Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Tvůrci Forzy Horizon 3 připravují akční RPG v otevřeném světě

Čtvrtek 23.11.2017 15:11
Autor: Michal "Miky" Burian, Rubrika: Novinky
Xbox One, PC

Tvůrci Forzy Horizon 3 připravují akční RPG v otevřeném světě
Playground Games se chtějí zaměřit na další žánr. Aktualizováno.

 

Aktualizace: Včera jsme se dozvěděli, že studio Playground Games připravuje nové akční RPG v otevřeném světě. Vývoj se naplno rozjede v nových kancelářích v anglickém Leamington Spa.

Playground Games do dnešních dnů pracovali pouze na závodní sérii Forza Horizon. Nejspíš i z těchto důvodu nabírají nové posily, které rozšíří jejich řady. Portál Gamesindustry reportuje, že se na palubu přidal bývalý senior-producent Battlefieldu 2 Sean Eyestone, který pracoval deset let v Kojima Productions na Metal Gear Solid V: The Phantom Pain a Ground Zeroes.

Mezi dalšími členy nalezneme ex-zaměstnance Rockstar North (GTA V) Ninja Theory (Hellblade) - šéf designérů Will Kennedy a combat designér Juan Fernandez di Simon.

Po tomto rozšíření by mělo studio Playground Games zaměstnávat dohromady 400 lidí. To už je pořádný tým, který bude schopen pracovat současně hned na několika projektech.

Zdroj: PCGamer

Původní zpráva

Nezávislé britské studio Playground Games za svou sedmiletou historii vytvořilo akorát spin-off závodní série Forza Motorsport. Nutno ale podotknout, že se jim Forza Horizon náramně povedla a jde o jednu z výrazných značek Microsoftu, která dokáže prodat spoustu kusů.

V budoucnu by ale Forza Horizon nemusela být jedinou sérií, kterou si s Playground Games spojíme. Nezávislé studio totiž nově pracuje na akčním RPG v otevřeném světě. Víme akorát, že půjde o AAA titul. Více jsme se ale bohužel nedozvěděli. Nevíme tak ani, zda akční open-world RPG financuje Microsoft. Je to ale dost pravděpodobné, šéf Xboxu nedávno slíbil, že se společnost více zaměří na rozvoj studií, případně koupí nová studia, aby na Xbox vyšly další zajímavé exkluzivity – Halo, Gears of War a Forza zkrátka nestačí.

Fanoušky Forzy Horizon můžeme uklidnit. Vývoj další hry rozhodně neznamená, že by Playground Games nepracovali na další Forze, ledaže by se něco změnilo na spolupráci s Microsoftem. Ale o tom pochybujeme. O financích to ale nebude. Těch mají Playground Games zdá se dostatek. Nedávno začala rozsáhlá rekonstrukce nových kancelářích, které chtějí mít hotové do konce roku 2018.

Playground Games tvoří bývalí zaměstnanci dalších známých britských studií, krom jiného Codemasters, Bizarre Creations, Criterion Games, Ubisoft Reflections, Slightly Mad Studios, Black Rock Studio, Juice Games a Sony Liverpool.

Zdroj: Gamingbolt.com

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
Marcus
      24.11.2017 12:08 Marcus

@ odpověď na komentář od Rounce:Zaklínač, minimálně dvojka, je snad open world, ne?Komentář byl naposledy upraven upraven 24.11.2017 12:24

Původní verze před úpravami:Ne.

Rounce napsal:Zaklínač 1, 2 ?

Marcus
      24.11.2017 12:07 Marcus

@ odpověď na komentář od GoOdTiMe:Ano. Deus Ex je dobrý příklad.

GoOdTiMe napsal:Deus ex fór ekzémpl. .

Rounce
      24.11.2017 09:41 Rounce

@ odpověď na komentář od Marcus:Zaklínač 1, 2 ?

Marcus napsal:Tak mají rpg prvky, to se taky počítá. Mimoto mě žádný rpg v uzavřeném světě fakt nenapadá

Foxhole
      24.11.2017 08:34 Foxhole

@ odpověď na komentář od Marcus:Potom nerozumies pojmu uzavrety svet. Vsetky rpg, ktore som vymenoval plus Dragon Age 1 to splnaju. To, ze sa v tych hrach objavi nejaky maly hub po ktorom mozes chodit trochu volnejsie neznamena, ze je to open world. Zvysok gameplayu je stale striktne linearny v tychto hrach. .

Marcus napsal:Tak mají rpg prvky, to se taky počítá. Mimoto mě žádný rpg v uzavřeném světě fakt nenapadá

GoOdTiMe
      23.11.2017 22:21 GoOdTiMe

Deus ex fór ekzémpl. .Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Marcus
      23.11.2017 20:39 Marcus

@ odpověď na komentář od Foxhole:Tak mají rpg prvky, to se taky počítá. Mimoto mě žádný rpg v uzavřeném světě fakt nenapadáKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.czKomentář byl naposledy upraven upraven 23.11.2017 20:45

Původní verze před úpravami:Žádná čistě lineárním rpg mě nenapadla :-)

Foxhole napsal:To v prvom rade nie su rpg...

Foxhole
      23.11.2017 20:13 Foxhole

@ odpověď na komentář od Marcus:To v prvom rade nie su rpg...

Marcus napsal:ME ani Kotor neberu jako uzavřený svět... RPG v uzavřeném světě je třeba nové PREY nebo BioShock série.

Marcus
      23.11.2017 18:27 Marcus

@ odpověď na komentář od Foxhole:ME ani Kotor neberu jako uzavřený svět... RPG v uzavřeném světě je třeba nové PREY nebo BioShock série.

Foxhole napsal:ME 1-3, Kotor 1-2, Jade Empire. Pocul si o takom?

Miky člen redakce
  1x    23.11.2017 18:09 Miky

@ odpověď na komentář od sweat55:Je to dost pravděpodobné. Přece jen, dosud vytvářeli jen Forzu Horizon a spolupráce s MS by dávala smysl.

sweat55 napsal:Snad to bude exkluzivita pro Xbox, to bych MS přál.

sweat55
      23.11.2017 18:03 sweat55

Snad to bude exkluzivita pro Xbox, to bych MS přál.

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.