Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Microsoft nebude k Xboxu One X dávat adaptér pro Kinect

Středa 11.10.2017 13:44
Autor: Michal "Miky" Burian, Rubrika: Novinky
Xbox One

Microsoft nebude k Xboxu One X dávat adaptér pro Kinect
Zájemci si ho budou muset zvlášť koupit. Stojí necelých tisíc korun.

 

Stále více indicií směřuje k tomu, že Microsoft postavil pohybový senzor Kinect na vedlejší kolej. Na Xboxu 360 zažíval Kinect své nejlepší časy, celá rodina se bavila u hraní menších, ale zábavných titulů. Pokračovat se mělo na Xboxu One. V době vydání konzole byl v prodeji výhradně bundl s vylepšeným Kinectem ve verzi 2.0. Po roce a několika měsících si ale společnost uvědomila, že na trhu ztrácí a představila balení Xboxu One bez Kinectu. Díky tomu šla cena dolu, zatímco s Kinectem stál Xbox One přemrštěných 500 dolarů (o 100 více než PS4), bez Kinectu se cena dostala na 399 dolarů, což byla i cena PS4.

Po této změně se prodeje Kinectu ale téměř zastavily. Mohl za to hlavně nedostatek zajímavých her. Na Xboxu 360 bylo stále co hrát, ale Xbox One pro Kinect nenabídl nic extra. Situaci nepomohl ani modernější Xbox One S. U něj tvůrci na Kinect vůbec nemysleli a Microsoft adaptér pro Kinect přibalil do krabice. Tato nabídka ale končí. Za pár měsíců již v krabici s Xboxem One S adaptér nenaleznete.

U připravovaného Xboxu One X to bude stejné. Ani ten nebude podporovat Kinect a bude pro něj potřeba adaptér. Ten ale v krabici s konzolí nenalezneme. Zájemci si ho budou muset zvlášť koupit. Jeho cena je 40 dolarů (u nás necelých tisíc korun). Pokud ale máte adaptér pro Kinect z Xboxu One S, bude fungovat i na Xboxu One X.

O nezájmu o Kinect svědčí i propagace, ta je ze strany Microsoft téměř nulová. Není to ale škoda? Kdyby Microsoft investoval do vývoje her, mohl by zájem o Kinect být větší. Nebo už máme tuhle vlnu za sebou?

Xbox One X, nejvýkonnější verze konzole od Microsoftu, dorazí na trh 7. listopadu 2017.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
kajny18
      11.10.2017 21:13 kajny18

Jo u Xboxu 360 to bylo popularni, protoze Kinect bylo jediny zarizeni, ktery snimalo vase telo a ne ovladace, jako u PSka nebo Nintenda. Navic pro to bylo vyvijeno plno zabavnejch her. Dneska uz je tady virtualni realita a Kinect vlastne nema smysl. Navic hry uz se na to ani poradne nedelaji myslim.

koubecx
      11.10.2017 14:41 koubecx

Nechápu, proč by se k tomu měl přibalovat. U Ska taky nebyl. Stávající majitel Kinectu si o něj mohl zažádat a byl mu doručen zdarma. To byla ale pouze časově omezená akce.

Lubajz
      11.10.2017 14:03 Lubajz

Docela tohle chápu, ty lidi co mají kinect buď budou hrát stejně klidně na starším One, protože pochybuju, že ještě vyjdou nový hry na to, který by využily výkon One X. A aspoň se Microsoft zaměří na lepší věci a tuhle zbytečnost pomalu pohřbí :-DKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.