Uživatel nepřihlášen Přihlásit se

LITE verze (m.zing.cz)

Zobrazit klasicky (více obsahu, rubrik a funkcí)

Tvůrci Kingdom Come: Deliverance ukazují využití Tobii EyeTracking

Neděle 11.3.2018 10:58
Autor: Martin "Cvrnda" Cvrček, Rubrika: Novinky
PC

Tvůrci Kingdom Come: Deliverance ukazují využití Tobii EyeTracking
S použitím technologie Tobii EyeTracking můžete například vybírat předměty nebo přepínat mezi nepřáteli pouhým pohledem.

 

Již nějakou dobu víme, že PC verze Kingdom Come: Deliverance od studia Warhorse podporuje technologii Tobii EyeTracking, díky níž můžete při hraní využívat i pohled vašich očí. Nyní jsme se dočkali krátkého videa, které ukazuje, co lze s touto technologií provádět.

Tobii EyeTracking umožňuje například pohyb kamery závislý na tom, jak se rozhlížíte. Pouhým pohybem očí lze navíc vybírat předměty, třeba na pultu u obchodníka, a přepínat mezi nepřáteli během boje. Šikovná může být i skutečnost, že se různé prvky uživatelského rozhraní zvýrazní teprve ve chvíli, kdy se na ně podíváte.

Abyste EyeTracking mohli využívat, je třeba pořídit si Tobii Eye Tracker 4C. Ten lze nyní díky spolupráci s Warhorse Studios zakoupit a dostat kopii Kingdom Come: Deliverance zdarma, a to s použitím kódu KCDBUNDLE. Tracker ale přirozeně není úplně nejlevnější, konkrétně vás vyjde na 159 euro.

Sdílejte

Komentáře čtenářů

Napsat komentář
N3RWO
  1x    12.3.2018 12:27 N3RWO

@ odpověď na komentář od Tomáš Versa:Si zabil :-D

Tomáš Versa napsal:Nakonec okrem teho že sú postihnutý začnú aj šilhat... :D

Tomáš Versa
      12.3.2018 10:11 Tomáš Versa

Nakonec okrem teho že sú postihnutý začnú aj šilhat... :-D

N3RWO
      12.3.2018 07:44 N3RWO

Pro lidi s hendikepem určitě využitelné, pro mě je to zvlášť v tomto případě k ničemu. A ten hudební doprovod, ponechám raději bez komentáře :-D

TheStargat3
  2x    11.3.2018 17:35 TheStargat3

@ odpověď na komentář od Melneor:Na nulový pohyb bulv jsem si zvykl, mě spíš vadí, že jejich oči jsou černé a vypadají, jako kdyby byly posedlý :-)

Jinak eye tracking je ve hře dávno. Já jen, že se to tady určitě bude řešit v diskuzích, že místo opravování bugů přidávají "kraviny". Na YT to totiž někteří řeší :-)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Melneor napsal:Tak měli hlavně zapracovat na práci očí v dialozích. To jak mrtvě oči vypadaj je docela hnus. Snad na tomhle ještě v budoucnu zapracujou než to koupim.

SinKong
      11.3.2018 16:57 SinKong

@ odpověď na komentář od Ondrej_V:Tak tohle pravděpodobně PUBG nepodporuje tady je seznam podporovaných her [ odkaz ] tak to ten hošan bude hrát přes to jedno co jsi psal Ty.

Ondrej_V napsal:Ani nevím, že Tobii podporuje PUBG.
Jsou dva na hraní - 4C a EyeX, EyeX je starší a levnější, 4C je dražší, ale má certifikaci Windows Hello a podporuje head-tracking. Dají se i koupit notebooky nebo monitory s vestavěným eyetrackerem. Ale Tobii dělá i trackery pro handicapované. Hry od Ubi mají dost často podporu Eyetrackeru od Tobii. Far Cry 5 ho bude podporovat taky.

lukodlak
      11.3.2018 15:43 lukodlak

Komentář byl naposledy upraven upraven 11.3.2018 15:44

Původní verze před úpravami:Už jsem to dohrál

Gerri
      11.3.2018 14:08 Gerri

Oldschool baby!

Melneor
  4x    11.3.2018 14:04 Melneor

Tak měli hlavně zapracovat na práci očí v dialozích. To jak mrtvě oči vypadaj je docela hnus. Snad na tomhle ještě v budoucnu zapracujou než to koupim.

Ondrej_V
      11.3.2018 12:35 Ondrej_V

@ odpověď na komentář od SinKong:Ani nevím, že Tobii podporuje PUBG.
Jsou dva na hraní - 4C a EyeX, EyeX je starší a levnější, 4C je dražší, ale má certifikaci Windows Hello a podporuje head-tracking. Dají se i koupit notebooky nebo monitory s vestavěným eyetrackerem. Ale Tobii dělá i trackery pro handicapované. Hry od Ubi mají dost často podporu Eyetrackeru od Tobii. Far Cry 5 ho bude podporovat taky.

SinKong napsal:Tak to je primárně pro ty postižený lidi co se nemůžou hýbat. Ani rukama ničim. Pro ty je to požehnání. Stephen Hawking a stejně postižení mužou pařit středověk jako ti zdraví. Někde asi před čtvrt rokem jsem čet, že i u nás v ČR je nejakej típek co mastí PUBG přes tohle a nakládá těm bez zdravotního omezení.

SinKong
  1x    11.3.2018 12:25 SinKong

Tak to je primárně pro ty postižený lidi co se nemůžou hýbat. Ani rukama ničim. Pro ty je to požehnání. Stephen Hawking a stejně postižení mužou pařit středověk jako ti zdraví. Někde asi před čtvrt rokem jsem čet, že i u nás v ČR je nejakej típek co mastí PUBG přes tohle a nakládá těm bez zdravotního omezení.

starší komentáře

Zpět na úvodní stránku© Xzone s.r.o.