Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Microsoft chystá systém kariéry pro odměny Xboxu. Má mít loot boxy

Středa 10.1.2018 16:30
Autor: Michal "Miky" Burian, Rubrika: Novinky
Xbox One, PC

Microsoft chystá systém kariéry pro odměny Xboxu. Má mít loot boxy
Společnost chce výrazně vylepšit současný systémem achievementů a s nimi spojené Gamerscore.

 

Společnost Microsoft je dlouhodobě nespokojena se současných systémem achievementů a s nimi spojené Gamerscore. Před časem se Mike Ybarra z Xboxu nechal slyšet, že tento systém jim nevyhovuje a hlavně neodměňuje správně hráče. Jako příklad byl uveden hráč, který celou dobu hraje jednu a tu stejnou hru. Má v ní stovky hodin, ale nedostane za to žádnou další odměnu. Ybarra naznačoval, že se tohle musí změnit a Microsoft je připraven udělat větší, odvážnější změny.

Tou odvážnější změnou bude podle všeho systém kariéry na Xboxu a pravděpodobně i ve Windows 10. S odhalením přišla stránka Windows Central, která zjistila, že Microsoft testuje systém kariéry (v originále Xbox career system). Ten se má zaměřit na úrovně hráčů a různé úkoly. Z nich budete získávat zkušenostní body pro další levely. Body budou za hraní her a odemykání achievementů.

Na tom by nebylo nic podivného. Vypadá to, že zkrátka budete hrát a za každý odehraný čas byste mohli získat nějaké body. Co už ale divné je, tak jsou odměny. Ty mají být ve stylu krabic s náhodnými kosmetickými předměty pro váš Xbox avatar. Ano, má jít o tolik nepopulární loot boxy, na které doplatila EA u Star Wars: Battlefront 2 a Need for Speed: Payback.

Je nutné si ale uvědomit, že Microsoft novinky teprve testuje. Je dost možné, že svůj záměr ještě změní, především z důvodu nepopularity loot boxů. Přece nebude spouštět systém s krabicemi, když hráči na ně tolik nadávají. To by nemuselo dopadnout dobře a Microsoft by se mohla stát terčem posměšků stejně jako Electronic Arts. Na druhou stranu v těchto krabicích budou jen kosmetické předměty pro váš avatar, což by nemusel být u komunity takový problém.

Zdroj: Eurogamer.net

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
KillzoneLord
      13.1.2018 15:14 KillzoneLord

To si jen mysli, ze by to nemuselo dělat problém :-D. Avatar to je jen začátek :-D

reflex24
      10.1.2018 16:57 reflex24

@ odpověď na komentář od Miky:Taky jsem od X360 avatara nezměnil. Je to prostě jen systém odměn pro hráče, nic jiného bych v tom nehledal. Bude to jak bedny v Overwatchi.

Miky napsal:Ano, v tom máš pravdu. Je to dost jiné, ale přesto si myslím, že spouštět teď něco takového nedává moc smysl. Uvidíme. Já už avatara neměnil několik let.

predator.cz
  4x    10.1.2018 16:54 predator.cz

Tonoucí se stébla chytá . Virus v podobě Win 10 a navrch tohle . Jak ještě moc může klesnout Microsoft ?

Miky člen redakce
  1x    10.1.2018 16:47 Miky

@ odpověď na komentář od reflex24:Ano, v tom máš pravdu. Je to dost jiné, ale přesto si myslím, že spouštět teď něco takového nedává moc smysl. Uvidíme. Já už avatara neměnil několik let.

reflex24 napsal:Tohle se ale nedá srovnávat. Tady prostě budou padat za hraní bedny, ve kterých budou nic nevylepšující itemy na avatara, kterého už stejně půlka lidí na XO ani nepoužívá. :)

reflex24
  1x    10.1.2018 16:44 reflex24

Tohle se ale nedá srovnávat. Tady prostě budou padat za hraní bedny, ve kterých budou nic nevylepšující itemy na avatara, kterého už stejně půlka lidí na XO ani nepoužívá. :-)

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.