Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Přiblížen příběh The Evil Within 2

Pátek 14.7.2017 19:46
Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček, Rubrika: Novinky
PC, PS4, Xbox One

Přiblížen příběh The Evil Within 2
K dispozici jsou podrobnější detaily o hlavním hrdinovi, novém prostředí nebo dalších postavách, které mohou mimo jiné nabízet vedlejší úkoly.

 

Bethesda dnes na svém webu zveřejnila několik otázek a odpovědí, které souvisí se sérií The Evil Within, konkrétně s prvním dílem, oběma příběhovými DLC a nadcházejícím The Evil Within 2. Článek má v první řadě pomoci veteránům s připomenutím nebo ujasněním některých dějových souvislostí, případně může zasvětit nováčky do hororového světa od Tango Gameworks. Zároveň ale obsahuje i nějaké ty nové detaily o druhém díle.

Upozornění: Následující text může obsahovat spoilery spojené s příběhem prvního dílu The Evil Within.

Jak víme už od odhalení hry na E3, hlavní hrdina prvního dílu Sebastian Castellanos je zpět, zase stojí nohama na zemi v reálném světě, ale není v úplně dobré kondici. Události prvního dílu ho dost poznamenaly a život mu neusnadňuje ani snaha zatočit s organizací Mobius, která může za všechno, co hrdinu potkalo. Sebastianovi nikdo nevěří a ti, kteří by mu mohli dosvědčit jeho příběh, jsou buď mrtví nebo nezvěstní. Proto si každý myslí, že se Castellanos zbláznil. Z toho důvodu se z něj stane alkoholik a přijde o práci detektiva.

Postupem času ale zjistí, že jeho dcera Lily, o níž si myslel, že zemřela během požáru domu, žije. A ještě k tomu ji Mobius využil jako Jádro nového STEM světa, který je založen na její mysli a vzpomínkách. Zatímco posledně byl Sebastian nechtěně vtažen do STEM světa, který připomínal jeho rodné město Krimson City, tentokrát se do něj vydává dobrovolně, aby Lily zachránil. Zase má cíl, ale místo zvrácené verze Krimson City ho tentokrát čeká zcela nové a neznámé prostředí zvané Union, které má připomínat idylické americké maloměsto.

Sebastian Castellanos v jakési márnici
Sebastian Castellanos v jakési márnici

Jak se ale zdá, Mobius chce podobně jako v prvním díle využít STEM k ovládnutí a řízení světa. Jeho snaha má ale za následek pokřivení Unionu, takže nás opět čeká hodně bezútěšné prostředí, v němž není nouze o krev, násilí nebo hrůzné jevy a nepřátele. Stav Unionu neusnadňuje ani fakt, že Lily se ve STEMu ztratí. Stav její mysli se následně začne zhoršovat, což má za následek čím dál horší podobu Unionu.

Fakt, že nás čeká o poznání jiný STEM svět, má za následek, že se při hraní většinou setkáme s novými postavami. Mobius v minulosti poslal do Unionu další agenty s cílem zvrátit kolaps STEMu, ti ale ve svém snažení neuspěli a zmizeli. A tak si Mobius uvědomí, že Sebastian může být poslední nadějí na spásu jejich nového světa, a pošle ho do něj. Hrdinovi je ale Union ukradený, jde mu jen o záchranu dcery a její mysli, ale i tak ho čeká konfrontace s hrozbami Unionu a také s pohřešovanými agenty. V případě, že jsou naživu, vám mohou nabídnout nové zbraně, výbavu, informace a dokonce vedlejší úkoly.

Jedinou známou postavou je prozatím agentka Juli Kidmanová. Na začátku druhého dílu stále pracuje pro Mobius, ale má s ním nevyřízené účty, a tak má své vlastní, zatím neznámé důvody ke spolupráci. Tentokrát Kidmanová zůstává v reálném světě a se Sebastianem je v kontaktu díky komunikačnímu zařízení. Jeho prostřednictvím mu poskytuje informace o prostředí, Lily i dalších agentech Mobiu.

Závěrem jen připomenu, že The Evil Within 2 vyjde 13. října 2017, a to pro PC, PS4 a Xbox One.

Juli Kidmanová a její nová podoba
Juli Kidmanová a její nová podoba
Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
dopitapetr
  1x    17.7.2017 17:25 dopitapetr

Poprvé jsem to hrál na PS3 a tam to bylo celkem v pohodě, ale nedávno jsem si to ve slevě pořídil na PS4 a tam to bylo o dost horší. DLC už ale byly úplně v pohodě.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

dustbincz
      17.7.2017 17:12 dustbincz

@ odpověď na komentář od dopitapetr:Mě taky optimalizace nepřišla bůhvíjak hrozná. Měl jsem možnost ji mít hned od vydání a drželo si to skoro všude kolem 60 +-. Asi záleží na sestavě :-)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

dopitapetr napsal:Tohle není o grafice ale o celkové atmosféře a ztvárnění psycho světa ve kterém se hra odehrává. Hlavně ať pořádně zapracují na optimalizaci. U prvního dílu, krom DLC, to bylo místy skoro nehratelne.

Bruce Wayne
  1x    16.7.2017 00:08 Bruce Wayne

Grafika je v dnešní době fakt zbytečná řešit... Přece jenom je doba kdy studia dělají téměř fotorealistické hry, ale na druhou stranu zase strádá jinde - a to tak, že pak každej bude plakat jak mu hra nejde... Radši ať se zaměří na grafiku, která hře sluší a dodá jí ten svůj nádech. Optimalizace jedničky nebyla tak špatná - větší pokles jsem zaznamenal na televizi a to na 48 FPS minimum... Jinak si to drželo 60 a to skoro na pět let starým kompu :-) ... Prostě kdyby TEW 2 mělo minimálně stejnou grafiku a stylizaci jako v Gameplay traileru tak jsem spokojenej.
Ještě by mne zajímalo na jakém Enginu poběží dvojka... Doom a Wolfenstein 2: The New Colossus se už přesunuli na id Tech 6, ale TEWko má na Wikia psanej id Tech 5...

dopitapetr
  1x    15.7.2017 23:14 dopitapetr

Tohle není o grafice ale o celkové atmosféře a ztvárnění psycho světa ve kterém se hra odehrává. Hlavně ať pořádně zapracují na optimalizaci. U prvního dílu, krom DLC, to bylo místy skoro nehratelne.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

dustbincz
  1x    15.7.2017 22:46 dustbincz

@ odpověď na komentář od cernejstri1:První díl taky nebyl grafický porno :-D ale máš recht, někam se to posunout mohlo :-) Třeba budeme ještě mile překvapeni :-DKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

cernejstri1 napsal:Tvář te holky po grafické stránce nevypadá až tak moc úchvatně

flendrs
      15.7.2017 19:24 flendrs

tesim se jak malej kluk uz aby to vyslo ^_^

Rappix
  2x    15.7.2017 12:21 Rappix

@ odpověď na komentář od KillzoneLord:Tak to by mě tedy zajímal zdroj této informace. Odkaz na rozhovor? Protože co si já pamatuji tak dopředu tvrdil že tím chce začít novou hororovou sérii. Navíc i otevřený konec prvního dílu to potvrzuje.

KillzoneLord napsal:Kdyz vysel dil prvni. Tak Shinji Mikami rikal, ze dalsi evil within uz nebude :D

KillzoneLord
      15.7.2017 11:28 KillzoneLord

Kdyz vysel dil prvni. Tak Shinji Mikami rikal, ze dalsi evil within uz nebude :-D

Lynch
      15.7.2017 10:34 Lynch

Žádné nové informace . . ale těším se. Chtělo by to gameplay ukázku.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Bruce Wayne
  3x    14.7.2017 22:43 Bruce Wayne

Jsem zvědav jestli tam bude a nebo tam bude nějaké info o Ruvikovi... To samé s Josephem - pochybuji, že je mrtvý a jeden moment v DLC to taky vyvrací. Co je zajímavé tak pokud Lily opravdu žije - tedy její tělesná schránka - tak jí ve dvojce má být už jedenáct let... Tomu říkám pěkně zničené dětství, ale jistě v tom bude víc v čem figurovala i Myra v době jejího vyšetřování až po její "záhadné" zmizení. .
Koukám, že se opakuje stejný případ jak u série Resident Evil a to, že každá z postav vypadá díl po dílu jinak... Jak u Seba, kterému ty tři roky museli dát pořádně zabrat, ale i u Kid...

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.