Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Střílečka od tvůrců The Vanishing of Ethan Carter připomíná Painkiller

Pátek 8.12.2017 14:26
Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček, Rubrika: Novinky
PC

Střílečka od tvůrců The Vanishing of Ethan Carter připomíná Painkiller
Projekt Witchfire zprvu působí jako walking simulátor v bezútěšném prostředí, ale zdání klame. Aktualizováno.

 

Aktualizace: Studio The Astronauts se na svém webu trochu více rozpovídalo o svém novém projektu, temné fantasy střílečce Witchfire. Hru pohání engine Unreal 4 a stejně jako v případě The Vanishing of Ethan Carter je při vývoji používána technologie fotogrammetrie, která je založená na skenování 3D objektů, klidně i celých budov.

Výsledkem může být takřka fotorealistická grafika. Cílem tvůrců je ale nabídnout přirozenou grafiku a atmosféru, přičemž věří, že tentokrát mohou díky novým nástrojům, hardwaru a zkušenostem posunout technologickou laťku ještě výše.

The Vanishing of Ethan Carter se po komerční i kritické stránce velmi dařilo, a tak možná mnozí čekali, že dalším projektem The Astronauts bude něco podobného. Vývojáři ale s ohledem na svou minulost opravdu chtějí vytvořit first-person střílečku, a to takovou, která tu ještě nebyla.

Více o hře bohužel nevíme a ještě nějakou dobu se nic konkrétního nedozvíme. Dokončení vývoje je podle všeho dost daleko, v průběhu času se může ledacos změnit, některé herní prvky mohou zmizet nebo mohou být zcela pozměněny, a tak z pohledu tvůrců nemá smysl mluvit o konkrétních věcech. K oznámení hry došlo jednoduše proto, aby dali zaměstnanci The Astronauts jasně najevo, že jsou naživu a mají co nabídnout.

Původní zpráva (8:32): Na akci The Game Awards nechybělo ani polské studio The Astronauts, které má na kontě výborný mix walking simulátoru a detektivky s názvem The Vanishing of Ethan Carter. Prostřednictvím působivého teaseru nyní představilo svou novou hru nazvanou jednoduše Witchfire.

Na první pohled může Witchfire vypadat jako další walking simulátor, který se odehrává v podobně laděném a podobně vizuálně nádherném prostředí jako The Vanishing of Ethan Carter. Nicméně zdání klame, Witchfire je ve skutečnosti temná fantasy střílečka. Ve studiu The Astronauts totiž pracují i lidé, kteří mají na kontě Bulletstorm nebo kultovní Painkiller, a jak se zdá, právě na jejich odkaz a jejich DNA má Witchfire navázat.

Samozřejmě se už objevují názory, že The Astronauts chystá first-person střílečku ve stylu Dark Souls, ale v teaseru je přeci jen vidět spíše vliv Painkilleru a The Vanishing of Ethan Carter. Zatím nicméně nevíme, kdy Witchfire dorazí a na jaké platformy přesně zamíří. Počítá se ale minimálně s PC verzí, která bude dostupná na Steamu.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
Virus
      10.12.2017 17:34 Virus

Painkiller od tvůrců Vanish Ethna? ! Tak to beru. :-)

LukingCoolKing
      9.12.2017 04:42 LukingCoolKing

Nevím proč ale strašně mi to připomíná fps hru z ps2 Darkwatch. Jo to byla parádní hra.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

OneShot
      8.12.2017 23:47 OneShot

Jů, portál v lese. Ve stromě. Prostředí se mi strašně líbí. Bylo by fajn, kdyby autoři pracovali s prolínáním obou světů- normálního i prokletého.
Jo a Vanishing of Ethan Carter nebyl tupý walking simulator a ani Bulletstorm nebyla tupá střílečka, jak se vám tu někteří snaží namluvit. Obě dvě hry měly celkem povedený příběh i jeho vyprávění. A obě dvě byly v rámci svého žánru přinejmenším netypické, alespoň co do hratelnosti.

Behavioralista
      8.12.2017 17:37 Behavioralista

@ odpověď na komentář od Duuku:Tak v podstatě každá střílečka je tupá. Někdo se považuje za intelektuála a rád hraje vysoce intelektuální hry přesahující jeho intelekt no a my ostatní si prostě sednem a zastřelíme co se pohne. Sem tam má tupá střílečka i ucházející příběh nebo aspoň náznak příběhu a totok by mohlo být dobrý celkem. To Vanišing neznám a Painkiller mi něco říká, ale určitě jsem to nikdy nehrál.

Duuku napsal:Ze zajimave hry k tupy strilecce (a to painkiller a bulletstrom jsou) , tohle si s radosti necham ujit. Ach jo, proc?

Mr.Lolendo
      8.12.2017 16:21 Mr.Lolendo

Hmm PainKillera bych dal. Doufám že ale nezapomenou na fyziku a tedy destrukci.

MoRt8
  5x    8.12.2017 15:58 MoRt8

Z tupýho walking simulatoru k parádní střílečce, tohle si nenechám ujít.

Duuku
      8.12.2017 15:44 Duuku

Ze zajimave hry k tupy strilecce (a to painkiller a bulletstrom jsou) , tohle si s radosti necham ujit. Ach jo, proc?

Carljack
      8.12.2017 15:26 Carljack

Vypadá to poměrně dost dobře. Doufám, že oznámí i pro konzole a rok vydání by 2019 mohli stihnout, tak uvidíme. Těším se.

☩ SVERIGE ☩
      8.12.2017 14:49 ☩ SVERIGE ☩

nemožu sa dočkat

HALF-LIFEBLAZEN
  3x    8.12.2017 11:08 HALF-LIFEBLAZEN

Já si zrovna říkal kdy už od nich vyjde další projekt, The Vanishing Ethan Carter považuji za asi nejlepší Walking simulátor jaký kdy vznikl (sorry Dear Esthere) .

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.