Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Na PS4 a Xboxu One poběží Kingdom Come: Deliverance v rozlišení 900p

Středa 10.1.2018 18:56
Autor: Michal "Miky" Burian, Rubrika: Novinky
PS4, Xbox One

Na PS4 a Xboxu One poběží Kingdom Come: Deliverance v rozlišení 900p
Na Xboxu One X a PlayStation 4 Pro to bude lepší. Nejlépe je na tom Xbox One X, kde bude lepší i nasvícení nebo efekty.

 

Datum vydáním očekávaného středověkého RPG titulu Kingdom Come: Deliverance, který nás zavede na výpravné dobrodružství v zemích Svaté říše římské, se nezadržitelně blíží. Stanoveno je na 13. února 2018 ve verzích pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Není tak divu, že české studio Warhorse o hře více mluví. V nejnovějším rozhovoru jsme se dozvěděli, v jakém rozlišení poběží konzolové verze.

Na Xboxu One X hra poběží v rozlišení 1440p, zatímco na PlayStation 4 Pro to bude 1080p. Na výkonném Xboxu One X bude navíc celá řada vylepšení. PR manažer Tobias Stolz-Zwilling v rozhovoru pro WCCFTech.com prozradil, že na Xboxu One X se hra pochlubí navíc špičkovým globálním osvětlením, větším množstvím stínů, které budou navíc lepší, a zlepší se také vykreslování objektů v dálce.

Kingdom Come: Deliverance bude vylepšeno rovněž na PlayStation 4 Pro. S výsledky jsou ve studiu spokojeni, přesto na PS4 Pro poběží hra pouze v rozlišení 1080p, zatímco na Xboxu One X je to již zmíněných 1440p. Zároveň bude na PS4 Pro o něco horší simulace globálního osvětlení a částicových efektů.

Pokud máte standardní Xbox One (původní nebo S) nebo PlayStation 4 (původní nebo slim), tak tam si Kingdom Come: Deliverance zahrajete pouze v rozlišení 900p. Nutno podotknout, že na Xboxu One ze začátku spousta her běžela pouze v 900p, ale na PS4 jich tolik nenajdete.

„Snažíme se využít výkon každé platformy - v rámci limitu technologie CryEngine,“ dodal PR manažer a závěrem ještě řekl, že Kingdom Come: Deliverance nebude podporovat HDR (High Dynamic Range) z důvodu toho, že CryEngine verze 3.8.6 nepodporuje HDR.

V rozhovoru nepadla zmínka o frekvenci snímků za sekundu. Z výše zmíněného očekáváme, že si na konzolích zahrajeme v 30fps. Doufejme, že Kingdom Come: Deliverance bude dobře optimalizováno a nebude docházet k propadům. Jen je zvláštní, že na Xboxu One X nebude hra v rozlišení 4K, takový Assassin's Creed: Origins bez problému zvládá 4K a 30fps na Xboxu One X. Vypadá to, že CryEngine není taková sranda optimalizovat.

Jako poslední jsme si nechali nový trailer od vydavatelství Deep Silver. V minutovém traileru se Deep Silver chlubí hodnocením preview verze od herních novinářů.

Hru předobjednáte v obchodech Xzone.cz a GameExpres.sk.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
Lazy
  4x    21.1.2018 08:43 Lazy

@ odpověď na komentář od OneShot: :-D :/) :-D

OneShot napsal:Díky za vysvětlení, rád jsem se dozvěděl něco nového. :thumbup: Z mého notně laického pohledu jsem nikdy nezpozoroval při zapnuté VS jakoukoli změnu v obrazu k lepšímu, co jsem naopak zpozoroval, že mi hra leckdy najednou neběží plynule. Díky tobě teď aspoň vím proč a co. Nicméně moje původní myšlenka byla, že bych radši snížil cokoli jiného než rozlišení. Moje chyba byla, že jsem v tom výčtu zmínil i tohle. :-) Rád uvádím co nejvíc příkladů, což je nejspíš na škodu, protože jsou lidi, co se chytnou hned každé prkotiny co nesedí. :-)

OneShot
  1x    20.1.2018 23:40 OneShot

@ odpověď na komentář od Bonny:Díky za vysvětlení, rád jsem se dozvěděl něco nového. *THUMBS UP* Z mého notně laického pohledu jsem nikdy nezpozoroval při zapnuté VS jakoukoli změnu v obrazu k lepšímu, co jsem naopak zpozoroval, že mi hra leckdy najednou neběží plynule. Díky tobě teď aspoň vím proč a co. Nicméně moje původní myšlenka byla, že bych radši snížil cokoli jiného než rozlišení. Moje chyba byla, že jsem v tom výčtu zmínil i tohle. :-) Rád uvádím co nejvíc příkladů, což je nejspíš na škodu, protože jsou lidi, co se chytnou hned každé prkotiny co nesedí. :-)

Bonny napsal:sekat se ti to nemůže, leda by jsi měl nedostatek paměti na grafice (třeba moc činností naráz) , pak by ti mohl vznikat microsuttering. Ale Vsync výkon nežere. On je celkem znatelnej rozdíl mezi 2GB a 4GB pamětí na grafice,

Bonny
      20.1.2018 23:22 Bonny

@ odpověď na komentář od OneShot:sekat se ti to nemůže, leda by jsi měl nedostatek paměti na grafice (třeba moc činností naráz) , pak by ti mohl vznikat microsuttering. Ale Vsync výkon nežere. On je celkem znatelnej rozdíl mezi 2GB a 4GB pamětí na grafice,

OneShot napsal:...říká člověk, co používá slova snůžky a doměnky. Už jsi mě v tomhle článku poslal do řiti třikrát, počtvrté nemusíš. Stejně jako nemusíš číst, co tu píšu, když ti to tak moc zvedá hladinu adrenalinu.

Playman
  1x    20.1.2018 21:52 Playman

Že se na ty komentáře nevyse.... ehm. nevykašlete. qetrix je nový. A OneShota neznám, ikdyž je tu ve všech komentářích pečený vařený.

Edit: stejně hra vyjde již brzo, většina si jí stejně nekoupí, tak proč komentovat něco, co mě nezajímá? nikdy nepochopím

OneShot
  2x    20.1.2018 21:44 OneShot

@ odpověď na komentář od qetrix:Já zase nechápu, že se v každý diskuzi najde někdo, kdo se musí srát do ostatních. Ohledně mého komentáře slovíčkaříš, prostě se hra pak trhá, ať už to nazveš jakkoli.
Tolik komentářů je tu ode mě proto, že někteří lidé zkrátka nedokáží pochopit, že se druhému něco líbí, nebo nelíbí, když u nich je to naopak. A pardon, že se pokaždé snažím najít slušný, nový argument a nepíšu rovnou trapné invektivy jako ty.
Když už nic jiného, mohl jsi to napsat slušně jako Bonny, kterému tímto děkuji za upřesnění.

qetrix napsal:vertikální synchronizace že žere výkon ? Od kdy. Víš vůbec co dělá VS ? A taky nechápu proč se sereš do každý diskuze a poučuješ ostatní o něčem čemu sám nerozumíš. Většina tvých komentářů je čistě tvůj názor (a já ti ho neberu ) ale nesnaž se to každému vnutit když to není pravda.

reflex24
  1x    20.1.2018 21:43 reflex24

Chtělo by to nový článek, diskuse už je dost nepřehledná. :-DKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Lazy
  1x    20.1.2018 21:18 Lazy

@ odpověď na komentář od qetrix::-D podle toho co napsal vubec ani netusi co dela Vsync.

qetrix napsal:vertikální synchronizace že žere výkon ? Od kdy. Víš vůbec co dělá VS ? A taky nechápu proč se sereš do každý diskuze a poučuješ ostatní o něčem čemu sám nerozumíš. Většina tvých komentářů je čistě tvůj názor (a já ti ho neberu ) ale nesnaž se to každému vnutit když to není pravda.

Bonny
  3x    20.1.2018 20:43 Bonny

Vertikální Sinchronizace způsobuje mouse inpout lag v mnoha hrách, podle mě je to kravina. Když máš 120Hz+ monitor, tak se to nemusí vůbec zapínat, ale že by to žralo výkon? To ne :-)

qetrix
  3x    20.1.2018 20:35 qetrix

@ odpověď na komentář od OneShot:vertikální synchronizace že žere výkon ? Od kdy. Víš vůbec co dělá VS ? A taky nechápu proč se sereš do každý diskuze a poučuješ ostatní o něčem čemu sám nerozumíš. Většina tvých komentářů je čistě tvůj názor (a já ti ho neberu ) ale nesnaž se to každému vnutit když to není pravda.

OneShot napsal:Kdyby sis vytáhl hlavu odtud kam slunce nesvítí, tak bys věděl, že: zaprvé kritizuju to rozlišení taky proto, jak moc mi to adaptivní rozlišení rozlišení u AC Origins přijde hnusné, zadruhé když jsem předtím psal, že se mi to zkrátka nelíbí (bez dalšího) , tak jsi s tím měl očividně problém, zatřetí jsem neřekl, že vyšší rozlišení nežere výkon vůbec (ano, to by byl nesmysl) , ale pouze tolik, že jsou položky v grafickém nastavení, které žerou výkon stejně , ne-li víc a jejich efekt je mizivý (vyhlazování, vertikální synchronizace) .
Schválně si zkus 900p s nejvyšším vyhlazováním a zapnutou VS oproti 1080p s oběma vypnutými- což by se mi líbilo víc a tipnul bych si, že by byl i lehce vyšší výkon. Mohu se ti maximálně omluvit za to, jestli jsem to napoprvé nenapsal dost jasně, ale asi úplně nemám chuť, když jsi mě hned nazval lhářem a debilem.

23cicer
      18.1.2018 22:55 23cicer

@ odpověď na komentář od antiku:to je dobry. . nejsem cilovka, tenhle produkt rad ozelim ( (:Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

antiku napsal:Však neboj. Stačí si koupit pc verzi. 1440? Když zvládají tak akorát 1080p konzole jak chceš 1440?

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.