Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Přiblížení obtížností a New Game Plus v The Evil Within 2

Čtvrtek 12.10.2017 17:48
Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček, Rubrika: Novinky
PC, PS4, Xbox One

Přiblížení obtížností a New Game Plus v The Evil Within 2
Mimo jiné dojde na obtížnost, která nezahrnuje automatické ukládání ani vylepšování zbraní či postavy a dovoluje manuálně uložit hru jen sedmkrát.

 

Horor The Evil Within 2 vychází už zítra a tvůrci se snaží hráče a fanoušky patřičně připravit na další hororový zážitek. Součástí příprav je i přiblížení nastavení obtížnosti. Jestli vás zajímá hlavně příběh a nenáročný zážitek, můžete si zvolit obtížnost Casual, díky níž nebudete muset řešit třeba správu inventáře. Zdrojů bude dostatek a s nepřáteli se vypořádáte poměrně snadno. Od začátku máte také odemčenou schopnost Bottle Break, díky níž není problém zbavit se nepřítele, který vás chytí, pokud máte v inventáři lahev. Uživatelé gamepadů navíc mohou s touto obtížností využívat asistenci při míření.

Pro ty, kteří chtějí základní hororový zážitek, ale nikoliv kdovíjak drsnou výzvu, je ideální střední obtížnost nazvaná Survival. Musíte dávat větší pozor na správu inventáře a nejspíš nebudete mít dost zdrojů na to, abyste mohli všechny nepřátele jednoduše postřílet. V rámci Survival obtížnosti je doporučeno postupovat pomalu a opatrně, nicméně i zde je v případě nutnosti k dispozici asistence při míření.

Pak je tu Nightmare pro ty, kteří si užívají výzvu, nebo pro zkušené hráče survival hororů. Zdrojů je málo, munici musíte většinou vyrábět, nepřátelé hodně vydrží a k hraní je třeba přistupovat takticky a bez asistence při míření. Obecně je tato obtížnost určena hlavně pro ty, kteří milovali obtížnost prvního dílu. Tentokrát je ale Nightmare odemčena od samého začátku, náročností se pohybuje někde mezi nastavením Survival a Nightmare v prvním díle a je uzpůsobena k tomu, aby s ní bylo možné hru dohrát, aniž byste ji již znali.

Po dohrání The Evil Within 2 na jakoukoliv z těchto obtížností se vám odemkne New Game Plus s možností projít hru znovu a využívat nové obleky a výbavu hlavního hrdiny. Úroveň obtížnosti, na níž jste hru dohráli, má přitom vliv na to, jaké nové věci v New Game Plus dostanete, přičemž by mělo jít hlavně o zbraně. V tomto módu každopádně naleznete větší množství zeleného gelu a zbraňových součástek, abyste mohli lépe vylepšit svou postavu. Věci, na něž narazíte při prvním hraní, může mít dokonce vliv na to, jak bude Sebastian v New Game Plus vypadat.

Odměnou za dohrání hry je také zpřístupnění čtvrté obtížnosti nazvané Classic, která je určená pro ty nejnáročnější hráče. Classic je jako Nightmare, ale musíte se obejít bez automatického ukládání. Když zemřete, odporoučíte se na úvodní obrazovku hry. Možnosti manuálního ukládání jsou také omezené, za celou hru lze uložit postup pouze sedmkrát. Rozlučte se i s možností vylepšovat Sebastiana a jeho zbraně, takže si musíte vystačit s jeho základními parametry a pro přežití moudře využívat každou zbraň a předmět.

Každý si tak zjevně přijde při volbě obtížnosti The Evil Within 2 na své. A jestli si chcete zkrátit čekání na vydání hry, můžete se zaposlouchat do podle mého názoru velmi povedené ústřední skladbyu, jejíž kompletní verze se konečně objevila na YouTube. Jestli je vám song nějak povědomý, možná to bude tím, že jeho zkrácená verze doprovázela první trailer z letošní E3.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
dopitapetr
      20.1.2018 12:01 dopitapetr

A je dohráno na Survival. Rozhodně to bylo daleko jednodušší než jednička, ve které jsem se nespočetkrát seknul. Taky souboje s bossy byly o dost jednodušší. Všechny včetně toho finálového jsem sundal na první pokus. Taky munice i lékárniček bylo o dost více než v jedničce. Ale celkově mě hra bavila a užil jsem si ji. Doufám, že se někdy v budoucnu dočkáme třetího dílu.

vertigo
      13.10.2017 16:02 vertigo

Casual to jistí :-D Opatřím až tak po dušičkách, vrámci zachování sychravé podzimní atmošky :-D

☩ SVERIGE ☩
      13.10.2017 14:45 ☩ SVERIGE ☩

@ odpověď na komentář od Duri22:shadow of war melo Denuvo ale Evil Within 2 denuvo nemelo

Duri22 napsal:A shadow of war malo ci nemalo denuvo pretoze to tiez bolo sup sup na nete, inak chcem sa spytat neviem ci ste aktualizovali ovladace nvidia na 387. 92 ja hej a vsimol som si napr. V Arkham Knight je efekt dazda ovela realnejsi plast je cely mokri a batmobil je cely leskly od dazda iba taka poznamka ci aj niekto iny zaznamenal zmenu :)

dopitapetr
  1x    12.10.2017 23:29 dopitapetr

Jedničku jsem hrál na Survival. U dvojky na tom nebudu nic měnit :-)

SteveHood
      12.10.2017 23:12 SteveHood

@ odpověď na komentář od Duri22:Mělo denuvo. denuvo již cracknou rychle.

Duri22 napsal:A shadow of war malo ci nemalo denuvo pretoze to tiez bolo sup sup na nete, inak chcem sa spytat neviem ci ste aktualizovali ovladace nvidia na 387. 92 ja hej a vsimol som si napr. V Arkham Knight je efekt dazda ovela realnejsi plast je cely mokri a batmobil je cely leskly od dazda iba taka poznamka ci aj niekto iny zaznamenal zmenu :)

Duri22
      12.10.2017 23:07 Duri22

@ odpověď na komentář od SteveHood:A shadow of war malo ci nemalo denuvo pretoze to tiez bolo sup sup na nete, inak chcem sa spytat neviem ci ste aktualizovali ovladace nvidia na 387. 92 ja hej a vsimol som si napr. V Arkham Knight je efekt dazda ovela realnejsi plast je cely mokri a batmobil je cely leskly od dazda iba taka poznamka ci aj niekto iny zaznamenal zmenu :-)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

SteveHood napsal:Vývojáři denuvo odstranili, tak to šlo lehce :-)

SteveHood
  1x    12.10.2017 23:03 SteveHood

@ odpověď na komentář od Duri22:Vývojáři denuvo odstranili, tak to šlo lehce :-)

Duri22 napsal:No to som aj ja pozeral, chlapci od CODEX su sikovny :)

Duri22
  1x    12.10.2017 22:51 Duri22

@ odpověď na komentář od ☩ SVERIGE ☩:No to som aj ja pozeral, chlapci od CODEX su sikovny :-)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

☩ SVERIGE ☩ napsal:celkem sranda v evropě to este nevyslo a uz je to na netu XD

navzdyhrac
      12.10.2017 21:45 navzdyhrac

Nevím jestli v prvním díle to byla obtížnost Nightmare, mám za to že to byla Akumu a to se mě podařilo dohrát, ale v této obtížnosti fungovaly checkpointy a i tak než jsem se dostal k dalšímu jsem některé úseky opakoval nesčetněkrát, ale ta obtížnost classic vypadá nereálně.

☩ SVERIGE ☩
  1x    12.10.2017 21:40 ☩ SVERIGE ☩

celkem sranda v evropě to este nevyslo a uz je to na netu XD

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.