Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Kinect je mrtev. Microsoft končí s výrobou potřebných adaptérů

Středa 3.1.2018 11:24
Autor: Michal "Miky" Burian, Rubrika: Novinky
Xbox One, PC

Kinect je mrtev. Microsoft končí s výrobou potřebných adaptérů
Jinak nezapojíte Kinect do Xboxu One S, Xboxu One X ani počítače.

 

Společnost Microsoft ukončila výrobu adaptéru, který je potřeba k zapojení Kinectu u Xboxu One S, Xboxu One X a počítače s operačním systémem Windows. Tímto krokem je Kinect definitivně mrtev, což není žádné překvapení. Už koncem října loňského roku se objevila zpráva o zastavení výroby samotného Kinectu a vše dokonala skutečnost, že u Xboxu One X chybí adaptér. Ten byl přitom součástí balení Xboxu One S.

„Po pečlivém zvážení jsme se rozhodli přestat vyrábět adaptér Xbox Kinect. To nám umožní zaměřit naši pozornost na nové herní doplňky, které chtějí fanoušci na Xboxu One a Windows 10,“ dočteme se ve vyjádření Microsoftu pro server Polygon.com. Zástupce Microsoftu už ale neřekl, zda se někdy Kinect vrátí.

Z vyjádření lze vyčíst, že se Kinect neprodával podle představ společnosti. Ta si za to může ale sama. U Xboxu 360 se pohybovému senzoru hodně dařilo a hráči se zabavili u mnohých her, zejména těch sportovních. S příchodem Xboxu One se objevila nová generace Kinectu a pohybové zařízení bylo součástí balení nové konzole. Z toho důvodu byla cena o sto dolarů vyšší než u konkurenčního PlayStationu 4 od Sony. Xbox One se ale neprodával podle představ a Microsoft musel nabízet i Xbox One bez Kinectu.

Když se začal prodívat Xbox One S, tak byla překvapením absence portu pro Kinect. Pro jeho připojení byl nutný adaptér, který Microsoft nějaký čas dával k modelu S zdarma. U nejnovějšího Xboxu One X také port není a navíc majitelé nezískali zdarma ani zmíněný adaptér. Už to naznačovalo, že Microsoft v budoucnu s Kinectem nepočítá.

Dle mého názoru je škoda, že Microsoft pohybové ovládání krátce po příchodu Xboxu One zabil. Na X360 šlo o netradiční herní zážitek. Pokud by společně s druhou verzí Kinectu byly na Xboxu One i potřebné hry, určitě by si svou základnu hráčů našel.

Zdroj: USGamer.net

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
tesla
      4.1.2018 20:55 tesla

trh se prejedl "jen snimani pohybu" podle mě Wii vyždimalo co šlo a pak xbox. je tu VR ktery tu byl vzdy ale tentokrat se diky oculusu uchytil. Náhoda nebo plán to je jedno. Já jsem šel do HTC vive. Kdo čeká super hraní ať si počká. zatím je to pro fandy kteří to sledují vnitřnostma od začátku reinkarnace. najednou je tui neco na temer vsechny platformy a neni software. Otevřel se užasnej trh kde nejsou stovky aplikaci na které se čeká. jestliže googl dokončí ještě argumentovanou realitu, nějaké snímání pohybu se zapomene uplně jako wii (které jsem si užíval) MS udělal dobře a asi měl dříve ale oni vědí co dělají. pamatujete alcatel? telefony. dnes dělají největší lodě na světě. Jde o to nezaspat. a trochu štěstí :-)

lolin666
  2x    3.1.2018 18:15 lolin666

Kinect na 360 byl dobrej u kámoše jsme strávili x hodin hraním různých her škoda, že ho tak pohřbily byla to zábava u které se člověk i zapotil a neseděl jenom na zadku. :-)

Alfajk
      3.1.2018 17:27 Alfajk

nejzbytecnejsi herni prislusenstvi, ktery kdy spatrilo svetlo sveta, proto je xbox prodejema tam, kde je ted... kdyby rovnou launch price nastavili na 299 dolaru bez kinectu, dost mozna by byly pred sony

Ria Kon
      3.1.2018 16:41 Ria Kon

Kinect byla super věc a z práce vím, že o něj byl zájem. U X360 to šlapalo velmi dobře a i ze začátku nové generace si často lidi kupovali Xone právě kvůli kinectu. Ale Microsoft na něj absolutně nezajistil dostatek titulů + vznik překážky s kabelem. Takže tržba šla do kytek. Škoda.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Ondrej_V
      3.1.2018 13:44 Ondrej_V

Kinect byl fajn, ale stejně jako úspěch Wii, vyšuměl. Máme X360 s Kinectem a X1S bez něj. Kromě toho, že jsem neviděl moc kinect her na X1, je tu možnost hlasového ovládání... Ale počkat. Česká republiká má smůlu. Cortana nemůže pod českou lokalizací ani mluvit anglicky, takže... Blbost Microsoftu za chabou integraci. To samý ten jejich TV Tuner (ČR nebyla podporována) .

Phase
      3.1.2018 13:40 Phase

@ odpověď na komentář od Malasnikov:ak ide vr na pc s win, tak myslim ze na xbox to pretavit nebude problem, otazka je ci sa pustia do vlastneho vr, alebo iba supnu nejaku podporu htc, pripadne oculusu.... . inac k clanku kinect mi bude trochu chybat na chatach kinect bowling bol najlepsi :-D

Malasnikov napsal:Nintendo úmyslně nepočítám, protože jeho výkon by na VR hry nestačil. Možná na nějaký blbůstky jo ale kdo o takový hry stojí? A navíc co bys tam hrál? Možná tak Mario Kart VR by šel udělat, ale to by podle mě nebyl dobrej nápad, klasika je lepší. VR je nejlepší na hry s reálnou grafikou (nekreslenou) a takových her Nintendo moc nemá.

Kolousek001
  1x    3.1.2018 13:22 Kolousek001

Microsoft toho už vlastní vinou a neschopností podělal tolik, viz Lumia telefony, který na tom zpočátku nebyly špatně, ale totální neschopnost a nechuť firmy popohnat vývoj systému, nových telefonů a aplikací způsobylo obrovský fail ...

Malcolm
  1x    3.1.2018 13:11 Malcolm

@ odpověď na komentář od Malasnikov:ale na mobilech se vyrojilo taky pár dobrých titulů a ty pokud vím májí menší výkon než nintendo

Malasnikov napsal:Nintendo úmyslně nepočítám, protože jeho výkon by na VR hry nestačil. Možná na nějaký blbůstky jo ale kdo o takový hry stojí? A navíc co bys tam hrál? Možná tak Mario Kart VR by šel udělat, ale to by podle mě nebyl dobrej nápad, klasika je lepší. VR je nejlepší na hry s reálnou grafikou (nekreslenou) a takových her Nintendo moc nemá.

Malasnikov
  1x    3.1.2018 12:45 Malasnikov

Nintendo úmyslně nepočítám, protože jeho výkon by na VR hry nestačil. Možná na nějaký blbůstky jo ale kdo o takový hry stojí? A navíc co bys tam hrál? Možná tak Mario Kart VR by šel udělat, ale to by podle mě nebyl dobrej nápad, klasika je lepší. VR je nejlepší na hry s reálnou grafikou (nekreslenou) a takových her Nintendo moc nemá.

DERO
      3.1.2018 12:15 DERO

@ odpověď na komentář od Malasnikov:Jedina herni platforma co nema vr? A co treba takove nintendo? .... . ja mam vr na ps4 a souhlasim je to bomba a snad se do toho bude investovat vice a vice penez aby to slo kupredu ☺Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Malasnikov napsal:Kinect byl stejně o ničem, takže to asi nikoho mrzet ani nebude. Ale snad začnou pracovat na VR aby měl Xbox taky svůj headset, protože VR je pecka a má obrovskej potenciál. Xbox je vlastně jediná herní platforma která ještě nemá VR. Je na PC, na PS4 i na mobilech.

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.