Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Geralt a jeho přátelé oslavují 10. výročí herního Zaklínače

Pondělí 4.9.2017 16:12
Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček, Rubrika: Novinky
PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, Mac

Geralt a jeho přátelé oslavují 10. výročí herního Zaklínače
V povedeném videu se sešla celá řada postav nejen ze Zaklínače 3. K dispozici je také video, které ukazuje vtipné chyby z vývoje a další zákulisní kuriozity. Aktualizováno.

 

Aktualizace: Studio CD Projekt RED nově vydalo tapetu na plochu s motivem oslavy 10. výročí herního Zaklínače. Jedná se o kvalitnější podobu závěrečného záběru včerejšího videa, na němž je k vidění Geralt, Ciri, Yennefer, Triss, Marigold, Zoltan Chivay, Shani, Regis, Lambert, Eskel, Vernon Roche, Klepna a Janek. Další rozlišení obrázku najdete na oficiálním webu v sekci Media, konkrétně na záložce Wallpapers.

Původní zpráva (11:20): Letos na podzim to bude už 10 let od vydání prvního herního Zaklínače. V CD Projektu RED však slaví 10. výročí své značky už nyní, jak dokazuje třeba včerejší přednáška na akci PAX West, na níž někteří zaměstnanci studia hovořili o historii celé série.

Vše odstartovalo působivé a z jistého úhlu pohledu snad i dojemné video, v němž lze vidět Geralta a jeho přátele, jak slaví na vinici Corvo Bianco v Toussaintu, který se objevil v datadisku O víně a krvi pro Zaklínače 3. Kromě Geralta a Ciri si můžete všimnout Triss, Yennefer, Marigolda, Regise, Zoltana, Shani, Krvavého barona, Vernona Rocheho, Lamberta, Eskela a dalších postav.

Touto cestou CD Projekt RED děkuje fanouškům a hráčům za desetiletou podporu, bez níž by se samozřejmě nedostali do pozice, v jaké jsou nyní. Nezbývá než vývojářům pogratulovat ke kulatému výročí a vyhlížet cokoliv, co se značkou Zaklínač napáchají v následujících letech. Momentálně pracují na karetní hře Gwent: The Witcher Card Game, připravují Zaklínače 3 pro podporu Xboxu One X a PS4 Pro a jednoho dne se snad vrátí s nějakým dalším pořádným titulem. Už delší dobu ale víme, že přednost má nyní Cyberpunk 2077 a že jestli se CD Projekt RED do světa Zaklínače vrátí, už se budeme muset obejít bez Geralta. Jeho herní příběh skončil.

Během přednášky byla ukázána i videa, která se ohlíží za vývojem jednotlivých dílů. Videa spojená se Zaklínačem a Zaklínačem 2 jsou poměrně standardní, retrospektiva Zaklínače 3 však rozhodně stojí za pozornost. Nejen že je plná záběrů ze zákulisí, ale také ukazuje kuriózní chyby, s nimiž se vývojáři během tvorby hry setkali.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
Virus
      14.9.2017 17:21 Virus

Tak konečně jsem to shlédl s češtinou. Jsem se bál, že to nedodělají. :-) A je to pěkné, desetileté ohlednutí za sérií ale je to taky sakra dlouhé. :-D

eVe-CZ
      13.9.2017 18:42 eVe-CZ

@ odpověď na komentář od fallanga:Změna je život :-D :-D nikdy nevíš , já bych se volbě pohlaví nebránil . Za Ciri to je asi nejpravděpodobnější ale jak říkáš nejspíš tak z 5 % procent . necháme se překvapit . Přeci to stejnak nebude hned další rok ale ještě pár let to potrvá ....

fallanga napsal:Pokud vyjde další Zaklínač, tak dost pochybuji, že by byl za ženskou postavu. Přeci jenom, zaklínačky nejsou, a v Zaklínači by se mělo, logicky, hrát za zaklínače. Maximálně ta Ciri, ale tomu bych taky nedával přílišné naděje.

fallanga
      13.9.2017 18:27 fallanga

@ odpověď na komentář od eVe-CZ:Pokud vyjde další Zaklínač, tak dost pochybuji, že by byl za ženskou postavu. Přeci jenom, zaklínačky nejsou, a v Zaklínači by se mělo, logicky, hrát za zaklínače. Maximálně ta Ciri, ale tomu bych taky nedával přílišné naděje.

eVe-CZ napsal:Tak to ti rozumím :) je vidět že tu hru máš vážně rád . Todle znám ale moc her takových už není .... Každopádně pokud vyjde další zaklínač tak at je prosím za Ciri či nějakou ženskou postavu , to bych byl vážně rád . Ale musí si to udržet kvalitu kterou předvedl třetí díl . :) .

eVe-CZ
  1x    13.9.2017 18:00 eVe-CZ

@ odpověď na komentář od Norbi001:Tak to ti rozumím :-) je vidět že tu hru máš vážně rád . Todle znám ale moc her takových už není .... Každopádně pokud vyjde další zaklínač tak at je prosím za Ciri či nějakou ženskou postavu , to bych byl vážně rád . Ale musí si to udržet kvalitu kterou předvedl třetí díl . :-) .

Norbi001 napsal:Což o to... to je mi jasný. Ale když se podíváš co vývojáři chrlí za houna a potom si zase zahraješ Zaklínače, tak najednou prostě toužíš po dalším skvostu jako je Zaklínač. Ta hra prostě v Tobě zanechá pocity, které se jen tak nezapomínají. Stejně jsem to měl s Uncharted nebo God of War... prostě to čekání je ubíjející, když víš, že Těm vývojářům můžeš prostě věřit.

Norbi001
  2x    13.9.2017 16:32 Norbi001

@ odpověď na komentář od eVe-CZ:Což o to... to je mi jasný. Ale když se podíváš co vývojáři chrlí za houna a potom si zase zahraješ Zaklínače, tak najednou prostě toužíš po dalším skvostu jako je Zaklínač. Ta hra prostě v Tobě zanechá pocity, které se jen tak nezapomínají. Stejně jsem to měl s Uncharted nebo God of War... prostě to čekání je ubíjející, když víš, že Těm vývojářům můžeš prostě věřit.

eVe-CZ napsal:Kámo to je moc brzo . . Chce to kvalitu a čas na vše , tadle hra si to zaslouží . Klidně si počkám dalších 6 let když to bude stát za to :)

eVe-CZ
      10.9.2017 02:41 eVe-CZ

@ odpověď na komentář od Norbi001:Kámo to je moc brzo . . Chce to kvalitu a čas na vše , tadle hra si to zaslouží . Klidně si počkám dalších 6 let když to bude stát za to :-)

Norbi001 napsal:No tohle mi snad dělají schválně? Já to musim říct... prostě musim.... KURVA UŽ NÁM DEJTE DALŠÍ HRU Z PROSTŘEDÍ ZAKLÍNAČEEEE. ! ! ! Já, syn krále Děloslava VIII, požaduji další podobnou dokonalost. JÁ CHCI, JÁ CHCI, JÁ CHCI. :D Neříkejte, že byste takovou hru nebrali. Tentokrát klidně i vlastní postavu nebo tak něco. Co Vy na to?

eVe-CZ
      10.9.2017 02:39 eVe-CZ

A já trojku stále nedohrál :-( to je žabařství todle :-(

Imunda
      5.9.2017 19:52 Imunda

@ odpověď na komentář od johnny_jay:Teprv Baron? No tak to budeš padat že židle asi... To je opravdu jen chabý začátek!Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

johnny_jay napsal:Jednička mne minula, dvojka mne nezaujala, ale trojka je hotový majsrtštyk. Naštěstí jsem pořád relativně na začátku (ještě jsem nepomohl Baronovi zachránit jeho ženu) , takže toho mám pořád dost před sebou. A hlavně, z té hry jde poznat, že se nás tvůrci nesnažili odrbat, ale naopak, že se pokusili vydat hru desetiletí. Podařilo se jim to? Nemohu soudit, ale pokud by někdo řekl, že ano, nebyl bych překvapen :-)

Sash13
  1x    5.9.2017 16:26 Sash13

right in the feels!

zorgSVK
      4.9.2017 22:38 zorgSVK

Musím si to zahrať zas a znova po 3x :-) Dúfam, že sa jedného dňa do sveta Zaklínača ešte vrátime, kludne by to mohlo byť aj za Ciri a jej nové príbehy, ale nechal by som sa aj prekvapiť, zaklínač bude vždy u mňa TOP1 hra a dlho ju asi nič neprekoná :-) Tomu, komu ukápla aj slza za to 2 minútové video, kto by to bol povedal, že hra dokáže v človeku vyvolať také pocity : O Btw Cyberpunku sa skôr ako 2020 asi nedočkáme, či ?Komentář byl naposledy upraven upraven 5.9.2017 10:35

Původní verze před úpravami:Musím si to zahrať zas a znova po 3x :-)

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.