Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

PS4 dostává update 5.0, který přidal české rozhraní

Úterý 3.10.2017 12:00
Autor: Michal "Miky" Burian, Rubrika: Novinky
PS4

PS4 dostává update 5.0, který přidal české rozhraní
Očekávaná aktualizace právě dorazila. Co vše obsahuje?

 

Bez většího humbuku dnes dopoledne dorazila očekávaná aktualizace systému PlayStation 4 a PlayStation 4 Pro. Verze 5.0 přidává především české rozhraní, ale i další novinky. Pojďme se na ně podívat.

Uživatelské rozhraní od dnešního dne podporuje nové jazyky, včetně češtiny, maďarštiny, rumunštiny, řečtiny nebo vietnamského jazyka. Po nainstalování aktualizace si tak můžete nastavit češtinu. V našem mateřském jazyce je ale pouze rozhraní konzole, nikoliv PlayStation Store (to se očekávalo, je tam moc textů) a bohužel lokalizace nemá vliv ani na hry, které jsou sice v češtině, ale z důvodů chyby jsou v češtině jen příběhové texty. Tohle se týká například Assassin's Creed: Unity nebo Black Flag.

Pořídili jsme pro vás screenshoty českého rozhraní PlayStationu 4. Pod galerií informace o dalších novinkách, které update 5.0 přinesl.

Aktualizace 5.00 přidává i nové funkce, včetně rodinných účtů, usnadňuje správu přátel a přidává nové funkce pro živá vysílání, notifikace a mnoho dalšího.

Výraznou novinkou je master/podúčet, který byl přepracován tak, aby byl vhodnější pro rodiny. Podle Sony nabízí flexibilnější zážitek, usnadňuje nastavení PSN účtů pro děti a umožňuje nastavení rodičovské kontroly pro každého uživatele rodiny. Každá rodina na PS4 má svůj manažer, kde se určuje váha, respektive pravomoc, jednotlivým účtům. Rodičem nebo poručníkem může být více účtů. Rodičové a poručníci mohou přizpůsobit úrovně rodičovské kontroly zvlášť pro každý podřízený účet, například omezit věkovou kategorii nebo přístup na internet.

Další vylepšení se týká seznamu přátel. Místo aktuální karty ‘Favourite Groups’ (oblíbené skupiny) je v sekci přátelé ‘Custom Lists’ (vlastní seznam). V něm můžete vytvářet a upravovat vlastní seznamy vašich přátel a přiřadit je do konkrétních skupin na základě her, které hrajete, nebo do skupin přátel, s kterými se chcete setkávat online. Například můžete vytvořit seznam vašich spoluhráčů Destiny 2 a poté je snadno pozvat do raidu.

Teď dobrá zpráva pro ty z vás, kteří rádi streamují. Pokud jste si na své PS4 vytvořili komunitu, můžete ji snadno pozvat ke sledování vašeho živého streamu. Druhé vylepšení streamování se týká PS4 Pro, Twitch nově podporuje rozlišení 1080p a 60fps.

Také došlo na zprávy. Přes zprávy na PS4 můžete sdílet jednotlivé skladby, které si vaši přátelé mohou poslechnout přímo ve zpráva na PS4, případně ve svém mobilním zařízení a jednoduše si skladby přidat do aplikací Spotify a PS Messages.

Hodit se bude aktualizace notifikací. Konečně je možné si deaktivovat vyskakující upozornění, že vám někdo poslal zprávu. Hodí se během sledování filmu nebo hraní hry, aby vás nic a nikdo nerušil. Pokud nechcete vypnout upozornění na zprávu, ale zároveň vám připadá oznámení moc velké, tak je možné v nastavení zvolit, aby se vám při notifikaci objevila jen ikonka uživatele. Změnit jde ale i barva pop-up upozornění, na výběr je bílá (výchozí) nebo černá.

Aktualizace se dočkalo i Quick Menu (rychlé menu), které nově zobrazuje oznámení a stav stahování hry/aplikace. Nemusíte tak lézt do hlavní nabídky a klikat na další ikonky. V rychlém menu ještě naleznete ikonku pro opuštění párty.

Poslední novinka se zaměřila na vylepšený prohlížeče turnajů.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
Ratos
      4.10.2017 13:19 Ratos

@ odpověď na komentář od Marek_Tvrdy:Presne, hned jsem to zkousel taky, treba to do budoucna vyvojari jeste opatchuji, je to urcite skoda ...

Marek_Tvrdy napsal:Takže ani čeština Blues & Bullets nepojede. A jelikož tvůrčí tým již neexistuje, tak hru bude možné hrát v češtině nadále pouze na PC. Docela mě to mrzí, protože fyzicky ty české texty v konzolových verzích jsou.

Marek_Tvrdy člen redakce
  2x    4.10.2017 12:41 Marek_Tvrdy

Takže ani čeština Blues & Bullets nepojede. A jelikož tvůrčí tým již neexistuje, tak hru bude možné hrát v češtině nadále pouze na PC. Docela mě to mrzí, protože fyzicky ty české texty v konzolových verzích jsou.

Ondrej_V
      4.10.2017 11:24 Ondrej_V

@ odpověď na komentář od cernejstri1:Nejspíš :-D

cernejstri1 napsal:Tak to mam pocit ze by se o to museli postarat vývojáři her ze by museli poslat balíčky z opravou ale to oni na to z daleko s*** :-D

cernejstri1
      4.10.2017 10:01 cernejstri1

@ odpověď na komentář od Ondrej_V:Tak to mam pocit ze by se o to museli postarat vývojáři her ze by museli poslat balíčky z opravou ale to oni na to z daleko s*** :-DKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Ondrej_V napsal:Tak pokrok to je. Ale ještě by to chtělo nějak napojit češtinu na poločeštinozmvrený hry. Store nevadí, to by museli upravit text u každé položky, to bych nepřál nikomu to psát.

Ondrej_V
      4.10.2017 03:44 Ondrej_V

Tak pokrok to je. Ale ještě by to chtělo nějak napojit češtinu na poločeštinozmvrený hry. Store nevadí, to by museli upravit text u každé položky, to bych nepřál nikomu to psát.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

SteveHood
      3.10.2017 23:13 SteveHood

@ odpověď na komentář od Golradir:To je již od bety ;-)

Golradir napsal:Dokonce i Spotify je v češtině :)

Golradir
  1x    3.10.2017 22:44 Golradir

Dokonce i Spotify je v češtině :-)

SteveHood
  1x    3.10.2017 22:04 SteveHood

@ odpověď na komentář od cernejstri1:Diakritika scházela úplně tuším.

cernejstri1 napsal:Pecka i klavesnice je v CZ :-) Tak za to sem rád
Nebo v ENG klavesnici mám pocit že scházeli u nějakých pismen háčky

cernejstri1
      3.10.2017 21:50 cernejstri1

Pecka i klavesnice je v CZ :-) Tak za to sem rád
Nebo v ENG klavesnici mám pocit že scházeli u nějakých pismen háčky

Ria Kon
  1x    3.10.2017 20:58 Ria Kon

@ odpověď na komentář od Ersagon:Tak už to nahráli, dík. Zítra budou mít zákazníci fresh češtinu :-)

Ersagon napsal:Ahoj, myslím, že tohle je to, co hledáš: [ odkaz ]

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.