Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

V novém historickém díle strategie Total War se podíváme do Číny

Středa 10.1.2018 18:10
Autor: Michal "Miky" Burian, Rubrika: Novinky
PC

V novém historickém díle strategie Total War se podíváme do Číny
Zažijeme období tří království mezi roky 220 a 280. Přečtěte si první detaily a podívejte se na trailer.

 

Tak tohle je velké překvapení. Věděli jsme o tom, že britské studio Creative Assembly chystá nový, velký historický díl série Total War, ale že bude oznámen dnes, to jsme opravdu nečekali. Natož že vyjde již na podzim letošního roku ve verzi pro PC. To je opravdu zvláštní, když vezmeme v potaz kratší spin-off Total War: Thrones of Britannia, který má dorazit také letos.

Total War: Three Kingdoms je plnohodnotný historický díl real-time strategie Total War. Three Kingdoms hráče zavede do feudální Číny, přesněji do období tří království/říší mezi roky 220 a 280. Čína v té době byla rozdělena mezi soupeřící státy Čchao Wej na severu, Šu-chan v S’-čchuanu a Východní Wu na jihu. Období následovalo po rozpadu celočínské říše Chan, skončilo s opětovným sjednocením země říší Ťin.

Píše se rok 190. Čína je v chaosu. Dynastie Chan se rozpadá pod vládou mladého císaře, zatímco tyranský válečník Dong Zhuo tahá v pozadí za nitky. U něj je mladý císař figurínou, pouhou loutkou, kterou může ovládat. Ale naděje tu je. Tři hrdinové se spojí a tváří v tvář se postaví hrozivé katastrofě. Budoucnost Číny závisí na tomto křehkém spojenectví, ve kterém každá strana sleduje jen vlastní cíle a usiluje o moc nad královstvím.

Jak se zdá, Total War: Three Kingdoms bude hodně zajímavý díl, který by měl potěšit příznivce japonské ságy Shogun. Z traileru to vypadá, že ve hře budou speciální hrdinské jednotky zvané Champions, stejně jako v Total War: Warhammer 2.

Zdroj: Tisková zpráva

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
Cagi
      12.1.2018 17:09 Cagi

@ odpověď na komentář od hRDLA:Čekal sem kdo to napíše

Mě to připomíná stejnojmený film [ odkaz ]

hRDLA napsal:Beztak to bude strategická verze Dynasty Warriors :D

hRDLA
      12.1.2018 14:18 hRDLA

Beztak to bude strategická verze Dynasty Warriors :-DKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

ILayme
      12.1.2018 14:16 ILayme

@ odpověď na komentář od Malcolm:Ty hrdinské jednotky se tam dle mého názoru hodí velmi, neboť tohle období čínských dějin je velmi romantizované, a spjato s mnoho legendama, takže se muže stát, že se úplně neví co je historie.
Konec konců i čínská dramata zasazena do tohoto období zveličují hrdiny té doby.
Možná jste viděli film Bitva o rudé útesy, (při troše štěstí asijskou verzy co má dva filmy a ne tu osekanou západní do jednoho) . Tam je též dáv význam na hrdiny. A existují i starší filmy na tohle období, ktere jsou stavěny velmi okolo hrdinů.

Malcolm napsal:nevím jestli se hrdinské jednotky do historického dílu úplně hodí

dinss
      12.1.2018 10:21 dinss

@ odpověď na komentář od Geont:Jak říkáš, uvidíme z gameplay.

Geont napsal:To, že CA se zjevně rozhodlo jít podle novel a ne jenom podle doložených historických faktů. Prostě to je spíše pseudo/fantasy historický díl podle toho traileru. A v takovém případě ti hrdinové prostě dávají smysl. Až bude gameplay, tak se třeba dozvíme jakou funkci ti šampióni mají, Třeba to nebude tak extrémní jako v TW: W, ale prostě se bude jednat o něco jako bylo v Shogun 2, tj. hrdina + pár elitních vojáků v jeho jednotce.

Geont
      12.1.2018 10:18 Geont

@ odpověď na komentář od dinss:To, že CA se zjevně rozhodlo jít podle novel a ne jenom podle doložených historických faktů. Prostě to je spíše pseudo/fantasy historický díl podle toho traileru. A v takovém případě ti hrdinové prostě dávají smysl. Až bude gameplay, tak se třeba dozvíme jakou funkci ti šampióni mají, Třeba to nebude tak extrémní jako v TW: W, ale prostě se bude jednat o něco jako bylo v Shogun 2, tj. hrdina + pár elitních vojáků v jeho jednotce.

dinss napsal:Takže chceš říct, že vlastně nevíme nic o naší historii? Co to má společného s tím, že hrdina v TW sérii se do historického prostředí nehodí. Začni psát pádné argumenty a né tyhle hlouposti.

dinss
  1x    11.1.2018 21:10 dinss

@ odpověď na komentář od Geont:Takže chceš říct, že vlastně nevíme nic o naší historii? Co to má společného s tím, že hrdina v TW sérii se do historického prostředí nehodí. Začni psát pádné argumenty a né tyhle hlouposti.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Geont napsal:A nejsou? Kolik toho vlastně víme s určitostí o Mezopotámii a kolik z toho jsou zažité omyly o ní? Ano, Warhammer i SW jsou čistokrevná fantazie, ale co mi víme? Nebudu se nad tím hádat, ale stejně si myslím, že ke hře z tohoto období ti šampioni/hrdinové tak nějak patří. Možná ze mě mluví přílišné hraní Dynasty Warriors, ale ty postavy jsou běžně brány skoro s nadpřirozenými schopnostmi. Samozřejmě tomu se autoři mohli vyhnout, ale vzhledem k nastavenému trendu u TW: Warhammer se nedá divit, že od toho nechtěli upustit. Holt TW: TK bude více podle historických novel než podle historických záznamů (kterých je prachmizerně málo a ne vždy musejí být hodnověrné) .

ILayme
  5x    11.1.2018 19:01 ILayme

Shogun 2 Total War je pro mě osobně zatím nejlepší díl, ale ačkoliv se to člověku kdo se o kultůru Číny a Japonska nezajíma, muže zdát jako to samé tak opravdu není ani trochu.

A Total War zasazený do Číny mi opravdu chyběl. \:D/

ILayme
  2x    11.1.2018 18:56 ILayme

OMG, umřel jsem a zdá se mi to? ^_^ Konečně :-D

Malcolm
      11.1.2018 18:44 Malcolm

@ odpověď na komentář od Manyjak:ale jak řikám nerealistické, ve Warhammeru to chápu ale ne v historickém díle

Manyjak napsal:Tak je vcelku logické, že když ti hrdinové stojí 10x víc, jak klasický jednotky, že taky víc vydrží. Pokud použiješ správnou taktiku, tak stejně padaj jak mouchy.

Manyjak
      11.1.2018 15:51 Manyjak

@ odpověď na komentář od Malcolm:Tak je vcelku logické, že když ti hrdinové stojí 10x víc, jak klasický jednotky, že taky víc vydrží. Pokud použiješ správnou taktiku, tak stejně padaj jak mouchy.

Malcolm napsal:protože to je historický díl ? A pro dosažení určité míry reálnosti si myslím že jednotlivec který vydrží nápor několika jednotek najednou nepůsobí moce reálně ale záleží na tom jak budou řešeni a jak moc OP budou

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.