  1x    7.7.2017 16:02 hRDLA

@ odpověď na komentář od zoltan chivay:What...
Sombra je z Mexika a orisa je robot, Ana je sice z Afriky ale pořád je to Egypťanka a ne černoška :-DKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

zoltan chivay napsal:Takže do OW od vydaní přišli 4 postavy jestli se nemýlím a všechny buď z Afriky nebo z jižní Ameriky. . hoši to je rasismus! kde jsou Asiati? Bilý držrej hubu protože se stydí, že jsou bílý... Okě ...ale raději bych uvítal kung pao než dalšího záporného černopleťce. . :-D

CzePavel99
      7.7.2017 15:26 CzePavel99

Popravdě mě moc nezaujal. :-(

zoltan chivay
      7.7.2017 14:25 zoltan chivay

Takže do OW od vydaní přišli 4 postavy jestli se nemýlím a všechny buď z Afriky nebo z jižní Ameriky. . hoši to je rasismus! kde jsou Asiati? Bilý držrej hubu protože se stydí, že jsou bílý... Okě ...ale raději bych uvítal kung pao než dalšího záporného černopleťce. . :-D

Raylo™
      7.7.2017 13:16 Raylo™

@ odpověď na komentář od patasde:Brazilec :-)

patasde napsal:Třeba se nenaučil počítat vic jak do 4 :)

Co sem to hral v bete tak tam je takovej mix národností, a Lucio ani neni Afričan ne? Dle vzhledu spis Jamajčan nevo Brazilec

patasde
      7.7.2017 13:08 patasde

@ odpověď na komentář od Raylo™:Třeba se nenaučil počítat vic jak do 4 :-)

Co sem to hral v bete tak tam je takovej mix národností, a Lucio ani neni Afričan ne? Dle vzhledu spis Jamajčan nevo BrazilecKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Raylo™ napsal:Doomfist a Lucio jsou pulka postav? Jebe ti?

Raylo™
      7.7.2017 13:07 Raylo™

@ odpověď na komentář od hRDLA:Jaj, na doktora Opicaka jsem zapomnel :-D

hRDLA napsal:Ještě Winston :D

hRDLA
      7.7.2017 13:04 hRDLA

@ odpověď na komentář od Raylo™:Ještě Winston :-DKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Raylo™ napsal:Doomfist a Lucio jsou pulka postav? Jebe ti?

Raylo™
      7.7.2017 12:52 Raylo™

@ odpověď na komentář od 4xII:Doomfist a Lucio jsou pulka postav? Jebe ti?

4xII napsal:lol to už je v OW víc jak půlka postav neg*i ne?

hRDLA
  3x    7.7.2017 10:43 hRDLA

Protože zrovna v téhle hře to fakt níčí hratelnost co kluci :-D vytáhněte si hlavy z pr*ele

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.