Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Když se Stardew Valley setká s Harrym Potterem

Středa 13.9.2017 09:50
Autor: Michal "Miky" Burian, Rubrika: Novinky
PC, PS4, Xbox One

Když se Stardew Valley setká s Harrym Potterem
Nové RPG odehrávající se v čarodějnické škole/vesničce. Aktualizováno o nové detaily.

 

Generální ředitel společnosti Chucklefish (vydavatel Stardew Valley) poskytl PC Gameru rozhovor a prozradil více detailů o připravovaném projektu, který připomíná Stardew Valley při setkání s Harrym Potterem.

Dosud neoznámená hra nás zavede do školy kouzel, kde budeme hrát za jednoho ze studentů. „Cílem bylo vytvořit zábavný a kouzelný herní svět, který bude příjemným místem stejně jako město ve Stardew Valley,“ začal své vyprávění Finn Brice.

Vývojáři se inspirovali u Harryho Pottera, což je na první pohled poznat. Finn Brice ale prozradil, že další inspirací pro ně byl japonský dětský animovaný film Kiki’s Delivery Service (Doručovací služba slečny Kiki), knižní série Old Kingdom a fiktivní postava Tiffany Aching (Tonička Bolavá) z knih Terryho Pratchetta.

Ve hře se pochopitelně budete učit kouzlit a chybět nebude ani crafting systém pro výrobu lektvarů. Součástí hry je ale i farmářský systém.

„Je pro nás důležité, aby hra co nejvíce zachytila nostalgii školního života. Očekávejte nezapomenutelné okamžiky vycházející z našich vlastních zkušeností,“ dodal Brice.

Původní zpráva

Britská tvůrčí a vydavatelská společnost Chucklefish Limited se postupně dostává do popředí. V roce 2016 zaujmula akční adventurou Starbound, ve stejném roce vydala velmi úspěšné farmářské/dungeon RPG Stardew Valley a na letošní rok chystá taktickou tahovku Wargroove. To ale není jediná hra ve vývoji. Chucklefish hodlají navázat na úspěch Stardew Valley s RPG, které nás zavede do čarodějnické školy/vesničky.

O hře v současné době nic nevíme, ale Finn ‘Tiy’ Brice, ředitel firmy, na svém Twitteru zveřejnil obrázek, který potvrzuje lednové informace od PCGameru. V té době magazín popisoval nový projekt slovy, že se Stardew Valley setkal s Harrym Potterem. Zapomenout nemůže ani na video z prototypu, kterým Brice demonstroval grafický styl připravovaného díla.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
CzechBlackhawk
      13.9.2017 12:22 CzechBlackhawk

Vyborna hra, jen kdyby nebyly problemy s ps4 pro, kdy napr. pri vypinani konzole po vypnuti hry vas konzole upozorni chybovou hlaskou 3 beep (3x zapipa) . To mi hodne vadi a kvuli toho tu hru nehraju.

Lincoln
      5.9.2017 07:16 Lincoln

Tak tohle je hodně cute :-) Stardew Valley jsem hrál chvilku, ale tohle by mě asi bavilo déle.

Raylo™
  2x    4.9.2017 18:08 Raylo™

Tak tohle budu urcite sledovat:)

Libu
  1x    4.9.2017 16:01 Libu

Tohle je přesně ten typ hry, který bych uvítala na mobil/tablet, ale bohužel. :-(

johnny_jay
      4.9.2017 15:58 johnny_jay

Co jsem se díval, tak někdo z Chucklefish Lt. má vypomoct tvůrci SV s MP. Škoda, že (tvůrce SV) nepracoval i na Starboundu. Ta hra se mi líbí, ale když jsem ji hrál, něco mi tam chybělo a to něco by tam podle mě ten vývojář dokázal přidat. Jinak pokud uvažujete nad koupí SV, jen do toho :-)

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.