Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Zamyšlení nad donate systémem a přijetí prohry

Pátek 6.10.2017 20:30
Autor: Michal "Miky" Burian, Rubrika: Novinky

Zamyšlení nad donate systémem a přijetí prohry
Jak se nám dařilo/nedařilo, co jsme za vaše peníze udělali a co bude dál.

 

V květnu letošního roku jsme na Zingu rozjeli první verzi našeho donate systému, o který si někteří z vás dlouho psali. Po pěti měsících je čas si přiznat, že jsme, zejména tedy já samotný, pojali donate systémem špatně a nastal správný čas si přiznat prohru. Teď se hlavně nelekejte, existenci Zingu to nijak neohrozí.

Donate systém jsem totiž od začátku bral jako možnost, jak navýšit rozpočet Zingu, abych mohl vyplácet lepší peníze svým redaktorům a zároveň, aby si Zing mohl dovolit publikovat články, které nepatří mezi ty nejvíce zajímavé. Jinými slovy i články, které si nezískají takovou pozornost vás čtenářů, ale zároveň je velká škoda, že se o těchto věcech na českých a slovenských webech tolik nepíše. Z toho důvodu jsem vám během představení donate systému slíbil nové formáty zpravodajství, rozhovory s osobnostmi herního světa nebo podrobnější pokrytí her, které vás zajímají.

Chtěl bych osobně poděkovat všem, kteří nám přispěli. Vašich peněz si vážím a věřím, že jsme se vám za váš příspěvek odměnili naší prací a články, které každý den vydáváme. Právě díky vám se nám podařilo rozšířit zpravodajství Zingu a nalézt nové formáty. Osobně jsem hodně pyšný na dva nové formáty. Konkrétně jde o videospeciál Jak se hraje od Filipa Němce a o speciály zaměřené na deskovky, které sepisuje Jakub Němec. Zmínit se určitě hodí také několik rozhovorů s vývojáři: komunitní rozhovor s tvůrci Kingdom Come: Deliverance a rozhovor s hlavním scénáristou Total War: Warhammeru 2. Mohu prozradit, že další rozhovory čekají v redakčním systému a již brzy si je budete moci přečíst. No a v neposlední řadě již tradiční recenze o méně profláknutých hrách, které na Zingu pravidelně vydáváme, a novinky a články o východních hrách. Vím, někteří z vás na tyto hry nadávají a nechápou proč o nich píšeme, ale věřte mi, že je na Zingu vcelku početná skupinka čtenářů, která o tyto novinky a články stojí. Tak prosím mějte ohledy na tento obsah, který je bonusem k celkovému zpravodajství na Zingu, a nijak neomezuje standardní obsah.

Výše zmíněné jsme vytvořili za podpory několika z vás. Do dnešního dne nám na účet přišlo 11 882 korun. Z toho v současné době disponujeme částkou 3732 korun, kterou využijeme v nadcházejících týdnech a měsících. Do nových formátů a článků a do odměn pro redaktory jsme tak za pět měsíců investovali 8150 korun, které jste nám poslali.

Flintu do žita neházíme. Donate systém byla a stále je pouze možnost, jak rychleji a snadněji rozšířit zpravodajství na Zingu a dopřát mým pracovitým autorům peníze, které si za svou práci zaslouží. Donate systém tedy nerušíme. Několik z vás nám pravidelně zasílá příspěvky, za které vám opět mnohokrát a upřímně děkuji. Místo zrušení se zamýšlíme nad jeho pojetím a prezentací vám čtenářům.

Napište prosím do komentářů, jak byste si představovali, abychom vám donate program prezentovali, co byste od nás chtěli a klidně i mnoho dalšího. Vaše názory jsou totiž důležité, právě pro vás každý den sepisujeme články o hrách.

Děkuji za váš čas, a ještě jednou děkuji všem, kteří nám přispěli, a předem děkuji těm, kteří si najdou pár minut svého času a sepíšou své názory/nápady do komentářů. Poté se rozhodneme, jak s donate systémem naložíme.

Michal Burian
šéfredaktor Zing.cz

Chcete podpořit Zing.cz?

Pokud nás chcete také podpořit, využít k tomu můžete Zing.cz produkt v našem obchodě Xzone.cz (minimum je 25 korun) nebo nám poslat libovolnou částku skrz bankovní účet 273627327/0300 - nemusíte se nikde registrovat. Vzkaz pro redakci (kupříkladu vaší přezdívku na Zingu) napište do poznámky u platby. Účet je u ČSOB a příjemcem je Zing s.r.o. Pokud nemáte bankovní účet, lze zaplatit také na kterékoliv pobočce ČSOB.

Pro zahraniční platby je IBAN: CZ95 0300 0000 0002 7362 7327 a SWIFT CEKOCZPP.

Při platbě skrz Xzone.cz přijímáme kreditní karty Visa, VisaElectron, MasterCard a Maestro. Zaplatit můžete i bez nutnosti registrace na Zing.cz. Platební bránu poskytuje ČSOB, nikoliv Xzone s.r.o.

Pro platbu můžete využít rovněž QR kód, kde jsme příspěvek stanovili na 100 korun.

Poskytnutý příspěvek je považován za dar ve smyslu §2055 a násl. Zákona č.89/2012, Občanský zákoník, nezakládá obdarovanému žádnou povinnost poskytnout dárci jakékoliv protiplnění a bude obdarovaným plně využit na darovaný účel.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
Miky člen redakce
      15.10.2017 19:40 Miky

@ odpověď na komentář od Madkyng:Každý má jiné názory, to je zcela normální. Já si pro donate systém představuji jiné využití, a ne abych vybrané peníze investoval do koupě her. To není ani reálné. Musely by se vybrat tisíce a tisíce měsíčně, abychom mohli všechny hry kupovat, ale k čemu by to bylo? To je lepší ty peníze dát do věcí, které Zing posunou kupředu.

Madkyng napsal:"... Takhle si já donate systém tedy nepředstavuji. .... "
A tohle je přesně ten důvod, proč donate neuspěl. Pokud něco nesplňuje Vaší představu o tom, jak by to mělo fungovat, tak nejste ochoten zkusit jiný přístup nebo to změnit. Snažit se našroubovat ostatním lidem svojí představu a pak se vyhlásit prohru. V 28-ti letech mít takovýto zkostnatělý přístup.... . no, kdo chce kam, pomozme mu tam. Mám Zing rád, ale přístup šéfredaktora mne hluboce zklamal.

Madkyng
  4x    15.10.2017 19:10 Madkyng

@ odpověď na komentář od Miky:"... Takhle si já donate systém tedy nepředstavuji. .... "
A tohle je přesně ten důvod, proč donate neuspěl. Pokud něco nesplňuje Vaší představu o tom, jak by to mělo fungovat, tak nejste ochoten zkusit jiný přístup nebo to změnit. Snažit se našroubovat ostatním lidem svojí představu a pak se vyhlásit prohru. V 28-ti letech mít takovýto zkostnatělý přístup.... . no, kdo chce kam, pomozme mu tam. Mám Zing rád, ale přístup šéfredaktora mne hluboce zklamal.

Miky napsal:Uvědomuješ si, kolik bychom museli měsíčně vybrat, abychom kupovali hry za své? To je nepředstavitelné. Navíc hry hodnotí každý redaktor podle svého, tak jak se mu hra líbí nebo naopak nelíbí. To, zda je to AAA nebo ne v tom nehraje roli. Takhle si já donate systém tedy nepředstavuji. Donate je na to, aby pomohl webu ve vývoji, ve vylepšení a v zavedení nových věcí. V posledních dvou měsících kupříkladu využívám peníze z donate na to, abych mohl vydávat dva články za den - z rozpočtu by se to pokrylo těžko. Stejně tak ho využívám v momentech, kdy nemohu psát tolik novinek, protože se věnuji jiným důležitým věcem - hlavně přípravě zbrusu nového Zingu, který chceme brzy spustit.

Lootmaster
      12.10.2017 11:41 Lootmaster

Groo: to každopádně...uz jen v nedoceneni kvality toho pořadu...ale to je subjektivní kdyby tam nerapoval a pustil Bacha asi by mi udelal radost , ale nikdo by se nedíval...jde nám tady o donate system .Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Groo
      12.10.2017 11:32 Groo

@ odpověď na komentář od Lootmaster:Nakouslej koblížek? To jako fakt? Tak na tohle jsem už moc starej...Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Lootmaster napsal:Groo: mě jde jen o marketingový model.... prispivas měsíc jsi nakouslej koblizek no a za 12 měsíců zlatá kobliha...funguje to ...

Lootmaster
      12.10.2017 11:22 Lootmaster

Groo: mě jde jen o marketingový model.... prispivas měsíc jsi nakouslej koblizek no a za 12 měsíců zlatá kobliha...funguje to ...Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Groo
      12.10.2017 11:13 Groo

@ odpověď na komentář od Lootmaster:Tak já třeba chápu moc dobře, proč je ta dotyčná figurka tak úspěšná, on prostě cílí na určitou skupinu lidí a těm dává co chtějí, proto má úspěch. Spíš mne ale děsí stav dnešní společnosti, pokud může uspět s tím co předvádí. Každopádně ne každý se pro peníze sníží k něčemu takovému, naštěstí jsou lidé, kteří mají jistou úroveň, pod kterou se nesníží ani kvůli prachům... ;-)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Lootmaster napsal:Já se vůbec nedivím, že to nechápete a výsledky to dokazují bez změny myšlení nevyberete vůbec nic. Tady je každá dobrá rada škoda....

Lootmaster
      12.10.2017 09:16 Lootmaster

Já se vůbec nedivím, že to nechápete a výsledky to dokazují bez změny myšlení nevyberete vůbec nic. Tady je každá dobrá rada škoda....Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

unholyU
  1x    12.10.2017 06:17 unholyU

@ odpověď na komentář od Lootmaster:pocitam ze je to vtip !

Lootmaster napsal:Miky: mrkni na to jak to dělá fatty pillow sám a budeš mít i auto na firemní akce.... par chytrých a jednoduchých kroků.

Pisstol
  1x    12.10.2017 00:08 Pisstol

Řekl bych, že spousta zdejších návrhů směřuje trochu jiným směrem. Po zavedení donate jde vidět, že je tady něco navíc. A to byl podle mého původní záměr.

(například) 50 měsíčně je jako dvě piva nebo nějaká prasárnička ve fástfůdu. Je to něco, co bez mrknutí utrácíme denně. Pokud chce někdo podpořit oblíbený web, není to pro něj problém.

Jak už jsem psal, obsahově zde není co vytknout. A nakonec, slovo DONATE znamená darovat. A darovat znamená nic za to nechtít. Někteří si to zde asi špatně překládají. Nějaké bonusy pro děti ve formě například žužu ikonek u nicku no budiž, pokud na to mají v zingu prostor.

A ještě. Mrkl jsem teda na fatty pillow a je mi z toho spíše trošku špatně. Z něj bych si rozhodně příklad nebral. Tam už zdravý rozum jaksi chybí. A trošku bych si dával pozor i na ty, co ho nějak vyzdvihují :-)

Lootmaster
      11.10.2017 22:46 Lootmaster

Miky: mrkni na to jak to dělá fatty pillow sám a budeš mít i auto na firemní akce.... par chytrých a jednoduchých kroků.

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.