Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Detaily o mitrotransakcích a eSportu v Call of Duty: WWII

Čtvrtek 13.7.2017 12:30
Autor: Vojtěch "Riley" Zikán, Rubrika: Novinky
PC, PS4, Xbox One

Detaily o mitrotransakcích a eSportu v Call of Duty: WWII
Supply Drops budou obsahovat pouze kosmetické předměty, vrací se vyhledávání hodnocených zápasů nebo přechod na 60Hz servery.

 

V pátek večer si spoluzakladatel Sledgehammer Games Michael Condrey sedl k diskuznímu fóru Reddit a odpověděl fanouškům na několik předložených otázek ohledně Call of Duty: WWII. Komunita se ptala hlavně na online část hry a obchodní model po vydání.

Nejdůležitější otázka se bezesporu týkala mitrotransakcí ve hře. Sledgehammer Games bylo první studio, které přišlo s funkcí Supply Drops, což je obdoba otvírání beden známého například z Counter-Strike. Hráče irituje to, že v Supply Drops se každou chvíli objevují mimo kamufláží a obleků i nové, unikátní zbraně, které mají většinou výhodu nad zbrojním arzenálem ze základní hry. Často se tak váhy osudu nakláněly na stranu platících hráčů.

Condrey hráče uklidňuje a prohlašuje, že ve WWII budou Supply Drops obsahovat pouze kosmetické předměty, které nikoho nezvýhodňují. Dá se očekávat, že kromě kamufláží, emblémů a osobních štítků se vrátí i Weapon Kits, které upravují pouze vzhled zbraně a nikoliv jejich vlastnosti. O tom, zda se dočkáme po vydání hry nových zbraní a jak je případně půjde získat, nepadlo ani slovo. Nerad bych maloval čerta na zeď, ale s podobným tvrzením, že mitrotranskace budou nabízet pouze kosmetické věci, přišel i Treyarch u Black Ops 3 a Raven Software u Modern Warfare Remaster. A realita je samozřejmě jiná, ale nebudeme předbíhat.

Kosmetické předměty jsou samozřejmě hezké zpestření, ale co s tím, když jsou často absurdní. Cirkusový klaun nebo perníkový muž v Advanced Warfare mohou jako příklad stačit. Michael Condrey samozřejmě i na toto zareagoval. V základní hře najdeme pouze historicky přesné vybavení, uniformy a kamufláže. Zároveň nebudou ve WWII žádná směšná gesta jako tancování či panáčkování.

Activision již řadu let podporuje eSport aktivity v Call of Duty a letošní díl nebude výjimkou. Sledgehammer Games si na profi hraní zakládá a bude podporovat eSport hraní skrze funkci Game Battles. Návrat hlásí i hodnocené zápasy, které jsou pravidelnou součástí série od Black Ops 2. Více o eSportu se máme dozvědět ke konci prázdnin. Nedostane se však na funkci Clan Wars, která se objevila v Ghosts a Infinite Warfare.

Další věc se týkala Divizí. Celou dobu měli fanoušci za to, že určitá třída zbraní je přidělena pro jednu specifickou třídu, např. že Airborne může používat jen samopaly a nic jiného. Avšak není to pravda. Condrey řekl, že každá divize si může vzít jakoukoliv zbraň, avšak musí počítat s určitým postihem. Jako příklad uvedl používání bajonetu. Ten na zbrani M1 Garand používá příslušník divize Infantry, a pokud si stejnou pušku vezme člen jiné divize, musí se s používáním bajonetu rozloučit.

Michael Condrey také zmínil perk, který dovolí hráči ignorovat smrt v případě získávání scorestreaků. Připravte se však na to, že scorestreaky budou stát o dost více bodů než za normálních okolností. Navíc bude sociální lobby Headquarters obsahovat speciální lokaci, kde si lze proti umělé inteligenci otestovat jednotlivé scorestreaky.

Měli bychom zakřičet třikrát hurá, jelikož servery WWII budou oproti předchozím dílům běžet rychleji. Zatímco tiketová rychlost serverů Black Ops 3 a Infinite Warfare je 20Hz, nový díl bude tentokrát jet na 60Hz. Na servery Call of Duty si fanoušci stěžují již léta a konečně se dočkáme změny. Nejtragičtější případ byl remaster Modern Warfare, který měl prvních několik dní tiketovou rychlost pouhých 10Hz.

V brzké době se dozvíme něco nového o zombie módu. Condrey nespecifikoval kdy, ale zmínil, že studio bude za několik dní na Comic-Conu v San Diegu. Zde před dvěma lety odhalil Treyarch podobu zombíků v Black Ops 3. Druhý zakladatel Sledgehammer Games, Glen Schofield, dodal na svém Twitteru to, že nacistické zombie vypadají úchvatně a nemůže se dočkat, až je odhalí světu. Zároveň by se měly v průběhu času objevit informace o podobě PC verze hry.

To je prozatím všechno, co jsme se od spoluzakladatele studia dozvěděli. Michael Condrey často komunikuje s fanoušky skrze sociální sítě, nejčastěji přes svůj osobní Twitter. Do vydání hry zbývají zhruba čtyři měsíce (3. listopadu) a kromě již zmíněného odhalení zombíků čeká všechny, co si hru předobjednali, beta test hry více hráčů. První kolo bety začíná 25. srpna, a to nejprve na konzoli PS4. Hru můžete předobjednat v našich obchodech Xzone.cz a GameExpres.sk.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
Draper
      14.7.2017 22:17 Draper

Ja bych si zajezdil s Tigerem nebo Pantherem :-DKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Riley člen redakce
      14.7.2017 19:57 Riley

@ odpověď na komentář od Rounce:Ještě šlo jezdit ve vozidlech ve World at War a Call of Duty 3.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Rounce napsal:Jediný cod v kerým šlo jezdit v tankách a autách bylo United Offensive. Nebyl lepší pocit než odpálit plné džíp 88 :-D

Rounce
  1x    14.7.2017 19:23 Rounce

@ odpověď na komentář od Draper:Jediný cod v kerým šlo jezdit v tankách a autách bylo United Offensive. Nebyl lepší pocit než odpálit plné džíp 88 :-D

Draper napsal:Bude tam možnost ovládat bojová vozidla?

Riley člen redakce
      14.7.2017 17:46 Riley

@ odpověď na komentář od Draper:Ovládat, jak tomu je napříkald v Battlefieldu, ne. Opět jsou zde scorestreaky a co se dá nějak tak "ovládat" je bojový letoun, kdy ale pouze střílíš z jeho kokpitu. V rámci módu War by se měli objevit tanky a obrněnci, ale jejich používání je zase omezené na kulometnou věž.

Draper napsal:Bude tam možnost ovládat bojová vozidla?

eVe-CZ
      14.7.2017 10:22 eVe-CZ

Doufám že ne :-D . Kdyby bylo po mě tak ať tak klidně hodí jen uav bombardéry a třeba čoklíky jako v pětkách . Ono to stačí akorát to pak kazí hratelnost .

Draper
      14.7.2017 05:48 Draper

Bude tam možnost ovládat bojová vozidla?Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

CzePavel99
      13.7.2017 21:33 CzePavel99

Tak doufám že nám říká pravdu a vskutku se nedočkáme placených zbraní či tančících perníčkových vojáků. To by mě fakt velice naštvalo. A s tím tickratem je to taky dobrá zpráva :-)

iNva
  1x    13.7.2017 19:22 iNva

však mikrotransakce jako vzhledy jako má bf1 nebo cod mw remastered mi nepřijde vůbec jako něco zlého. .

nikean7
      13.7.2017 17:23 nikean7

Pokud se nepletu tak to tvrdili i na začátku MWR, ale nyní tam už jsou i naše oblíbené OP zbraně.

eVe-CZ
      13.7.2017 17:14 eVe-CZ

Zombie neřeším , ty stejnak patří k treyarch ale ty tickety potěší :-) a ohledně těch zbraní snad taky vše bude v pořádku v BO3 to občas umí pořádně naštvat ... na konci ohledně toho jestli člověkchce dát najevo svojí emoci jak vyhrál na tom nevidím vůbec nic špatnýho a spíš to je na povar ....

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.