Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

PS4 umožní přidat vlastní tapety z USB a lepší třídění her v knihovně

Úterý 6.2.2018 17:15
Autor: Michal "Miky" Burian, Rubrika: Novinky
PS4

PS4 umožní přidat vlastní tapety z USB a lepší třídění her v knihovně
Zároveň budete moci konečně skrýt ve svém seznamu zakoupených her staré bety, trial verze nebo demoverze.

 

Dnes oficiálně začalo uzavřené testování nové aktualizace systému konzolí PlayStation 4 a PlayStation 4 Pro. Zároveň jsme se dozvěděli první detaily o aktualizaci 5.50, kterou budou vybraní hráči testovat, aby ji Sony za pár týdnů mohla zpřístupnit pro všechny majitele konzolí.

Původně se myslelo, že update 5.50 nebude tak důležitý. Opak je pravdou. Aktualizace přináší spoustu nového a zásadně upravuje a vylepšuje systém PlayStationu 4. Pojďme se na jednotlivé novinky podrobněji podívat.

Nové karty v knihovně her

Do knihovny her byly přidány dvě nové karty, které mají přinést požadovaný přehled o tom, které aplikace máte nainstalované a které koupené. V "This PS4" kartě naleznete seznam všech aplikací a her, které máte nainstalované v PS4, zatímco v záložce "name/avatar" naleznete všechny aplikace, které jste si zakoupili. Zároveň bude usnadněno vyhledávání zakoupených her, jež jste ještě nehráli.

Záložka PlayStation Plus

Na nové karty v knihovně her navazuje záložka PlayStation Plus. Ta se nachází také v knihovně a jsou v ní uvedeny hry, které máte zdarma v rámci předplatného PS Plus. Pokud vyprší platnost vašeho předplatného, tak na ikonce hry se objeví zámek, abyste věděli, že danou hru nemáte v současné době k dispozici.

Vlastní tapety

S aktualizací 5.50 začne PlayStation 4 a PS4 Pro podporovat vlastní tapety, které budete moci do konzole nahrát přes USB. Vaše domovská obrazovka na PS4 tak bude moci být podle vašich představ. Navíc v PS4 bude možné obrázek zvětšit a oříznout, aby perfektně sednul. S tím souvisí i úprava svého turnajového týmu - přes USB bude možné nahrát i logo týmu.

Možnost skrýt aplikace

Vadí vám, že ve svých zakoupených hrách máte i různé bety, trial verze nebo demoverze? Update 5.50 vám dovolí vybrané aplikace skrýt, aby vám nepřekáželi v seznamu zakoupených her. Za tuhle možnost jsem osobně hodně rád.

Odstranění starých upozornění

Pro lepší organizaci a správu vaší schránky se v Sony rozhodli umožnit hráčům odstranit stará upozornění v sekci Notifications. Upozornění budete moci odstranit stisknutím trojúhelníku, rovněž bude možné smazat více upozornění naráz.

Supersampling mód pro PS4 Pro

Dostáváme se k jedné zajímavosti pro majitele výkonnější konzole PlayStation 4 Pro. Pokud máte HDTV (rozlišení 1080p nebo menší), tak s PS4 Pro si budete moci hry vychutnat v lepší kvalitě. Supersampling mód totiž zajistí, že hry, které podporují rozlišení 4K, budou i na vaší televizi vypadat lépe, a to i u her, které nemají supersampling zahrnutý ve svém vylepšení pro PS4 Pro.

Jen pozor, u některých her můžete díky supersamplingu docházet k propadu frekvence snímků za sekundu. Vše záleží na konkrétní hře. Bude tak potřeba supersampling vyzkoušet, abyste zjistili, zda je kvalita hry lepší, nebo naopak horší.

Play Time Management

Máte děti a vadí vám, že u hraní na PS4 tráví příliš mnoho času? Pokud je nemůžete hlídat, tak se vám bude hodit funkce Play Time Management. Ta vám v rodinném účtu odemkne možnost určit, jak dlouho může dítě denně hrát hry. Správa bude možná i přes webový prohlížeč v počítači nebo přes mobilní aplikaci. Dítě bude při hraní upozorněno, že se blíží čas, aby si uložilo rozehranou hru a vypnulo ji.

Přehrávání hudby při hraní s PlayStation Now

U nás není PlayStation Now oficiálně podporováno, ale k této službě, která vyžaduje předplatné, se můžete i tak dostat. S updatem 5.50 bude umožněno při hraní her z PS Now poslouchat hudbu, která bude hrát na pozadí.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
mereciczky
      7.2.2018 20:52 mereciczky

Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.czKomentář byl naposledy upraven upraven 8.2.2018 10:46

Původní verze před úpravami:Mám dva kódy. Kdo dřív příjde toho to je.
2X285CNMN23X

EDEX5KN3LP7H

Ivan Plajer
  1x    7.2.2018 12:56 Ivan Plajer

Díky Faldmen. .

dopitapetr
  1x    7.2.2018 12:47 dopitapetr

Kdo má stále zájem ať mi pošle soukromou zprávu.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Fooley
      7.2.2018 12:31 Fooley

Zdravím, kdyby měl někdo přebytečný kód, tak bych také o jeden poprosil, díky :-)

Ivan Plajer
      7.2.2018 12:09 Ivan Plajer

Tak pošly Faldmen? ? ? ?

Ayreas
      7.2.2018 11:36 Ayreas

@ odpověď na komentář od Faldmen:Aha tak to bude tím, to mi uniklo úplně ;-)

Faldmen napsal:taky mám dva volný klíče, kdyby někdo chtěl :-)
Ayreas: Stačilo se přihlásit do bety. Zatím se mi nestalo, že by se na mě nedostalo.

Faldmen
  1x    7.2.2018 11:29 Faldmen

taky mám dva volný klíče, kdyby někdo chtěl :-)
Ayreas: Stačilo se přihlásit do bety. Zatím se mi nestalo, že by se na mě nedostalo.

Ayreas
      7.2.2018 11:09 Ayreas

Konečně! Konečně se dočkám toho, že ty trialy půjdou alespoň skrýt.

PS: ty kódy dostaly jen VIP lidi? :-D

PauloKP
  1x    7.2.2018 11:08 PauloKP

@ odpověď na komentář od arnold:Tak si udělat 2 složky, jednu na aktuálně hrané hry a jednu na ty, o které momentálně není zájem a dle nálady přesouvat, proč vymýšlet zbytečně blbosti...

Každopádně taky mám 2 volné klíče, kdyby měl někdo zájem

arnold napsal:Tu už mám samozřejmě dávno udělanou, jenomže při prohlížení , či listování her, co si chci zahrát se mi stejně zobrazují ty o něž momentálně nemám zájem a i kdyby tak člověka to stejně podvědomě láká podívat se co je dál v seznamu, takže asi tak.

Ivan Plajer
      7.2.2018 10:50 Ivan Plajer

dopita-pošly pleas? ? ? ?

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.