Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Podívejte se na hrůzostrašný horor Scorn

Středa 6.9.2017 12:03
Autor: Michal "Miky" Burian, Rubrika: Novinky
PC

Podívejte se na hrůzostrašný horor Scorn
Vydavatelé tvrdí, že je příliš divný pro masu hráčů. Vývojáři shánějí peníze na Kickstarteru.

 

Když nezávislé studio Ebb Software ukázalo vydavatelským společnostem svůj hororový projekt nazvaný Scorn, byli zástupci tvůrčího celku odmítnuti se slovy, že je Scorn příliš divný pro masy. Vydavatelé si myslí, že se tahle hra bude líbit jen malé skupince hráčů a tím pádem prodeje nebudou nijak lichotivé. Ebb Software to ale nevzdali, ve vývoji pokračují a v současné době shánějí na Kickstarteru potřebných 150 tisíc eur.

Scorn je horor z pohledu první osoby, pohání ho technologie Unreal Engine 4. Autoři tvrdí, že ve hře budete prolézat temná zákoutí a bojovat proti opravdu hnusným tvorům. Není divu, že je Scorn přirovnáván k Vetřelci. Mají toho dost společného. Kromě bojů na vás čekají hádanky a také několik přátelských bytostí. Ne každý vás bude chtít vykuchat. Zajímavé také je prezentace příběhu, ten nebude vyprávěn žádnými filmovými pasáži, vše zažijete přímo při hraní, kdy se budete prodírat skutečně podivným a strašidelným světem. Vývojáři chtějí, abyste při hraní neustále přemýšleli, stejně tak dlouho po dohrání.

Pokud Scorn na Kickstarteru uspěje, tak bude rozdělen na dvě části. První s názvem Dasein by měla vyjít v příštím roce ve verzích pro PC. Aby vývojáři hráče přesvědčili, uveřejnili osmiminutový gameplay trailer (nahoře), ze kterého nejspíš dostanete husí kůži. Hlavní hrdina prochází temnými tunely a připravuje se na boj. Ten po několika minutách skutečně přijde. Nejprve uvidí podivné stvoření, které za sebou táhne mrtvolu. Když už dojde na obranu, má protagonista k dispozici střelnou zbraň, kterou postupně modifikuje v silnější a silnější zbraň.

Jaké jsou další cíle autorů? Pokud vybraná částka přesáhne 175 tisíc eur, dočká se Scorn úrovně určené pro virtuální realitu. Za 200 tisíc budou přidány další druhy nepřátel a za 250 tisíc bude hra rozšířena o další lokalitu a nespecifikovaný obsah.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
red7thunderCZ
  1x    15.9.2017 07:58 red7thunderCZ

dost nářez ten scorn nebezpečná grafika a konečně něco neokoukaného hlavně ať to vydají vypadá to moc zajímavě ;-) líbí se mi to víc nez doom 4 a to je co říct ;-)

Corvus
  1x    10.9.2017 09:10 Corvus

@ odpověď na komentář od eVe-CZ:Přesně :-) Psal jsem to ve svém příspěvku. Vyloženě to navazuje. Chce to skutečně vidět za sebou ;-) Prometheus pouze velmi hrubě nastínil téma a Covenant hodně vysvětlil. A vůbec ne špatně. Celá ta myšlenka je podle mého názoru vynikající. Vlastně většinu Scott vysvětlil, dá se říct a doufám, že bude ještě trojka. Co mě osobně hodně mrzelo bylo, že jsme měli unikátní možnost vidět zrod vůbec prvního klasického alinea tak, jak se rodí (celý proces) a víceméně to bylo takové... fádní... škoda. Navíc první se vylíhnul z naprostého trotla :-D (jen tak mimochodem) ... no a ve čtyřce Ressurrection už je to hodně daleko od původního konceptu (a hodně v budoucnosti) a lidstvo chce víceméně umožnit Alieny rodit klasickou cestou :-D

eVe-CZ napsal::) :) .... Tak teď sem náležitě zčeknul Promethea a chápu Covenanta o dost víc ... Film taky luxusní .... Ale Davida teď nesnáším ještě víc :D :D :D (doufám že v dalším díle už konečně nadobro skape :D ) ... Zachrání ho odletí s ním a on jí na oplátku udělal málého vetřelce , jen tak zabili takovou super postavu :( ... Škoda , v tomto filmu podala luxusní výkon .... Ale nadruhou stranu to krásně na sebe navazuje , jen jí tedy mohli nechat přežít :( .... V jediný co teď doufám že další díl bude zas takle pěkně navazovat a bude natočen ve stejném duchu jako dva díly před ním . Od včerejška jsem fanouškem a to věrným :) ... Možná už od roku 2012 ale to je na mojí paměť už moc dlouhá doba :D :D :D :D

fabioozo86
      10.9.2017 06:35 fabioozo86

Nejak to musi uzavrit a s planetou lv 426 z filmu vetrelci

eVe-CZ
  1x    10.9.2017 01:48 eVe-CZ

@ odpověď na komentář od Ratos::-) :-) .... Tak teď sem náležitě zčeknul Promethea a chápu Covenanta o dost víc ... Film taky luxusní .... Ale Davida teď nesnáším ještě víc :-D :-D :-D (doufám že v dalším díle už konečně nadobro skape :-D ) ... Zachrání ho odletí s ním a on jí na oplátku udělal málého vetřelce , jen tak zabili takovou super postavu :-( ... Škoda , v tomto filmu podala luxusní výkon .... Ale nadruhou stranu to krásně na sebe navazuje , jen jí tedy mohli nechat přežít :-( .... V jediný co teď doufám že další díl bude zas takle pěkně navazovat a bude natočen ve stejném duchu jako dva díly před ním . Od včerejška jsem fanouškem a to věrným :-) ... Možná už od roku 2012 ale to je na mojí paměť už moc dlouhá doba :-D :-D :-D :-D

Ratos napsal:To jsem rad, vidim to stejne....

Ratos
  1x    9.9.2017 08:53 Ratos

@ odpověď na komentář od eVe-CZ:To jsem rad, vidim to stejne....

eVe-CZ napsal:Tak teď sem ho akorát dokoukal :) film nemá v podstatě němá chybu , má hloubku , atmosféru a je dobře propracovanej . Jen mě trošku štve že jsou víceméně všichni mrtví . To je trošku nepříjemný když se s postavama člověk sžije :D :D :D ... , každopádně je mi zvláštní že Davida oproti Walterovi nepoznali , měl svojí určitou regeneraci která druhýmu chyběla , plus ten výraz Davida :D . . Toho si asi všimnout nemohli ale já to věděl hned , takovej ten výraz potrhlýho člověka :D . Plus když tam byl záběr jak David bere nůž do ruky a nakonec černo tak to bylo na 90% jasný , jen sem se trošku modlil aby to byl Walter , bohužel ... Já si Promethea už moc nepamatuju a Davida si už vůbec , jen doktorku ( možná tam nebyl ? ) . Vím že na konci Promethea sem měl v hlavě několik nevyřčených otázek a chtěl sem odpověď , ale za ty roky se mi trošku vykouřilo vše z hlavy a to je škoda , nadruhou stranu si myslím že v tomto díle bych si odpovědi asi nedopřál :D Každopádně film luxusní , žádný potrhlí střílení bez smyslu , hodnotil bych 9/10 . Film mě bavil a o to jde především :) . Ale sem zvědavej na další díl , jelikož ten frajer sice možná umře ale všechny tam se svýma příšerkama rozskeká , chudácí , 2000 lidi a menší posádka ve velení nejspíš udělá pápá :D :D :D ... Díky za připomenutí filmu bavil sem se :)
Asi si seženu ještě Promethea na připomenutí :)

eVe-CZ
      9.9.2017 03:34 eVe-CZ

@ odpověď na komentář od Ratos:Tak teď sem ho akorát dokoukal :-) film nemá v podstatě němá chybu , má hloubku , atmosféru a je dobře propracovanej . Jen mě trošku štve že jsou víceméně všichni mrtví . To je trošku nepříjemný když se s postavama člověk sžije :-D :-D :-D ... , každopádně je mi zvláštní že Davida oproti Walterovi nepoznali , měl svojí určitou regeneraci která druhýmu chyběla , plus ten výraz Davida :-D . . Toho si asi všimnout nemohli ale já to věděl hned , takovej ten výraz potrhlýho člověka :-D . Plus když tam byl záběr jak David bere nůž do ruky a nakonec černo tak to bylo na 90% jasný , jen sem se trošku modlil aby to byl Walter , bohužel ... Já si Promethea už moc nepamatuju a Davida si už vůbec , jen doktorku ( možná tam nebyl ? ) . Vím že na konci Promethea sem měl v hlavě několik nevyřčených otázek a chtěl sem odpověď , ale za ty roky se mi trošku vykouřilo vše z hlavy a to je škoda , nadruhou stranu si myslím že v tomto díle bych si odpovědi asi nedopřál :-D Každopádně film luxusní , žádný potrhlí střílení bez smyslu , hodnotil bych 9/10 . Film mě bavil a o to jde především :-) . Ale sem zvědavej na další díl , jelikož ten frajer sice možná umře ale všechny tam se svýma příšerkama rozskeká , chudácí , 2000 lidi a menší posádka ve velení nejspíš udělá pápá :-D :-D :-D ... Díky za připomenutí filmu bavil sem se :-)
Asi si seženu ještě Promethea na připomenutí :-)

Ratos napsal:Tak pak napis jak se ti film libil:)

Ratos
      8.9.2017 13:20 Ratos

@ odpověď na komentář od eVe-CZ:Tak pak napis jak se ti film libil:)

eVe-CZ napsal:Tak dneska na to chci koukat , doufám že to fakt jako pokračování Promethea bude , film mě bavil a měl spoustu nevyrčených odpovědí tak snad to nebude úplně něco jinýho :) Vůbec nic o tom filmu nevím , tak sem zvědav . Nebýt tvého komentáře nescháněl bych :)

einfari
  2x    8.9.2017 09:42 einfari

@ odpověď na komentář od Mr.Lolendo:Život měl oproti Covenantovi a Prometheovi uvěřitelnou posádku s normálně uvažujícími postavami, člověk jim věřil, že jsou to vědci s bezpečnostní prověrkou. Dokonce jsem jím i fandil a přál jim, aby to přežili. Kdežto v Prometheovi a Covenantovi jsem hned od začátku věděl, že je to banda imbecilu, kteří mají tak akorát tituly s hromadné demence a těšil jsem se jakým bolestivým způsobem zhynou.

Mr.Lolendo napsal:Logika těch posledních dvou dílů je vykuchat peněženky casual divákům. Je to stejná slátanina jako nové Star Wars tedy sedmička. Kdežto Rougue One je pocta Ságy.

Poslední HC dobré sci-fi bylo asi Cargo.

Covenanta bych směle hodil do pytle s filmem Život. Taky Alien vyvražďovačka tupá.

Proč není více filmů jako Riddick nebo Serenity? !

Corvus
  1x    8.9.2017 07:24 Corvus

@ odpověď na komentář od Mr.Lolendo:K tvé poslední otázce: Protože ne každý chce točit opulentní vyvražďovačky se scénářem pro 3 leté děti. Čím člověk stárne, tím má potřebu světu něco sdělit a to je jednoznačně i případ Scotta, který neváhá otevřít téma etiky, robotiky a Boha (Prometheus/Covenant) . Holt se každý nějak vyvíjí... Je ale fakt, že špičkových sci-fi už se moc netočí... nebo vznikne digitálně přeprodukovaný průjmíček typu Jupiter vychází...

Mr.Lolendo napsal:Logika těch posledních dvou dílů je vykuchat peněženky casual divákům. Je to stejná slátanina jako nové Star Wars tedy sedmička. Kdežto Rougue One je pocta Ságy.

Poslední HC dobré sci-fi bylo asi Cargo.

Covenanta bych směle hodil do pytle s filmem Život. Taky Alien vyvražďovačka tupá.

Proč není více filmů jako Riddick nebo Serenity? !

Mr.Lolendo
  1x    7.9.2017 23:09 Mr.Lolendo

@ odpověď na komentář od Zack:Logika těch posledních dvou dílů je vykuchat peněženky casual divákům. Je to stejná slátanina jako nové Star Wars tedy sedmička. Kdežto Rougue One je pocta Ságy.

Poslední HC dobré sci-fi bylo asi Cargo.

Covenanta bych směle hodil do pytle s filmem Život. Taky Alien vyvražďovačka tupá.

Proč není více filmů jako Riddick nebo Serenity? !

Zack napsal:Absolutní souhlas s Corvusem. Přesně takhle to vidím já, a to jsem si uz chvilkama myslel, že jsem v tomhle názoru sám, protože proklatě málo fandu Vetřelců hledí na Promethea A Covenanta tak, jak si to napsal!

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.