Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

V EA vidí budoucnost ve streamování her podobě jako Netflix u filmů

Středa 13.9.2017 11:11
Autor: Michal "Miky" Burian, Rubrika: Novinky
PC, PS4, Xbox One, Switch

V EA vidí budoucnost ve streamování her podobě jako Netflix u filmů
V současné době tomu ale brání infrastruktura sítě. Za pár let by to ale mohlo být jinak.

 

Ve společnosti Electronic Arts se připravují na nový obchodní model, kdy nebudou své hry pouze prodávat, ale rovněž pronajímat podobě jako Netflix filmy a Spotify hudbu. Chris Evenden na konferenci Deutsche Bank řekl, že v EA budují infrastrukturu z hlediska produktu i z hlediska marketingu, aby mohli své hry přesunout na novou platformu, která by během několika příštích let mohla být standardem.

„Svět her se bude měnit podobný způsobem, jako se změnil svět hudby a filmů. Lidé přestali hudbu a filmy nakupovat a jen si tyhle produkty pronajímají,“ poznamenal Evenden. Ten si je zároveň vědom bariér, které v současné době brání masivnímu rozšíření streamování her.

EA už si streamování vyzkoušeli. S jednou významnou internetovou firmou provedli test a streamovali Battlefield. Test dopadl výborně, rozdíly mezi normální verzí nebyly znatelné, ale pochopitelně k tomu byl potřeba rychlý internet, který v dnešní době bohužel každý nemá, respektive by chtěl mít, ale brání v tom zastaralá infrastruktura sítě, a to nejenom v České republice.

Lidé z EA ve streamování her věří. Jedním z důvodu jsou nižší náklady zákazníka. Díky tomu by se tak hraní her mohlo ještě rozšířit a zaujmout další hráče.

„Pokud chcete ve Spojených státech hrách FIFU, bude vás to stát 460 dolarů. Musíte si koupit hru a musíte si koupit konzoli. Pokud bychom hry streamovali, mohlo by vás to stát třeba jen 10 dolarů měsíčně a stačí vám k tomu inteligentní televize,“ konstatoval Evenden a dodal, že desetidolarovou částku měsíčně nemáme brát za hotovou věc. Musí vše ještě spočítat, ale tak nějak by to mohlo fungovat.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
lara
      18.9.2017 01:08 lara

@ odpověď na komentář od meezy5:za mne GTA 5 a novodobý Wolfenstein a pak nějaká ta nezávislá scéna jinak ubisoft a EA za poslední léta nic moc snad krom TITAN FALL 2 od EA

meezy5 napsal:akorad tim zvysi pirateni, co se stalo s photoshopem kdyz ho dali na stejnou platformu? ano samozrejme, pirati se jeste vic nez kdy driv, stejne tak by dopadly hry, 90% her co vyjde stejne nestoji za nic, optimalizace a celkova kvalita tech her je taky mnohem horsi nez pred lety a to i vzhledem k neporovnatelne vykonnejsimu hardwaru co ted je k dispozici a za nic jinyho nez za vyzkouseni a rychly smazani nestoji . posledni hra, ktera si zaslouzila podporit vyvojare a studio koupi je gta 5 a to jak na starych platformach tak port na pc .

lara
      18.9.2017 01:06 lara

co bych řekl k tomuto ehm no asi takhle: v současnosti si koupíte hru a můžete hrát ať už s dokoupeným dodatečným obsahem či bez super ALE PROBOHA DOUFÁM ŽE NENASTANE DOBA A ONA UŽ VLASTNĚ bohužel svým způsobem je prostřednictvím geforce NOW ale doufám že steam a ostatní nezavedou měsíční nebo roční poplatky jen za to že budem moc hrát naše zakoupené hry to by mě asi odvezli na psychárnu a myslím že by spousta lidí přestalo hry hrát

meezy5
  1x    14.9.2017 22:22 meezy5

akorad tim zvysi pirateni, co se stalo s photoshopem kdyz ho dali na stejnou platformu? ano samozrejme, pirati se jeste vic nez kdy driv, stejne tak by dopadly hry, 90% her co vyjde stejne nestoji za nic, optimalizace a celkova kvalita tech her je taky mnohem horsi nez pred lety a to i vzhledem k neporovnatelne vykonnejsimu hardwaru co ted je k dispozici a za nic jinyho nez za vyzkouseni a rychly smazani nestoji . posledni hra, ktera si zaslouzila podporit vyvojare a studio koupi je gta 5 a to jak na starych platformach tak port na pc .

Rascal
  2x    14.9.2017 12:55 Rascal

Budoucnost EA vidí v tom že jim lidi budou každej měsíc cálovat. Já budoucnost vidím v tom minimalizovat pravidelný platby. Většina dětí to tady pochopí teprve až se začnou starat sami o sebe.

eVe-CZ
      13.9.2017 22:14 eVe-CZ

@ odpověď na komentář od NoLimiT:Měj se kámo :-)

NoLimiT napsal:Někdy snad pochopíš že se s někým nemá cenu prostě hádat... Jak se říká moudřejší ustoupí a s blbcem bavíš nebo mu něco vysvětlíš je tvrdohlavý

NoLimiT
  1x    13.9.2017 22:03 NoLimiT

@ odpověď na komentář od eVe-CZ:Někdy snad pochopíš že se s někým nemá cenu prostě hádat... Jak se říká moudřejší ustoupí a s blbcem bavíš nebo mu něco vysvětlíš je tvrdohlavýKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

eVe-CZ napsal:Ty si šašek :-D :-D nemáš na to asi co víc říct , chápu není totiž co . Možná si na tý základce měl ještě pár let zůstat kámo :-) , ale už prosím neodpovídej , konverzace s tebou je jak se sfetovaným pubertákem , ani se špetkou nějakého porozumění či smyslu :-)

4xII
      13.9.2017 18:45 4xII

...

eVe-CZ
      13.9.2017 17:57 eVe-CZ

@ odpověď na komentář od NoLimiT:Ty si šašek :-D :-D nemáš na to asi co víc říct , chápu není totiž co . Možná si na tý základce měl ještě pár let zůstat kámo :-) , ale už prosím neodpovídej , konverzace s tebou je jak se sfetovaným pubertákem , ani se špetkou nějakého porozumění či smyslu :-)

NoLimiT napsal:Ty kluku usatej koukam že to máš v ty hlavě ještě pomotany :)

NoLimiT
      13.9.2017 16:58 NoLimiT

@ odpověď na komentář od eVe-CZ:Ty kluku usatej koukam že to máš v ty hlavě ještě pomotany :-)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

eVe-CZ napsal:Mimo můžeš bejt tak akorát ty bro :-) pan poučovatel :-D :-D :-D ... mě nezajímá co z něj kdo koupil , jestli sony nebo microsoft nebo htc :-D :-D :-D já se bavím o jedný službě , o tý službě co začala a taky rychle skončila . Ty snad vidíš že by onlive šlo nadále používat ? Já ne . V roce 2015 šla do důchodu , po těch neskutečných doláčů co do této služby investovali . Mě 5 let funkčnosti jako dlouhá životnost nepřijde . Je to sakramensky málo . To je jak kdyby steam bežel 5 let a ty si říkal že tu byl hodně dlouho a že extrémě vydělal :-D :-D : fór roku .

Monkeyskunk
      13.9.2017 16:47 Monkeyskunk

@ odpověď na komentář od Ria Kon:Dočkej času.... . :-)

Ria Kon napsal:To samé mohli lidé přednášet o oněch službách jako je EA/Origin Access před pár lety taky. A? Nevím o nějaké exkluzivní hře, kterou jde hrát pouze s předplatným.

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.